Środa, 01 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
Szczawnica
Snow
-0°
Wiatr: 16.704 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-0°
Wiatr: 17.352 km/h Wilgotność: 95 %
Snow
Wiatr: 17.676 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.756 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 15.732 km/h Wilgotność: 85 %
Snow
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
30%
Nowy Targ
8%
Zakopane
26%
Rabka-Zdrój
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4

Łukasz Filipowicz: "Miasto gnije i dobrze wszyscy wiemy że potrzebujemy zmian"

27.11.2014 22:23 / czytano: 1027 / powrót

"Jako mieszkańcy i obywatele tego kraju chcemy znać treść umowy sprzedaży PKLu, którą burmistrz trzyma w biurku i daje nam szczątkowe informacje. Bo taki ma kaprys. To jest przecież strategiczna sprzedaż majątku Państwowego za ponad 200 milionów złotych - spółki która jest kluczowa dla rozwoju całego regionu... Chcemy jawności! - pisze Łukasz Filipowicz

Były kandydat na burmistrza Zakopanego opublikował bardzo emocjonalny komentarz na swoim profilu na FB:

"Moi drodzy, po pierwsze chciałem Wam ogromnie podziękować za wsparcie i zaufanie - razem osiągnęliśmy świetny wynik!

Po drugie jestem Wam winny kilka słów wyjaśnień. Otóż jak dobrze wiecie od dłuższego czasu walczę o pozytywne zmiany w tym mieście, najpierw wszystkie fejsbukowe wojny, potem Made in Zakopane, projekty nad którymi pracowaliśmy aż w końcu z braku efektów skończyliśmy na wyborach. Daliśmy radę! Dzięki Wam od teraz mogę pracować nad zmianami w mieście jako Radny Miasta Zakopane! Za to Wam dziękuję

Przyszedł jednak czas zdecydować - co dalej? - zaraz po wyborach, żeby zglebić temat odbyliśmy dziesiątki wielogodzinnych rozmów z osobami z przeróżnych - często skrajnych - środowisk. Przeszliśmy z Bartkiem Bryjakiem wszystkie ugrupowania, burmistrzów, radnych, obecnych i byłych, osoby opiniotwórcze lecz niezwiązane z polityką itp. itd. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo. Szczerze powiem że głowa pęka co się wyrabia w tym mieście, lepiej chyba żyć w nieświadomości. Po dogłębnej analizie wszystkich ‘za’ i ‘przeciw’ zdecydowaliśmy że zawrzemy porozumienie programowe i poprzemy bezwarunkowo Leszka Dorulę jako kandydata na burmistrza.

Dlaczego?

Walczymy o pełną transparentność urzędu! Sprzedali PKL, nie wiadomo komu, nie wiadomo na jakich warunkach, nie wiadomo co mamy do powiedzenia. Wie to tylko burmistrz. Dlaczego?! Jako mieszkańcy i obywatele tego kraju chcemy znać treść umowy sprzedaży PKLu, którą burmistrz trzyma w biurku i daje nam szczątkowe informacje. Bo taki ma kaprys. To jest przecież strategiczna sprzedaż majątku Państwowego za ponad 200 milionów złotych - spółki która jest kluczowa dla rozwoju całego regionu. „Kasprowy dla Podhalan”?? *** Chcemy jawności!

Walczymy o poprawę promocji i wizerunku miasta. 8 lat i co?
Ojciec dyrektor dalej na stołku, prawie 5 milionów budżetu, jeden festiwal, śmierdzący namiot, jakieś targi i trochę ulotek. Chcecie aby tak były wydatkowane Wasze pieniądze? Z mojej analizy wynika ze dwa miliony budżetu Biura Promocji pozera samo biuro! DWA MILIONY na ich utrzymanie. ** Chyba najwyższy czas coś zmienić.

Walczymy o narciarstwo! Gubałówka? 8 lat temu słyszałem że „do trzech miesięcy po wyborach trasa będzie czynna”….i co? Jest efekt… przez 8 lat NIC a tydzień przed wyborami skaczą sobie do gardeł kto otworzy. Na chwilę. To samo z Butorowym, Nosalem i Goryczkową. Myślicie że ktoś z obecnej władzy rozmawia z TPNem? Jasne.

Wiecie, że koszty administracji przez ostatnie 8 lat wzrosły dwukrotnie aż do 14 milionów złotych rocznie? Ilość mieszkańców spada a urząd się rozrasta, ktoś wie po co?

Jesteśmy gminą która w ostatnim roku uzyskała 20zł na mieszkańca z funduszy europejskich, dla porównania gmina Liszki pod Krakowem zgarnęła 40x (CZTERDZIEŚCI RAZY) więcej. Kasa z Unii leci nam przez palce. Chcemy taki rezolutny urząd?

Mogę tak wymieniać i wymieniać i wymieniać, nie w tym rzecz.

Nie ma idealnych kandydatów. Chcę jednak abyście wiedzieli że podjąłem mocno przemyślaną decyzję i poparłem Leszka Dorulę bez żadnych warunków, jedyne co ustaliliśmy to chęć realizacji wspólnego programu (wraz z Parkiem Kulturowym rzecz jasna).

Dobrze wiecie że mam z czego żyć, nie potrzebuje żadnego stołka do szczęścia.

Myślcie co chcecie ale walczyłem o zmiany jako mieszkaniec, teraz będę walczył jako radny – wszystko jedno w jakim składzie samorządu.

Miasto gnije i dobrze wszyscy wiemy że potrzebujemy zmian. Niech opowiadają, śpiewają i snują te bajki - 8 lat mi dało do myślenia.

Do niczego nie namawiam, ale analizujcie co się dzieje i 30 listopada zdecydujcie mądrze.

P.S Rozwydrzone dzieciaki establishmentu, pasożyty miejskiej kasy i inne osoby ślepo zapatrzone w obecną władzę proszę o zatrzymanie uszczypliwych komentarzy dla siebie".

---
Z tekstu usunięto niecenzuralne słowa.

opr.s/

zobacz także

komentarze

09:04, 2 grudnia 2014I co dalej ???
Jeszcze nigdy nie widziałem takiej plejady " małp" na wybory , i każdy chce do koryta , byle tylko wybrali , a potem to sobie już poradze ,.,., No cóż żyda już nie ma , e-sbeka też za to idzie nowe , myśle ze PS filipowicza mówi wszystko o nim ......

20:30, 28 listopada 2014guguś
Całe Podhale gnije pod tępym butem neokonserwatyzmu, antydemokratycznych form załatwiania ważkich spraw z wykluczeniem społeczeństwa (vide: PKL), rządzącym brakuje elementarnej wyobraźni co zrobić aby np. poprawić wizerunek miasta (jako mieszkaniec Podhala od paru lat nie byłem w Zakopanem, ale na podstawie tego co słyszę i czytam w mediach to wasze miasto ostatnio kojarzy mi się tylko z pastwieniem się nad końmi, no i z tym aferalnym PKL-em właśnie).

06:22, 28 listopada 2014mike
sam jestes dzieciakiem z bananowego towarzystwa, g***rzem dodatko wiec takie poematy pisz sobie do kolegi bryjaka w laplay po kresce

dodaj komentarz

regulamin

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę

kliknij i zobacz sylwetki kandydatów

 • Jan Smarduch Kandyduję do:
  Wójt Gminy Nowy Targ
 • Artur Kret Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Barbara Majcherczyk Kandyduję do:
  Rada Miasta Nowy Targ
 • Dorota Izabela Majerczyk Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Anna Maria Krzysztofek Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Józef Walkosz Kandyduję do:
  Rada Gminy Szaflary
 • Grażyna Tylka Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
 • Maria Ligęza Kandyduję do:
  Rada Powiatu Nowotarskiego
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas