Piątek, 24 marca 2023, Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Zakopane
Clouds
17°
Wiatr: 13.212 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 14.112 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
17°
Wiatr: 12.456 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
19°
Wiatr: 13.464 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
19°
Wiatr: 17.82 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 38 %
Jakość powietrza
44%
Nowy Targ
26%
Zakopane
20%
Rabka-Zdrój
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4

Glonek na pierwszym miejscu w Nowym Targu. Razem Podhale Spisz Orawa ma już "jedynki" w wyborach do powiatu

17.09.2014 12:08 / czytano: 6535 / powrót

Niektóre komitety wyborcze kończą już wyborczą układankę. Komitet Razem Podhale Spisz Orawa, który współrządzi obecnie w powiecie nowotarskim, ma już "jedynki" we wszystkich siedmiu okręgach, w których wystawi kandydatów do Rady Powiatu Nowotarskiego. Ale jedną z większych niespodzianek jest... ostatnie miejsce wicestarosty Macieja Jachymiaka.

W stolicy Podhala, Nowym Targu, liderem listy RPSO do Rady Powiatu Nowotarskiego jest Michał Glonek - radny miejski, były przewodniczący Rady Miasta. Dlaczego zamienia miasto na powiat? - Bardzo mocno zaangażowałem się w organizację turystyki na naszym terenie i chcę się tym jeszcze mocniej zająć, a powiat daje tu większe możliwości niż miasto - wyjaśnia w rozmowie z Podhale24.pl.

Ciekawostką jest fakt, że ostatnie miejsce na nowotarskiej liście Razem Podhale Spisz Orawa zajmuje wicestarosta nowotarski Maciej Jachymiak. - Trzeba ustąpić miejsca i dać komuś innemu szansę - mówi Jachymiak i dodaje, że mimo wszystko zdecydował się startować, bo obecnej koalicji rządzącej udało się wiele dobrego dokonać i "trzeba przypilnować, żeby nikt tego nie zaprzepaścił".

Prawie we wszystkich okręgach znani są już kandydaci, którzy wystartują z pierwszego miejsca listy Razem Podhale Spisz Orawa. Oto oni: okręg Nowy Targ - Michał Glonek, Pieniny - Bogusław Waksmundzki, gmina Nowy Targ i Szaflary - Maria Ligęza, Czarny Dunajec - Adam Chlebek, Orawa - Andrzej Woszczek, Raba Wyżna i Spytkowice - Mieczysław Bocheńczak, Rabka-Zdrój - najprawdopodobniej Marek Szarawarski.

- Listy są już na ukończeniu. W wyborach do powiatu wystawiamy kandydatów we wszystkich okręgach. Niewykluczone, że wystawimy również kandydatów do rad miast lub gmin, bo zgłaszają się do nas osoby, którzy deklarują chęć startu z naszego komitetu. Na pewno nie będziemy wystawiać kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego - informuje pełnomocnik wyborczy komitetu Bogusław Waksmundzki.

r/

zobacz także

komentarze

17:49, 28 października 2014to jo
Na nauczycieli i na sportowców szczególnie nie głosuje .

17:49, 28 października 2014to jo
Na nauczycieli i na sportowców szczególnie nie głosuje .

22:45, 18 września 2014narciarz
Glonek stawia na turystyke - a noa co ma stawiąc mając wyciag na długiej polanie - masakra co robią lokalni politycy - wszystko pod siebie .

21:02, 18 września 2014ocenka
Miastowi niech się uczą od powiatowych radnych - na wieś po rozum a po pieniądze do miasta.

Gdyby burmistrz rządził dobrze to wszyscy pchali się do miasta a tak to widzą autorytety w powiecie, gdzie jak mówi radny powiatowy z miasta - " ... w powiecie jest normalnie .. nie ma polityki jątrzenia ... nawet opozycja głosuje jak rządzący ... "

18:59, 18 września 2014Wolowaty ze Skrzypnego
Nauczyciele i lekarze to najgorszy wybór,zwykli ludzie powinni glosować na takich którzy znają życie z innej strony.Nie tej nauczycielsko-lekarskiej.

13:08, 18 września 2014kolega z klasy
Michał im dalej od miasta tym lepiej... dla miasta. Wśród powiatowych nieudaczników będziesz błyszczał i wykażesz się przy organizacji igrzysk lekarskich.

08:51, 18 września 2014sportowiec
Miałem do czynienia z tymi którzy POkończyli AWF-y. Mało który skończył to z zamiłowania do sportu i młodzieżyi POtem w zyciu tak samo -lewe rece do roboty i zero kreatywnościo i tylko żerowanie na innych .Glonek sie wziął za POlitykę i tu szuka szczęścia.

23:45, 17 września 2014kasia
Zawsze robiliśmy sobie żarty z tych co studiowali na Akademii Wychowania Fizycznego.Dla nas każda sesja to wkuwanie,a oni 2 dni przed egzaminami przypominali sobie,że trzeba się coś pouczyć,moja koleżanka mówiła,że oni mają rozum w nogach.Nie widzę tego pana na jakimś odpowiedzialnym stanowisku.

23:12, 17 września 2014guguś
@ szuwarek:
Celnie odczytałeś intencje Jachymiaka - on po prostu widzi jak kolejną kadencję przelatują obok niego zupełnie innego rzędu pieniądze które zarabiałby jako lekarz. Poza tym "światek lekarski" najwyraźniej uznał że czas na rotację, pan Maciek już się wysłużył im i teraz wstawiają kogoś innego kto w naszych społecznych i państwowych środkach i funduszach będzie "wyczarowywał" maksimum kasy dla lekarzy kosztem wszystkiego innego. A jemu samemu "światek lekarski" wymości, spokojna o to. Natomiast całkowicie błędnie przewidujesz jakoby pan Jachymiak udawał się do swojego Sulejówka aby stamtąd za rok ruszyć na podbój Warszawy i skutecznie kandydować na posła. Przez ostatnie kilkanaście lat non stop kandydował z list PO do Sejmu ale zawsze z dalszych pozycji na liście, czyli jako dawca głosów (czy w zamian za to "głosodawstwo" Jachymiaka dostawał coś powiat czy raczej on sam tylko to zobaczymy jak wyląduje on po zakończonej karierze polityka lokalnego - ja przewiduję że jednak więcej "podkładał" się on w wyborach do Sejmu wyłącznie w swoim i swojego "lekarskiego światka" interesie aniżeli w interesie całego społeczeństwa, ale zobaczymy to po tym jaką mu wymoszczą posadkę). A to że PO nigdy nie dawało go na wyższe pozycje zagrażające wybraniem na posła to też jest bardzo proste - odpowiedź na tę zagadkę tkwi w temperamencie pana Jachymiaka. Otóż liderzy w Warszawie jak ognia boją się i lękają barwnych, asertywnych, silnych osobowości z charakterem z prowincji w Sejmie. Taki Kaczyński np. wybrał coraz bardziej silącą się wręcz na pozostawanie całkowicie nijaką i bezbarwną posłanką panią A. Paluch (Boże, jak ona to wytrzymuje, siedząc na dodatek w pierwszym rzędzie w Sejmie podczas obrad?), natomiast już pan Siarka okazał się zbyt samodzielny i niezależny w myśleniu, więc go szybko wyautowano z PiS do sąsiedniej partyjki. Podobnie władze PO jak ognia boją się kogoś takiego jak p. Jachymiak z Sejmie.

22:28, 17 września 2014BZ
W obecnej Radzie Powiatu Nowotarskiego:Radni z Rabki-dwóch siedemdziesięciolatków jeden troche młodszy,Miasto Nowy Targ podobnie,Gmina Nowy Targ niewiele gorsza.Od dwudziestu lat te same gęby i w sejmie i w powiecie.A potem narzekamy, że musimy wyjeżdżać za granicę.

21:26, 17 września 2014Wolowaty ze Skrzypnego
Tadziu z Głośnego gdzież nam się objawi tym razem??

21:24, 17 września 2014BZ
Odmłodzić, odświerzyć a nawet przewietrzyć samorządy.Kto był już dwie kadencje na ławę rezerwowych.Starsi panowie (i Panie) na emeryturę.

20:24, 17 września 2014tolek
Kumpel jak tam twoje usta? Chyba mocno spuchnięte?

18:25, 17 września 2014mieszkaniec
Czemu gmina Nowy Targ cały czas promuje Ligęzową?
Proszę wskazać jakieś zasługi tej pani w powiecie od tylu lat!
Mamy wiele ciekawych nowych osób, którym powinno się dać szansę.

17:27, 17 września 2014Grabarz córek nadziei
Zupełnie mnie nie obchodzi, jaki na wszelkim kandydatem jest pan Glonek, bo jeżeli w jego sąsiedztwie jest pan Jachymiak to dowód wprost, że trzeba się od niego trzymać z daleka. Szkoda chłopaka.

16:21, 17 września 2014kumpel
Glonek na Burmistrza!!!!!!!!!! Znam go kilkanascie lat...bardzo ssie rozwinął przez te lata, wydorosłał, stał sie prawdziwym mężęm stanu nie pomne o jego nieprzecietnej urodzie !!!! Panie Michale - świat sie nie pomylił - jest Pan Wielki !!!!!!!!!! Powodzenia moj głos na Pana!

15:28, 17 września 2014lili
a ciekawe gdzie wsadzi ... radny Jurek to taki nasz Macierewicz z Niesiołowskim 50/50

15:10, 17 września 2014Wyborca
Nie głosuję na tych co już są dwie kadencje.
Dwie kadencje i zmiana na nowych radnych, burmistrzów, posłów itd.

14:40, 17 września 2014wyborca
Panie Glonek osobiście na pana nie oddam głosu bo jak na razie jest pan słabym kandydatem na to stanowisko. Nie wieżę w pana zapewnienia bo to tylko jest słaba kampania z pana strony byle by tylko stołeczek dostać i dobrą posadkę oczywiście dobrze płatną. Tak, że kto jeszcze nie na pana kolej w tym roku !!!

14:13, 17 września 2014wod
Michał jest bardzo ok.

13:50, 17 września 2014szuwarek
Z ostatniego miejsca, też można wejść do powiatu, ale MJ nieźle kombinuje - jako starosta wice miał mniejsze dochody niż jako lekarz - teraz trochę się odkuje(dotakowo jako preze spółdzielni działających w starostkwie i w szpitalu ;) ) i za rok mamy kandydata na posła jak znalazł


" mieszkaniec UE bez kibla w centrum - od 1958 "

13:25, 17 września 2014wiosna
Pan Glonek taki zaangażowany w turystykę a pod swoim nosem sąsiedzi palą mu wełną i śmieciami i nic nie reaguję. Klikuszówką jeżdżę codziennie wieczór i czuję ten smrud jak tak można żyć. Porządek pierwsze zrobić z sąsiadami a później w powiecie.

13:23, 17 września 2014Omega
Panie Glonku kiedy zostanie Pan wybrany proszę przypilnować budowy ścieżek rowerowych na terenie powiatu i lobbować za ustawą "prawo śniegu", by ruszył 3 wyciąg narciarski w Nowym Targu na Dziubasówkach. Dzięki temu powiat rozwinie się i więcej turystów do nas przyjedzie.

13:22, 17 września 2014śmiech na sali
Miasto turystykę ma gdzieś. Żadnego lobby by powstały takie inwestycje jak np. kolejka na Turbacz. Żadnej porządnej informacji turystycznej typu jak dostać się na szlaki. Żadnego promowania Nowego Targu jako bazy wypadowej w Gorce tylko w zamian tego jakieś durne projekty które nikogo nie interesują. Informacja turystyczna w której nic nie ma. Brak dobrego transportu w góry. No ale nie ma czym bo MZK chyba zapomniało o turystach w Gorcach, linie poskracane, w weekendy mało co jedzie, brak map na przystankach by turysta wiedział czym i gdzie dojechać. Na dodatek 5 taryf biletowych w tak małym mieście i bądź tu mądry. Nawet pod dworcem PKS nie ma przystanku a gotowa zatoczka. Ludzie wolą z Rabki iść w Gorce zamiast z NT i zostawiać tu pieniądze.

13:12, 17 września 2014JJ
Pana Glonka kojarze jak uczył wf w Gimnazjum nr1 w NT Mnie uczył pan Tomasz Kędzior którego pozdrawiam. On miał najlepsze żarty i poczucie humoru.

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę

kliknij i zobacz sylwetki kandydatów

 • Krzysztof Batkiewicz Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Bogumił Czubernat Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Maria Ligęza Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Anna Maria Krzysztofek Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Tomasz Rajski Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Regina Korczak-Watycha Kandyduję do:
  Rada Powiatu Tatrzańskiego
 • Dariusz Stanuch Kandyduję do:
  Rada Miasta Zakopane
 • Jan Jarząbek Kandyduję do:
  Rada Gminy Szaflary
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas