Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.01.2018, 17:33 | czytano: 9750

Kolejna lokalizacja dla Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych w Nowym Targu

NOWY TARG. Ponad rok trwały próby znalezienia miejsca pod budowę Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych. Najpierw była mowa o terenie wokół Hali Sportowej Gorce, potem o okolicy między zakopianką, a potokiem Biały Dunajec - od strony Szaflar.

Powodem niepowodzeń było to, iż władzom Miasta nie udało się odkupić od prywatnych właścicieli działek, dzięki którym planowany obiekt zmieściłby się w tym miejscu.

Teraz burmistrz wskazał trzecią z kolei lokalizację, czyli tzw. Podmieścisko - rejon nad potokiem Biały Dunajec, poniżej skarpy na której znajduje się cmentarz, na północ od mostu przy Al. Tysiąclecia nad Białym Dunajcem.

O tym miejscu powiedział burmistrz Nowego Targu dopiero podczas piątkowej sesji, gdy uchwalano budżet. Wcześniej - mimo pytań radnych i dziennikarzy - zasłaniał się prowadzonymi z właścicielami gruntów negocjacjami. Jak tłumaczył - nie chciał, by wiadomość o planowanej tam inwestycji wpłynęła na wzrost cen działek.

- Teraz dysponujemy terenem o powierzchni ok. 3 hektarów. Im więcej pozyskamy, tym większa będzie możliwość w przyszłości by rozbudować obiekt o boiska, czy parkingi - tłumaczy Grzegorz Watycha. Dodaje, że prowadzone są rozmowy dotyczące zakupu jeszcze pół hektara. - To da nam powierzchnie stanowiącą dobrą bazę, by powstał porządny obiekt wraz z zapleczem hotelowo-gastronomicznym.

Na pytanie radnego Andrzeja Rajskiego, czy była wykonana analiza komunikacyjna - bo teren ten ma obecnie dojazd tylko z jednej strony, burmistrz odparł, że "skoro tam kiedyś planowano lokalizację jeszcze bardziej uciążliwego obiektu jakim jest targowica, to chyba analiza była zrobiona".

Mówiąc o atutach nowej lokalizacji PCSL - Grzegorz Watycha wymienił m. in. bliskość osiedli mieszkaniowych, których mieszkańcy będą mogli "na nogach" odwiedzać Centrum, w którym organizowane będą nie tylko wydarzenia sportowe, ale i kulturalne.Zgodnie z pierwotną koncepcją - Podhalańskie Centrum Sportów Lodowych miało mieć 7,5 tysiąca metrów kwadratowych i dysponować widownią na 4 tysiące osób, do tego - dużą taflę lodową i mniejszą treningową, SPA, salę pamięci, centrum konferencyjno-bankietowe, miejsce na koncerty oraz hotel.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Jacek P.18:13, 8 stycznia 2018
Taki obiekt jest miastu bardzo potrzebny a wręcz konieczny,na pewno powinien być wielofunkcyjny gdzie można by było organizować imprezy nie tylko związane z hokejem.Obecnie na takie inwestycje pozwalają techniczne i nowatorskie rozwiązania.Ale z tego wszystkiego najważniejsza jest lokalizacja ,bo inaczej będziemy do tego dopłacać.Co jest najważniejsze ,bliskość dworców kolejowych i autobusowych dobry dojazd czyli drogi z węzłami komunikacyjnymi i istniejąca infrastruktura .Koszty takiej inwestycji maleją o połowę jeżeli to już istnieje.Teraz wiadomość dla Pana Burmistrza taki teren jest w Nowym Targu i spełnia wszystkie wymogi o których wspomniałem.Koncepcja ta dotyczyła by działek na "Podmieścisku" zwanych Glinikami o pow.72.153 m2 .Idealna lokalizacja ,teren nie zabudowany ,bardzo dobra komunikacja z dojazdem z całej okolicy bo sami mieszkańcy to trochę za mało.
ANTY_LEWAK20:53, 3 stycznia 2018
@magda
zobacz sobie na jakość powietrza w lecie przy tym samym natężeniu ruchu, co zdziwiona?

dalej wierzysz w bajke ze smog wynika ze spalin samochodwych?
przestań jarać lewacką maryśkę, ale nie wiem czy to coś da, bo /.../

Bujasz w obłokach jak Morawiecki, fan Gierka, najlepiej dodrukować kasę, albo kredyty ciągnąc na potęgę, skąd chcesz wziąść hajs na takie dyrdymaly.
Podhalanin18:49, 3 stycznia 2018
Tego właśnie w Mieście potrzeba! Od kilku lat Nowy Targ bardzo mocno stawia na turystykę, między innymi inwestując w to, co jest jego wizytówką. Mieliśmy brzydki bazar - zamieniliśmy go na nowoczesny, acz urządzony w regionalnym stylu jarmark, który przyciąga tabuny ludzi. Nie tylko handlujących i kupujących, ale również turystów, dla których w dobie galerii takie miejsce to nie lada gratka.
Co jest kolejną wizytówką Miasta? Ano hokej! Dlatego Nowy Targ, będący polską stolicą tego sportu, jak żadne inne miejsce zasługuje na taki nowoczesny kompleks.
Dołożyć do tego lotnisko, ścieżki rowerowe, górskie szlaki, rosnącą ofertę kulturalną i wychodzi nam na to, że ostatnią rzeczą, jakiej jeszcze brakuje, jest ośrodek narciarski na miarę XXI wieku. Ale i na to przyjdzie czas!
Trzeba tylko przestać marudzić!
ktoś18:41, 3 stycznia 2018
czy jest jakis sczegolowy plan tej hali czy tylko wizualizacja? beda jakies miejsca stojace czy tylko siedzace ?
do Rodzica10:33, 3 stycznia 2018
I po co ta tępota? Nawet nieograniczona! Choć taką wcale nie jest ponieważ problem jest złożony z tym smogiem, a burmistrz z burmistrzową biorą za to pieniądze, by te problemy rozwiązywać, a nie pozorować rozwiązania i zarządzać miastem, a nie udawać, że właśnie coś chcą zrobić dekorując drzewa, których jeszcze nie zdążyli wyciąć. A tutaj jeden drobiazg, który w tych rozmyślaniach Rodzica gdzieś się zagubił. Proszę sobie wyobrazić sytuację, gdzie w ramach tego rozwoju naszych pociech budujemy za te uśrednione sto milionów kilka sal gimnastycznych przy szkołach, zwiększamy dotacje na szkolny sport kwalifikowany, rekreacyjny, korekcyjny. Jak do tego dorzucimy jakieś dwa miliony rocznie wydawane na tak zwany hokej od lat to rzeczywiście każdy może uświadomić sobie ile nasze dzieci już straciły, a ile stracą kosztem ogromnych wydatków związanych z budową nowego centrum i późniejszym jego utrzymaniem. Nawet wielofunkcyjność tego obiektu nie gwarantuje tutaj niczego (to kolejna mrzonka) i w konfrontacji z innymi problemami, a nawet zagrożeniami dla mieszkańców, wpierw należy może zadbać o zdrowie, bezpieczeństwo, dostępność inwestycyjną, bo bez nich nie ma mowy o żadnym rozwoju. Jest natomiast w nadmiarze bezradność i ciągłe utyskiwanie. Na koniec proszę zadać sobie trud i rozróżnić efektowność od efektywności.
Nowy Targ07:59, 3 stycznia 2018
Rzeczowy niedorzeczne co piszesz. ... brak słów. Do szopy i nic nie róbmy bo się nie da. ... Mam nadzieję że Pan Watycha tego nie czyta bo włos się jeży od głupoty co tu się wypisuje. Za komuny była kasa na obiekty a teraz nie damy rady? ?? Ludzie popierajcie to wspaniała propozycja dla miasta.Niech zacznie się dziać. Wszyscy skorzystamy.
Nowy obiekt07:53, 3 stycznia 2018
Rafi co ty bredzisz ta inwestycja nie powstała w jeden wieczór. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile za tym jest pracy. Jak nic nie robią źle robią też źle. Tylko polak potrafi narzekać. Pomysł na nowe świetny! ! Brawo burmistrz.
Sport to zdrowie07:48, 3 stycznia 2018
Swój chłop - sam się pakuj jak nie chcesz postępów w mieście. Brawo burmistrz! Tego trzeba naszym dzieciom i miastu.
Nowy Targ07:45, 3 stycznia 2018
Tego trzeba mieszkańcom Nowego Targu. .. i kropka.
Rodzic23:55, 2 stycznia 2018
Jak się czyta to co niektórzy piszą to się słabo robi. Do tych co tak o ten smog napierają - najpierw to niech każdy mieszkaniec popatrzy na swoje podwórko czym pali a co za tym idzie truje innych. Tego nie widzicie??!! Najlepiej uczepić się czegoś co i tak jest nieuniknione. W każdym mieście jest syf w powietrzu i robi się cuda by to zminimalizować - niestety czasem na próżno. Przepraszam bardzo tak sobie wyobrażacie walkę ze smogiem , że niby co jeszcze może burmistrz z burmistrzową mają po domach chodzić i sprawdzać każdy komin? Bo nie rozumiem. Tępota niektórych jest widać nie ograniczona! Zacznijcie sami od siebie zwalczać smog nie paląc czym popadnie tylko po to by nie płacić za wywóz śmieci jak to większość robi włączając niektórych radnych. Spacerując w nocy po mieście widać jakim dziadostwem się pali , że aż po gardle drapie. Ale na radach pierwsi mają najwięcej do powiedzenia że trzeba się smogiem zająć. Hipokryci!!!!! A wracając do sedna sprawy czyli do kompleksu sportowego to o czym Wy mówicie naprawiać i remontować coś co jest " ruina" zagrażającą dzieciom i młodzieży która tam rozwija swoje pasje po to by w przyszłości reprezentować to miasto i ten piekny sport. Jeśli jest któryś mądry i przeanalizuje koszty potężne na naprawianie czegoś co nie da się naprawić to się puknie w czoło i się uspokoi z chorymi wywodami na temat remontu .Panie burmistrzu proszę robić wszystko by powstała hala - to szansa dla wszystkich a zwlaszcza dla dzieci, które spędza tam mnóstwo czasu poświęcając się pasjom ktora ta hala może im dać! Nie będą się plątać po mieście nie wiedząc co mają ze sobą zrobić tylko uważam że to będzie " motorem napędowym" do ich rozwoju.
rzeczowy21:36, 2 stycznia 2018
do szop - no i po co opowiadać te bzdury, które pleciesz bez pojęcia?
To już chyba jakaś choroba, skoro ani burmistrz Watycha, ani sami radni-bezradni nie wiedzą gdzie, nie wiedzą jak i nie wiedzą za ile ma powstać nowy obiekt wielofunkcyjny (rozrzut imponujący od 30 do 150 mln, hahahaha). Wracając do wspomnianych inwestycji (stadion Piłsudskiego i obiekty terenowe Gorce), które tak bardzo Cię bulwersują to o ile mnie pamięć nie myli, te dwa zadania w ramach rozbudowy i modernizacji obiektów sportowych z wykorzystaniem środków MRPO wyniósł niecałe 16 mln zł, z czego prawie 8,5 mln to dofinansowanie UE.
szop17:50, 2 stycznia 2018
Ty co narzekasz jeden z drugim dla kogo zbudowano stadion pilkarski za 30 mln zlotych dla 4 ligi pilki? a dla najbardziej zasluzonego klubu hokeja w Polsce hali nie mozna za pieniadze z ministerstwa min? walic Was PISiory
baciok@17:10, 2 stycznia 2018
Wracam do domu 1 stycznia.Nie było mnie 9 dni. Już od Niwy chce mnie zagazować.Im dalej zjeżdżam tym gorzej. Panowie i Panie włodarze NT zajmijcie się raczej czystością powietrza, bo każda kolejna zima to ciągły dramat.
magda17:05, 2 stycznia 2018
Anty -lewak czego się nawąchałeś,w jaki sposób zwalczysz smog,przy tak wielkim ruchu samochodów- idz zobacz na Niwę i na aleję-czy choć przez 5 minut jest tam luzno i gdzie niby te spaliny idą -w jaki sposób znikają .obiekty o których piszesz jest ich już wszędzie pełno po całym Podhalu .w mieście brakuje dobrych koncertów,przedstawień i atrakcji kulturalnych .także obowiązkowo kolei typu gondole z prawdziwego zdarzenia na Dział ,Turbacz .także super pomysłem byłaby kolejka wąskoszynowa od Waksmunda do Czarnego Dunajca zamiast ścieżki rowerowej .brakuje też kilku przejść podziemnych w kilku grożnych miejscach pod niestety autostradami-które mamy w mieścieul.Szaflarska obok cpn Worwa ,os.Niwa i al.1000-lecia .
Mieszkanka Nowego Targu16:16, 2 stycznia 2018
Taki obiekt jest potrzebny,zastanawiam sie dlaczego czesc ludzi neguje taka propozycje.To ogromna szansa dla Miasta a takze dla dzieci i mlodziezy.Ja popieram w100%budowe tego obiektu!!!!
marika15:45, 2 stycznia 2018
No i SUPER czekam na tą inwestycję, miasto tylko zyska, malkontenci -proponuje przenieść się gdzieś dalekoooooooooooooooooooooooooooo.
Młodzież15:30, 2 stycznia 2018
Brawo ! Brawo ! Brawo ! Tego nam trzeba.. wszyscy mieszkańcy skorzystamy ?
Już nie mogę się doczekać.
Z Lepszej Przyszłości13:21, 2 stycznia 2018
Do mieszkaniec N.T. brawo za mądre słowa.
Również brawo dla burmistrzów za kolejny etap realizacji trudnego zadania budowy nowej hali - przed Wami będzie kawał ciężkiej roboty!

Każda lokalizacja na drodze do Białki jest dobrą lokalizacją, tym bardziej że Białka Tatrzańska buduje naprawdę piękną dużą hale sportową. Oba obiekty będą mogły się ładnie uzupełniać sportowo-turystycznie. Jest to pomysł na ściągnięcie turystów do Nowego Targu !
miescon13:09, 2 stycznia 2018
taa... takie same pomysły jak kilka wyciągów na Kowańcu..i jeden chłopek - roztropek powie - niiedom bo moje..a ratusz przed wyborami znajdzie jeszcze pare lokalizacjii - ja proponuje stary szpital..bo blisko na urazówke...
absolwent13:03, 2 stycznia 2018
powinini zająć się remontem lodowiska i gorców po co coś nowego- kolejna nierentowna inwestycja- ktoś w ogóle będzie z tego korzystał?
ANTY_LEWAK12:19, 2 stycznia 2018
@Mieszkaniec Nowego Targu

Lewaki nakładły Ci głupot do głowy łopatami i Ty to łykasz.

NT niech pierwsze zwalczy problem ze smogiem, bo się ludzie trują przez sezon grzewczy, potem może dobrze było by rozwiązać kwestie ulicy Ludzimierskiej i nieszczęsnego przejazdu kolejowego.

Już dość "konsumpcji na kredyt" i robienia czegoś od du.. strony, pierwsze czyste powietrze by było się czym pochwalić w tym ogólnym smogowym marazmie PL.

Nie licz na to że obiekt sportowy sprawi że NT będzie popularne wśród turystów. Nie stać nas na fundowanie fajnego obiektu dla sportowców z całego kraju by się przyjechali pobawić w górach.

Turyści chcą wyciągów, karczm, bazy hotelowej, basenów termalnych itp i musi być naprawdę duży strzał marketingowy by zauważyli NT - takim było by niewątpliwie uczynienie z Gorc raju dla narciarzy każdej maści.
A nie hala która być może przy dużym wysiłku zarządzających zarobi na swoje utrzymanie.
lokals10:54, 2 stycznia 2018
@ Mieszkaniec Nowego Targu
Jedyny dobry komentarz, taki obiekt może na siebie zarobić! To ma być wielofunkcyjna hala na której w jeden dzień może być mecz hokeja w drugi jakiś targi bo na to pozwalają obecne technologie! A to ma być nowoczesna hala za kasę ministerstwa sportu więc oby budowano jak najszybciej!
Mieszkaniec Nowego Targu09:24, 2 stycznia 2018
To nasze podhalańskie społeczeństwo jak i niektorzy radni są nienormalni. Dość już wysluchiwania że to źle tamto źle. Tak źle tak niedobrze. No jakaś paranoja!!! Ludzie obudzcie się. Nowy Targ był zapyziałą dziurą w której nic się nie działo od wieków, był tylko jarmark wołający o pomstę do nieba i tyle!! Teraz zaczyna się budzić do zycia- wszystko powoli zaczyna kwitnąć. Coraz więcej ludzi przyjeżdża do Nowego Targu bo jest atrakcyjny. Jest przepiękna trasa rowerowa jest piekny rynek zwlaszcza o tej porze jest basen hotel w lecie imprezy w parku dla dzieci i doroslych. To missto zaczęło żyć. I w koncu marzenie niejednego mieszkanca Nowego Targu- kompleks sportowy z halą lodową. Wszyscy powinnyśmy wspierać tą inicjatywę by jak najszybciej doszło do realizacji. By dopiero się zaczęło dziać. Z calej Polski tu będą zjeżdżać ludzie na obozy różnych dyscyplin sportowych i nie tylko!! Mamy tu tereny marzenie!! Ta hala daje nam możliwość dalszego rozwoju. Radni przestańcie bruzdzić burmistrzowi i Pani vice - tak dopartej i oddanej sprawie i miastu osobie dawno nie było. Pani Korwin powinna zakasać rękawy, połączyć siły i ten swój język wykorzystać do czegoś co służyłoby miastu i sprawie. Efekty byłyby murowane!! Pozdrawiam i trzymam kciuki za piękną, nową halę????
mam POmysł08:42, 2 stycznia 2018
POmysł dobry, ale plany rozpaczliwie zasciankowe... Należy coś zrobić z sąsiednimi gminami np. gmina Nowy Targ... Co to miasto w izolacji ???
Albo włączyć do MIASTA Waksmund z doliną Wakmundzką - czy całą gmina Bukowina aż po Morskie Oko - lodu by nie zabrakło, Boże a te Wodogrzmoty....a i pożytek znaczny dla szerszego grona mieszkańców i dla turystów...Myślę że lodowisko w Gronkowie, albo w Borzez to byłby dobry POmysł...
milka08:25, 2 stycznia 2018
papka wyborcza i nakręcanie towarzystwa tak jak na wyciągi w Gorcach, nie dam się nabrać na piękny rysunek
alladyn08:12, 2 stycznia 2018
To ciekawy sposób gospodarowania pieniędzmi publicznymi. Wydawanie na mrzonki i fantazje. Nowatorska a raczej nowotarska specjalność Watychy. Zaczęto od wizualizacji bez wskazania lokalizacji. Potem zlecono za kolejne tysiące koncepcję architektoniczno-funkcjonalną bez wskazania położenia gruntu i posiadania własności. Hahhaha prawdziwi "miszczowie" planowania i zarządzania ... stagnacją.
Góral z Polski08:11, 2 stycznia 2018
NowyTarg juz kilka lat temu powinnien miec nowa hale lodowa i nie tylko ktora bedzie na Siebie zarabiac, zle dzialania bylego burmistrza antyhokeja sprawily ze mamy lodowisko ktore nie przyciaga zadnych inwestorow itp by bylo lepiej, byl Wojas i Wolski z planami ale byly burmistrz pokazal im ze nie ma tematu i lipa wyszla. Teraz jest szanse wiec miasto musi szybko z tego skorzystac a wtedy nie bedzie wstydu i niebezpieczenstwa dla zawodnikow jak tez Kibicow itp. Dlaczego inwestycje krytykuja ci ktorzy na mecze nie chodza ?? nie interesuja sie rozwojem miasta i tym by Nowy Targ byl miastem nie przy zakopiance ale miastem gdzie sa mozliwosci dla wszystkich. najlepiej krytykuja ci ktorzy duzo mowia i zawsze im zle bedzie. Panie Watycha i Rado Miasta trzeba dzialac dla dobra miasta mieszkancow i mlodziezy by przyslosc miala cel w jasnym kierunku. Powodzenia Zycze.
Bolek08:00, 2 stycznia 2018
Grzesiu marzyciel
Anka08:00, 2 stycznia 2018
Na g...o nam to lodowisko! Hokej i tak już dawno w Nowym Targu umarł, szkoda wywalać nasze pieniądze na coś,, co i tak wiecznie będzie przynosiło straty.
fn07:51, 2 stycznia 2018
I bardzo dobrze, oby nowoczesny obiekt żył każdym sportem przez cały rok tak jak hala na miarę XXI wieku a nie obecna ruina, która za chwilę się zawali bo nikt nie wpadł na pomysł, by fundamenty zaizolować od wody...
hehe07:29, 2 stycznia 2018
Pesymista, za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś :D:D:D
Nostradamus00:26, 2 stycznia 2018
A stare lodowisko kupi Nowotarski "Biznesmen "-powiadam Wam! :)
Pesymista00:21, 2 stycznia 2018
W razie wycieku azotu bloki lecą jak domino. Problemy ze zbiornikami to odwieczny problem starego lodowiska. W razie wypadku lotniczego które by było blisko też nie za bardzo to widzę. Cmentarz obok lodowiska? Hokej w N.TARGU już dawno umarł! Już widzę kiboli dewastujących groby.
kibic23:28, 1 stycznia 2018
I bardzo dobrze, obecna hala to ruina. Nowoczesny obiekt w regionie turystycznym można wykorzystać na setki sposobów. Oby budowa ruszyła jak najwcześniej!
Janko P.22:27, 1 stycznia 2018
A to nie jest teren zalewowy? Przyjdzie kolejna powódź i co? Wartycha to rozpaczliwie próbuje realizować obietnice wyborcze, ale sensu w tym za grosz.
szyderca z loży21:53, 1 stycznia 2018
Potrzeba jeszcze jednego boiska pilkarskiego dla drewniaków z 3-ligii,idą na mistrzów(nieudacznictwa)W razie jakby nieszczęśliwie awansowali ligę wyżej,będą musieli grać na naturalnej nawierzchni...
majka21:40, 1 stycznia 2018
bardzo mądra lokalizacja,tym bardziej,że lotnisko jest blisko ,no i młodzież może tam iść nawet pieszo -jest tam bezpiecznie.blisko dla mieszkańców i turystów.
Stasek dwa21:10, 1 stycznia 2018
A czy obecna lokalizacja tam gdzie jest, jest zła ?
Jest bardzo dobra. Lepiej zajmijcie się Gorcami a nie pieprzcie po raz kolejny i mrzonek o lodowisku
wasyl21:09, 1 stycznia 2018
Brawo burmistrz
animru20:54, 1 stycznia 2018
Amfiteatr tam zrobić, ,,niecka,, naturalna, gotowa .Ławki, zadaszenie oświetlenie (Lodowisk mamy dość).Zapraszać,artystów, kabarety niech wyśmiewają tych i tamtych.
Rafi20:49, 1 stycznia 2018
Widać że dużymi krokami zbliżają się wybory...!!! :-) Typowa kiełbasa wyborcza, byle tylko zostać przy korycie !!!
mam pomysł20:41, 1 stycznia 2018
Lokalizować na Lotnisku... zrobić trasy biegowe na BiaŁKE, Kto sie po Sylwestrze nie dopcha do samolotu - to przynajmniej sie odbiego na Białce
juhas20:37, 1 stycznia 2018
Najlepiej lokalizować przy drodze do Białki a nie do Zokopanego...i jak najdalej od Nowego Targu.
mcsirnw19:43, 1 stycznia 2018
Mieszkańcy będą mogli na nogach odwiedzić centrum a od strony wschodniej po schodkach cmentarz. POCZĄTEK realizacji projektu 3018 rok PO wodzenia.
Swpj chlop18:35, 1 stycznia 2018
Wy sie juz nie martwcie i palujcie walizki Bravo Grzegorz
abc18:35, 1 stycznia 2018
a kibole będą alejami na dworzec "pedzić"!!!
współczuje już teraz.
STAŚ18:05, 1 stycznia 2018
Ciekawe, ile lat upłynie, gdy wbiją pierwszą łopatę ?!!
l17:53, 1 stycznia 2018
Ciekawe czy zarobi ten obiekt na siebie? Jak nie to, niech nikogo nie dziwia wzrosty podatków lokalnych.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij