Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Jabłonka
Clouds
21°
Wiatr: 13.824 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
20°
Wiatr: 12.168 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
22°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
18°
Wiatr: 13.716 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
23°
Wiatr: 14.184 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
20°
Wiatr: 12.996 km/h Wilgotność: 54 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
07.11.2016, 09:41 | czytano: 2209

Lucyna Galica-Jurecka nowym prezesem stowarzyszenia Palace

ZAKOPANE. Stowarzyszenie Muzeum Walki Męczeństwa Palace ma nowe władze. W trakcie walnego zebrania, które odbyło się w Galerii Sztuki i Rękodzieła Artystycznego „Strug” stanowisko prezesa objęła Lucyna Galica-Jurecka.

Organizacja zapowiada, że chce rozwijać działalność, ale przede wszystkim odzyskać budynek, w którym obecnie znajduje się ośrodek wypoczynkowy.

Władze stowarzyszenia cały czas liczą, że miasto, zgodnie z obietnicą poprzedników, przekaże część pieniędzy, jakie udało się uzyskać ze sprzedaży hotelu Bristol na zakup budynku Palace. Nieoficjalnie wiadomo, że obecny właściciel chce za niego co najmniej kilkanaście milionów złotych. Od miasta stowarzyszenie może liczyć na góra 3 miliony.

Bez echa pozostały do tej pory pisma z prośbą o pomoc finansową przy zakupie budynku, które wysłano do wojewody, starostów, burmistrzów, wójtów, radnych. Jan Gąsienica-Walczak, zdecydował się o sprawie poinformować nawet ambasadora Izraela. List skierowany został również do prezydenta, Parlamentu Europejskiego, Senatu, Sejmu i rządu.

W budynku przy ul. Chałubińskiego, według historyków i świadków czasów okupacji hitlerowskiej, ginęli Polacy, Żydzi, Romowie, Słowacy i Czesi. Innych wysłano stąd do różnych obozów koncentracyjnych i miejsc kaźni.

W trakcie zebrania w Galerii Sztuki i Rękodzieła Artystycznego „Strug” wyróżniono też szczególnie zasłużonych członków Stowarzyszenia. Dotychczasowy prezes otrzymał Tytuł Honorowego. Pośmiertnie wyróżnienie to dostał też były prezes Marian Polaczyk.

Wyróżnieni zostali: Zofia Majerczyk Owczarek, Bronisław Chowaniec Lejczyk, Janina Chramiec Głębik i Marzena Kęsikowska.

Tekst i fot. Józef Słowik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Tadeusz morawa11:12, 7 listopada 2016
Gratulacje dla Pani Lucyny
oz10:56, 7 listopada 2016
Przecież w tym budynku funkcjonuje normalny wynajem pokoi. Balangi ,impry itd. Żenada.
zorro10:01, 7 listopada 2016
stowarzyszenia prezesi nagrody a gdzie pamięć szacunek oraz wdzięczność dla tych którzy tam cierpieli i ginęli kiedy będzie tam prawdziwe muzeum katowni podhala dla potomnych
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas