Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
03.10.2018, 17:52 | czytano: 8158

Mieszkańcy Rabki-Zdroju domagają się seansów filmu "Kler" w miejscowym kinie

Kino "Śnieżka" w Rabce-Zdroju nie wyświetla filmu "Kler", który budzi kontrowersje ze względu na negatywny obraz polskiego duchowieństwa, jaki przedstawia. Mieszkańcy uzdrowiska utworzyli na Facebook'u profil pt. "Chcemy wyświetlenia filmu Kler w Rabce!" i domagają się seansów.

Przedstawiciele akcji przekonują, że film "Kler" bije rekordy popularności w kraju. Nie rozumieją, dlaczego kino rezygnuje z tego kasowego filmu i nie może być on wyświetlany w kinie w Rabce-Zdroju. "Dlaczego Rabka, po raz kolejny pada ofiarą cenzury? Dlaczego wydarzenia kulturalne, popularne w całej Polsce omijają Rabkę? My, mieszkańcy, nie chcemy być ofiarami cenzury i prywatnych poglądów wąskiej grupy osób. My, mieszkańcy chcemy mieć wybór!" - napisali na profilu akcji, która cieszy się już sporym zainteresowaniem.

Postanowiliśmy to wyjaśnić. Kierownik kina "Śnieżka" w Rabce-Zdroju jest na urlopie. Kinem zarządza Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju. Dyrektor Joanna Lelek przekonuje, że o tym, iż w Rabce-Zdroju "Kler" nie będzie wyświetlany, nie decydowały względy ideologiczne. - Po prostu nasze kino ma tylko jedną salę. Nie damy rady wyświetlać kilku premier na raz, jak multipleksy. Już wcześniej, jeszcze przed tym całym zamieszaniem, wybraliśmy na premierę film Kamerdyner, nagrodzony Srebrnymi Lwami na festiwalu w Gdyni. I gramy go zgodnie z umową zawartą z dystrybutorem. Inne premiery możemy grać, ale już w innym terminie - wyjaśnia dyrektor Lelek.

r/
najnowsze informacje
komentarze
eka21:27, 4 października 2018
Mamy ciemnogród jak i gdzie ta demokracja chyba ktos pomylił pojęcia rządy kilku ludzi przeciwko mieszkańcom Rabki Pani Lelek robi dobrą robote bo zakazany owoc lepiej smakuje ludzi tak oglądają ten film Nowy Targ Zakopane Kraków Rabka niech umrze naturalnie przez takich ludzi którzy sądzą że są najmądrzejsi =gratulacje pani dyrektor no i burmistrz której jest podległa
asd17:26, 4 października 2018
Nawet Ks. Isakowicz Zaleski mimo, że negatywnie ocenia film zachęca wszystkich, żeby iść i zobaczyć . Dzisiejszy wywiad z Radio Kraków.

Jakie, więc prawo mają do decydowaniu o tym urzędnicy ??
anna14:04, 4 października 2018
A ja się dziwie aktorom którzy zdecydowali się swoim nazwiskiem firmowac ten film i to nawet z naszego regionu.Co do samego filmu,w kazdej grupie zawodowej zdarzają się czarne owce nie tylko wśród księży-a prawdziwy katolik wierzy w Boga nie w księzy
k12:44, 4 października 2018
Bardzo łagodnie potraktowany temat przez reżysera. Może kolejny film będzie nosił tytuł TORUŃ ? Bo Breżniew Watykanu ponoć już powstaje.
kinoman12:40, 4 października 2018
do Ewa i do kinoman

I jeszcze jedno - ksiądz, to NORMALNY człowiek, który też ma uczucia. Wielu z nich ma kochanki i z nimi dzieci i pozostają w stanie kapłańskim, ale i wielu z nich występuje z kapłaństwa i zakłada rodziny. Takich przypadków jest na pęczki. I jest to NORMALNE.
Mira12:08, 4 października 2018
Ksiądz Szustak o filmie Kler - https://...
kinoman11:55, 4 października 2018
do : Ewa i do kinoman

Przeczytajcie ze ZROZUMIENIEM moją wypowiedź jeszcze raz a jak nie zrozumieliście, to jeszcze raz i jeszcze raz.

Wielokrotnie w ogólnopolskich środkach masowego przekazu : prasa - tv nagłaśniane były i są różne zachowania kleru jak :
nadużywanie alkoholu i leczenie uzależnionych w specjalnych ośrodkach terapeutycznych,
sprawa molestowania i pedofilii - wykorzystywanie przez kler niewinnych oddanych kościołowi ministrantów i dzieci, młodzieży szkolnej - nawet z naszego podwórka, jak i oddanych kościołowi księży, zakonników.
Wśród kleru jest zależność - hierarchia większa niż w wojsku i dla kariery (przypodobania się kardynałowi) wielu księży jest zdolnych do posunięcia się do największej podłości.

Pan Smarzowski zebrał te informacje - połączył do kupy, dał temu fabułę i stworzył film, który nie mówi o niczym nowym, o czym byśmy wcześniej nie wiedzieli. Poprzez propagandę środków masowego przekaz zrobiono z tego filmu "hit" a jedyne co wartościowe w tym filmie, to rola jaką odegrał Pan Jakubik
k11:25, 4 października 2018
W tym filmie nie ma nic o czym by nie było wiadomo od dawna. Żadnych sensacji. Nie rozumiem tylko dlaczego kino tak łatwo rezygnuje z dobrego zarobku ze sprzedaży biletów. Po to są kina żeby ludzie oglądali filmy . Po to kino sprzedaje bilety żeby na nich zarabiać. Skoro pani dyrektor tego nie rozumie nie powinno jej tam być.
swo09:38, 4 października 2018
Nie potrzeba się za bardzo ekscytować. Ten film to czysta antykościelna propaganda. Miałem iść na film ponieważ myślałem że to ma być sztuka filmowa. Jak wydziałem rozmowę ze Smarzowskim to już zrozumiałem że to nie jest sztuka filmowa tylko wredna lewicowa antykościelna polityka. Ja film oglądnę jak będzie to możliwe zrobić za darmo.
do : Andrzej / Nowy Świat09:32, 4 października 2018
Nie byłem na filmie ale z tego co słyszę na temat filmu to masz całkowicie rację bo jak napisałeś film opowiada i pokazuje to o czym mówisz.
Gdzie jest to g...? W kinie a może gdzie indziej? Współczuję Ci .
do Koza09:10, 4 października 2018
proszę się tu nie podszywać pod kozę.
żądamy puścić film Kler08:36, 4 października 2018
@pierdzistołek i piotrek. To jest wymysł tylko i wyłącznie Lelkowej. Teraz zwala na to, że ma kilka premier. Tak samo było z Kabaretem LIMO, też Lelkowa wstawiła cenzurę. Dlaczego w Rabce nic innego się nie dzieje, bo właśnie ta pani nic nie robi i to nazywa się MOK. Kto widział, żeby amfiteatr w Rabce był pełny jak Lelkowa organizuje coś ? Zawsze pustki. I to się nazywa kultura.
rbk08:23, 4 października 2018
Do Pana Andrzeja/Zacofany Świat

To po co mamy demokrację ,każdy ma wybór, kto będzie chciał zobaczyć film to zobaczy , reszta niech ogląda TVP P I S
Lulek08:14, 4 października 2018
szkoda gadać.
Zapamiętamy :)
Myślenice07:00, 4 października 2018
Kino w Myślenicach ma jedną salę a wyświetla i Kler i Kamerdynera.
PIS=PZPR06:29, 4 października 2018
Wszystko jasne Pis chce ukryc pedofilow księży w Polsce.Oplakatowac koscioly i tyle w temacie...
ZUZULA06:22, 4 października 2018
Ten film jak i inne podobne pokazuje słabości i ułomności w
Zawodzie księdza....były o lekarzach i policji...jest i o księżch....tyle w temacie...
cd00:06, 4 października 2018
byłem na tym filmie i dla prawdziwego wierzącego katolika nie zmienia to nic w jego życiu w każdej profesji znajdziemy patologię i nic się nie da z tym zrobić taki jest morał tego filmu pozdrawiam
Andrzej / Nowy Świat22:57, 3 października 2018
Kto się tego domaga? Ciemnota i zboczeńcy pokroju KODowców. Żeby wiedzieć jak pachnie szambo, nie trzeba do niego wchodzić! Brawo dla kierownika kina za nie wpuszczanie i tym samym promowanie tego g***.
Magda ze stringów obdarta22:18, 3 października 2018
@jac
Biedota ciebie dopadła,włącznie z głupotą.
Koza22:02, 3 października 2018
Cenzura , komuna powróciła . Na tace nie dawać to sami w kościołach będą puszczać takie filmy żeby tylko kasę na zbierać
Obiektywny21:58, 3 października 2018
Oglądając ten film miałem wrażenie,że akcja jak z naszego miasta tylko nazwiska zmienione...
Obserwator21:55, 3 października 2018
rutututu majtki z drutu tyle komentarza co do powodów nieemitowania tego filmu. Byłem dziś na seansie w Nowym Targu. Sala pełna na full.Polecam. Samo życie.
BU BU21:44, 3 października 2018
Zapraszam do kina Tatry oni taką ch....zne puszczają i ciężko bilet dostać.
pietrek21:44, 3 października 2018
A jakby grupa z facebooka zrobiła kino samochodowe np na parkingu jakimś dużym? Co wy na to ?
jac21:25, 3 października 2018
Biedni ludzie z Rabki i okolic... nie stać ich żeby jechać do Krakowa na film tam puszczają go co 30 min...
lelek21:20, 3 października 2018
Podobno są darmowe bilety dla panów w czarnych sukienkach...
ja21:04, 3 października 2018
dobra zmiana :) chcieliście to macie :):)
Rabczanka21:00, 3 października 2018
No Pani Burmistrz, niech pani pozwoli puścić ten film w Rabce, obiecuję głosować ;)
Ewa20:49, 3 października 2018
Ty kinoman, to ty się chciałeś dowiedzieć z filmu coś nowego??? Wiedzę czerpiesz z filmów i bajek jak dziecko???
roza z kolka rozancowego20:44, 3 października 2018
zadnegu filmu nie bedzie!!!!!bezboznicy!!!!
Mietek20:40, 3 października 2018
Kino jest pod MOK-iem. To pewnie jak zwykle rewelacyjny pomysł Pani Lelek. Przez zakaz więcej ludzi obejrzy ten film.
precz z cenzura20:29, 3 października 2018
Bez sensu. To chyba powinni myśleć co wyświetlać, co ludzie chcą oglądać, a nie... Kino ma być dla widzów, czy widzowie dla kina?
pierdzistolek20:21, 3 października 2018
Mieszkańcy sami powinni zauważyć,ze nie po raz pierwszy próbuje się nimi manipulować.Podobnie było z jednym z kabaretów,który swoim występem nawiązywał do kleru.Ludzie,idą wybory,najwyższy czas zrobić porządek z kliką rządzącą w Rabce bo jak teraz tego nie zrobimy,bedziemy się kolejna kadencje kapać w tym bagnie popleczników burmistrzowej i jej giermków,którymi poobsadzała instytucje miejskie!!!
sołtys20:19, 3 października 2018
....a my mieszkańcy Pierdykołka Dolnego - patrz: profil na f, chcemy oglądać w naszym kinie " Ekspres"
Dlaczego wydarzenia kulturalne, popularne w całej Polsce omijają Pierdykołek D. ? My, mieszkańcy, nie chcemy być ofiarami cenzury i prywatnych poglądów wąskiej grupy osób. My, mieszkańcy chcemy mieć wybór!
do kinoman20:10, 3 października 2018
to nie jest film dokumentalny żebyś się mial dowiedzieć faktów ***. To film fabularny i tak mogło być. Nie musisz się chwalić że byleś jak byś był w ameryce a inni nie jak małe dziecko. Po prostu każdy powinien móc jak ma ochotę oglądnąć ten film, dokonać sobie przemyśleń, porównań, wyborów, mając na względzie że to tylko film tak jak po wyciskaczu łez tak po takim filmie żyjemy nim, myślimy, przeżywamy itd. W każdym filmie może być coś z prawdy, coś z fikcji. Jak dobrze zrobiony film to po prostu powinno się go cywilizowanie obejrzeć jak sie ma ochote a nie przeżywać jak mrówka okres
Kajtek19:48, 3 października 2018
Poszedłem do kina z nadzieją, że zobaczę dobry polski film, rozczarowałem się, nudny, warsztat aktorski jaki taki, ciężko było wysiedzieć do końca. Według mnie , szkoda czasu i pieniędzy.
kinoman19:27, 3 października 2018
Byłem w kinie na tym filmie - film, żadna rewelacja. Nie dowiedziałem się nic nowego - ciekawego odnośnie kleru o czym wcześniej czytałem w gazetach czy oglądałem w tv.
sebix19:24, 3 października 2018
Bedzie Kler bedzie poparcie na dzielni i nie tylko. Tak trudno sie domyslic ze wybory beda wygrane.
zygf19:18, 3 października 2018
za chwilę ten fil do byle gazety będą doczepiać, czym się przyjmować
kogitator19:17, 3 października 2018
Ten film to prowokacja, ale trzeba go mieszkańcom Rabki wyświetlić. Prowokacja ma to do siebie że trzeba ją przetrzymać, na zasadzie "pies szczeka a karawana jedzie dalej".
Jula19:05, 3 października 2018
Głupie tłumaczenie, wszyscy wiemy po czyjej stronie stoi pani dyrektor
Kuba19:02, 3 października 2018
Nowy targ _zaprasza !!!
blokers19:00, 3 października 2018
MOK, czyli Urząd Miasta , czyli pisowska burmistrz Przybyło i wszystko jasne
Miejscowa18:56, 3 października 2018
Wiocha, cenzura i tyle w temacie
fifi18:43, 3 października 2018
Co w kinie Pieniny w Szczawnicy?
H&bee18:36, 3 października 2018
Byłem widziałem strata czasu coś jak drogówka
piotrek18:31, 3 października 2018
joanna lelek kłamie w żywe oczy !!!
Kss18:30, 3 października 2018
Sraty taty! Jak parę osób może decydować za ludzi co mogą oglądać a co nie. Nawet w Piśmie jest że człowiek ma wolną wolę!
Polecam obejrzeć na YouTube recenzje filmu "Kler" którą przedstawił niejaki KS. Barańczak. Może wtedy Ci przeciwnicy coś zrozumieją
ania18:02, 3 października 2018
Rozumią??? Rozumieją.....
Pan X17:58, 3 października 2018
szopka, dramat ludzie rozumu nie macie jak ktoś pierdnie tak powtórzą wiecej tvn polsatu tvp rzygać się chce
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas