+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Nowotarskie schronisko dla bezdomnych zwierząt przesłało nam zdjęcia kilku psów, które czekają na nowych właścicieli.
NOWY TARG. Prezentujemy zdjęcia kilku psów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt szukających nowych właścicieli.
Ponad 620 tys. zł trafi do 6 jednostek samorządu terytorialnego z Małopolski na zadania związane z rozwojem sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej środki te zostaną przeznaczone na utrzymanie i utworzenie nowych miejsc w Środowiskowych Domach Samopomocy. Wsparcie otrzyma także nowotarski DPŚ.
Czterej czworonożni funkcjonariusze zakończyli służbę w małopolskiej Policji. Jeden z psów - Mestor patrolował między innymi ulice Zakopanego. Podobnie jak inne psy policyjne - został uhonorowany za swój wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.
- Zawsze problemem jest tzw. układ zamknięty, czyli politycy lokalni, samorząd, który chroni swoich ludzi i często ma swoje macki w różnych instytucjach. Jeżeli nie zrobimy porządku, to ci ludzie dalej będą bezkarni - zauważa minister sprawiedliwości podczas spotkania z mieszkańcami.
Młodzi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu podsumowali właśnie wyjątkową akcję wsparcia dla bezdomnych czworonogów. Inicjatywa "Litewka dobra" ma szansę stać się wzorem dla placówek w całym kraju.
Prezentujemy zdjęcia kilku psów z nowotarskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt szukających nowego domu.
FELIETON. "Drodzy Czytelnicy! Wczoraj miałem telefon. Pan, który leczył się u mnie prosił o przyjęcie. Gdziekolwiek. Miał termin w nowotarskiej poradni szpitalnej w lutym. Powiedziano mu, że nie ma lekarzy i przesunięto go na kwiecień. W kwietniu na maj. Takie telefony mam codziennie" - pisze Maciej Jachymiak, lekarz psychiatra i nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
- Szukając pomocy trafiłam do szpitala w Nowym Targu, tam skierowano mnie na psychiatrię. Pobyt nie trwał długo, ledwie pięć dni. Ale było to straszne doświadczenie. Nie pojmuję, jak można było skazać mnie na takie cierpienie- napisała w liście do redakcji Sylwia Mensfeld-Leja.
Posłanka z naszego regionu Weronika Smarduch poinformowała, że w piątek odbyło się kolejne spotkanie dotyczące sytuacji schroniska dla zwierząt w Nowym Targu. Rozmowy dotyczyły m.in. uruchomienia wolontariatu i zmian w systemie adopcji.