Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 10.836 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
25°
Wiatr: 12.744 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
26°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
25°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 62 %
11.08.2014, 15:48 | czytano: 2766

W Nowym Targu ponownie zagości Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik"

zdj. kpt. pil. Adam Ginalski

Niecały tydzień pozostał do największego święta lotniczego w Nowym Targu jakim jest VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Znamy już wszystkie atrakcje tegorocznej edycji pokazów i miło jest nam zakomunikować, że w podobnie jak w zeszłym roku, na naszym niebie będziemy gościć Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik".

Zespół latający na samolotach PZL-130 ORLIK zaprezentuje pokaz akrobacji w zespole siedmiu samolotów. "Orlik" to renomowana grupa, która od 1998r. reprezentuje Polskie Siły Powietrzne na wielu zagranicznych pokazach lotniczych oraz pokazach w Polsce. Piloci zespołu rekrutują się z instruktorów pilotażu, którzy na co dzień uczą sztuki latania studentów WSOSP w Dęblinie. Gniazdem Orlików jest lotnisko Sadków w Radomiu, gdzie znajduje się 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Samoloty na których lata grupa to polskiej konstrukcji, metalowe dolnopłaty PZL-130 TC-II ORLIK, które napędzane są silnikiem turbośmigłowym. Samoloty wyposażone są w tzw. smugacze, które znacząco podnoszą atrakcyjność pokazu.

Ponadto Gwiazdą 6. edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie grupa akrobacyjna z Jordanii – ROYAL JORDANIAN FALCONS, która zaprezentuje się w formacji trzech samolotów Extra 300L. Na niebie pojawi się również znana wszystkim Grupa Akrobacyjna Żelazny, latająca na samolotach ZLIN 50LS oraz nowa polska Grupa Akrobacyjna – FIREBIRDS.

W czasie trwania imprezy przewidziano również pokaz akrobacji indywidualnej na samolocie Pitts S2C w wykonaniu Słowaka – Dusana Samko. Będą również pokazy samolotów takich jak Boeing Stearman, RWD5, Viper SD-4 i inne, a na sobotni wieczór zaplanowano trzy koncerty.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko 16-17 sierpnia. Szczegółowy plan imprezy w naszym dziale "co, gdzie, kiedy" oraz na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl. Imprezie patronuje Podhale24.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Yasioo20:17, 13 sierpnia 2014
@ adela

Domyślam się iż było tak: wybudowałaś sobie piękny dom/wynajęłaś mieszkanie w cichym, spokojnym miejscu, poszłaś spać, rano obudziłaś się - i ujrzałaś, że przez noc lotnisko Ci obok domu/mieszkania wyrosło. Dobrze myślę?

Wyprowadzaj się jeśli chcesz, nikt nie broni. Lotnisko jest gdzie było od ponad 70 lat, nikt Ci nie kazał zamieszkać w jednym z osiedli przy nim wybudowanych o wiele później.
adela17:46, 12 sierpnia 2014
Mam dość nowotarskiego lotniska i niustannego wycia samolotów nad moim domem. Ryk maszyn jest tak męczący że poważnie rozważam przeprowadzkę.
Ursus06:22, 12 sierpnia 2014
A co Billgun jakistam, boisz się prawdy? Gdzie twój rudy wodz się schował? Co z taśmami? Gdzie podziala się różnica mld. środków z ofe? Media podaja tylko ukrainę iinne bzdety,a lemingi się cieszą he he he

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
pol01:56, 12 sierpnia 2014
@lolo. Głupoty pleciesz. Orliki są przepełnione od rana do wieczora, a od Premiera Tuska to się odczep. Będzie rządził jeszcze i następne następne cztery,a karełki taś,taś
Bilguun Ariunbaatar23:16, 11 sierpnia 2014
@ lolo

Równo masz pod sufitem??
lolo19:56, 11 sierpnia 2014
Tak tylko pytam, czy w jednym samolocie grupy orlik pilotem będzie Tusk? Po prawie ośmiu latach rządzenia tylko to mu wyszło. Orliki na które poszło tyle kasy teraz niszczeją w połowie nie wykorzystywane. Ale co tam, jesteśmy europejczykami pełną gębą.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij