Poniedziałek, 17 maj 2021, Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 67
Rain
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 67
Clouds
15°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 67
Clouds
16°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 73
Clouds
18°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 65
Rain
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.05.2017, 16:12 | czytano: 2296

Medal dla muzeum (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju otrzymało od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis.

- Mam nadzieję, że to odznaczenie będzie jednym z tych, które wpisują się w podziękowania dla muzeum za wkład w kulturę Rabki, ale i Polski - powiedział poseł, a starosta nowotarski Krzysztof Faber dodał: - Serdecznie gratuluję wyróżnienia. To odznaczenie pokazuje jak istotne jest miejsce Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju. Aktywna działalność na różnych płaszczyznach ma wpływ na rozwój tej społeczności, a nawiązanie do przeszłości pozwala budować naszą tożsamość poprzez pielęgnowanie dawnych zwyczajów.

- Ten medal jest dla tych wszystkich, którzy się przyczynili do rozwoju tej placówki - dziękował dyrektor Wójciak.

Wydarzeniami Nocy Muzeów w Rabce-Zdroju były: warsztaty tradycyjnego prania, koncert zespołu pathMan, wykład Małgorzaty Wójtowicz-Wierzbickiej "O czystości słów kilka - higiena dawnej wsi", projekcja filmu "Muzeum utracone" oraz spektakl "Portki" w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij