Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 88
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.09.2017, 07:50 | czytano: 4676

Nowotarski Dzień bez Samochodu

MZK w Nowym Targu

NOWY TARG. Wiele wskazuje na to, że w piątek 22 września wszyscy chętni będą mogli za darmo korzystać z przejazdów autobusami MZK.

Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej. - Nowy Targ przyłączył się w tym roku do kampanii i zamierza zorganizować Dzień bez Samochodu. Elementem mającym zachęcić do pozostawienia samochodu w garażu jest darmowa komunikacja dla wszystkich - mówi Marian Twaróg z Referatu ds. Drogownictwa i Transportu nowotarskiego Urzędu Miasta.

Radni z Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju jednogłośnie przyklasnęli pomysłowi, a ponieważ jest to najliczniejsza komisja w Radzie Miasta - wiele wskazuje na to, iż podczas poniedziałkowej sesji cała Rada też podejmie podobną decyzję.

Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski dopytywał, czy z darmowego przejazdu będą mogli skorzystać wszyscy, czy - wzorem rozwiązań stosowanych w innych miastach - tylko osoby, które "wylegitymują się" dowodem rejestracyjnym samochodu. - Zastanawialiśmy się nad takim rozwiązaniem, ale doszliśmy do wniosku, że jednak wszyscy. Traktujemy to jako zachętę wobec wszystkich, nie tylko zmotoryzowanych, do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej - tłumaczył urzędnik.

Wyliczono, że całodzienna akcja kosztować będzie MZK 5 tysięcy zł (netto). Stratę tę pokryją z budżetu - Miasto Nowy Targ i gminy mające z Zakładem podpisane umowy.

Tegoroczna edycja ETZT odbywa się pod hasłem: "Inteligentny i zrównoważony transport - inwestycja dla Europy".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Paweł z Nowego Targu.15:11, 14 września 2017
Przepraszam, że trochę nie na temat, ale może mi ktoś podpowie gdzie mogę wymienić stary dowód rejestracyjny na nowy w Nowym Targu ? W starym zabrakło miejsca na przeglądy techniczne bo mam samochód z 2004 roku.

Starostwo Powiatowe, Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Bolesława Wstydliwego 14, tel. 18 26-613-00.
Moderator.
rolnik15:22, 13 września 2017
Wystarczy przeczytac komentarze aby wiedziec kto je napisal!!!! zle ,ze autobusy za darmo,zle ze ktos cos wymyslil.....no ale czego sie spodziewac
po takim panstwie z miasta ........ha ha ha
A pani Pasazerka niech ruszy swoje 4 litery bo nie sadze aby taka dama nie
mogla przemaszerowac pieszo skoro autobusy sa BE
Pasażerka09:51, 10 września 2017
MZK... Wolne żarty, tam wszystko jest nie tak począwszy od tras i rozkładu jazdy a na jakości pojazdów i kierowców kończąc. Absurdem jest też fakt, że jedna linia ma różne trasy! Taka 4 co powinna jechać do Szaflar raz jedzie z Almy, raz z McDonalda, raz skrócona do rynku, raz przez targowice. To jest chore!
smog22:52, 7 września 2017
@.Czwartek.To ,,z buta,, te 400 m. nie czekaj te dwie godz.na autbus i nie smrodź nie rób korków tym swoim autkiem(oby Ci kiedyś na benzynke nie zabrakło).
czwartek15:19, 7 września 2017
problem to nie opłata za bilet, ale częstotliwość kursów. Dopóki na autobus będzie się czekać godzinę albo dwie, to każdy wybierze własne auto.
Jak mam czekać godzinę na kurs, pół godziny na przesiadkę i kolejną godzinę na powrót to dziękuję za takie ułatwienie. Autem załatwię wszystko w pół godziny.
Na niektórych liniach są nie godzinne ale dwugodzinne i większe luki w kursach. Nawet gdyby autobusy były zawsze za darmo, to nikt nie będzie tracił pół dnia na dojazd.
Mądry: )13:21, 7 września 2017
@ Ona -Nikt mu tego nie dał na piśmie jeszcze: )Mówią mu ze jest "gupi " to i pisowni nie zna: )
ONA11:29, 7 września 2017
do obiektywny..może raczej "głupie" się pisze...cwaniaczku
fobia10:04, 7 września 2017
a ja jak mantrę będę powtarzał o braku komunikacji między najbardziej zurbanizowanymi częściami miasta - czyli "Szaflarska - Bór". co więcej, Nowy Targ, jest chyba jedynym miastem na świecie, które posiadajac komunikację miejską, nie ma przystanku przy dworcu autobusowym, pomimo istniejącej infrastruktury (zatoka)...
Gość08:32, 7 września 2017
A czy dalej rozkład jazdy będzie taki sam, bo jeżeli tak, to niestety będę musiał wsiąść do samochodu, bo nie będę czekał w sumie dwie godziny, żeby z MZK skorzystać.
Fela08:32, 7 września 2017
Oczywiście..przesiądźcie się wszyscy na rowery...i niech Wam się wydaje że możecie szaleć jak poparzeni na tych bicyklach!! to się robi już jakaś plaga!! Ostatnio wracaliśmy z bacówki spacerkiem a koło nas śmignęło trzech rowerzystów z taką prędkością że strach myśleć co by było jakby w kogoś uderzył!! właśnie że na przekór dla mnie 22 września to będzie dzień miłości do mojego auta!!!
obiektwyny08:32, 7 września 2017
Gupie jest to z tym dowodem rejestracyjnymm. Miasto nic na tym nie straci że 1dzień da darmowy przejazd.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij