Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Szczawnica i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 9.576 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
25°
Wiatr: 11.772 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
26°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 62 %
21.11.2018, 16:26 | czytano: 7732

Dzień Pracownika Socjalnego w cieniu protestu (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - Nieraz dopada nas zniechęcenie, ale pracownik socjalny musi być silny dla siebie i dla swoich podopiecznych - mówi Agnieszka Zmarzlińska. Dyrektor OPS nawiązała do trwającego w tym tygodniu w całym kraju "czarnego protestu" pracowników socjalnych. - Pracownicy naszego ośrodka poparli tę ogólnopolską inicjatywę poprzez czarny strój, plakietki i plakaty - wyjaśnia.

- Czy możliwe jest, by we współczesnym świecie nie było OPS-ów? Nie ma takiej opcji. Niesienie pomocy ludziom wymaga kompetencji, empatii, szacunku i wrażliwości, zaangażowania i poświęcenia. Pracownik socjalny widzi biedę, choroby, płacz i nieszczęście ludzkie. Nieraz dopada nas zniechęcenie, ale pracownik socjalny musi być silny dla siebie i dla swoich podopiecznych - mówiła podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Pracownika Socjalnego dyr. nowotarskiego OPS.

- To, że Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest na całym świecie, to już jest wyraz docenienia waszej pracy. Trochę się przestraszyłem, jak usłyszałem o "czarnym proteście". Od razu miałem skojarzenia z protestem środowisk feministycznych - powiedział Grzegorz Watycha.

Protest koordynowany przez Polską Federację Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej to walka o podwyżki i godne warunki pracy. - Warunki płacowe są urągające, to najniższa krajowa i niewielkie dodatki za pracę w bardzo trudnych warunkach. Nasi podopieczni, których są setki - bywają agresywni, pijani, chorzy psychicznie, zdarzają się ataki słowne, wyzwiska, grożenie, Nie jesteśmy urzędnikami, my pracujemy w terenie. Dajemy ludziom nie tylko jedzenie i nasz czas, ale i zapewniamy opiekę prawną, czy pomoc psychologiczną. Czas pracy mamy niby normowany, bo od 7.30 do 15,30 ale nie starcza nam czasu na zajęcie się ludzkimi problemami - mówią pracownicy terenowi nowotarskiego OPS.

W odpowiedzi na trwającą akcję burmistrz Nowego Targu powiedział: - Będziemy się starali, by zapewnić wam lepsze warunki. Tendencja jest dobra. Mam nadzieję, że przyszły budżet pozwoli uwzględnić wasze postulaty, by bardziej finansowo docenić waszą pracę. Ale chcę powiedzieć, że dziękuję wam, że mam "spokojną głowę, że w Nowym Targu nikt nie pozostaje bez wsparcia, że nie mam ludzi na ulicach, bo jest możliwość zaopiekowania się nimi poprzez formy dożywienia, czy finansowego wsparcia.

Na razie jednak pracownicy socjalni otrzymali w okazji swojego święta - książkę, przewodnik turystyczny i koszulkę.Tak wygląda wejście do nowotarskiego OPS.

SPalka, zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Czytelnik09:58, 26 listopada 2018
Z okazji Waszego Święta składam Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom OPS najserdeczniejsze życzenia. Życzę, aby ta trudna i odpowiedzialna praca przynosiła poczucie satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku względem drugiego człowieka.
AA19:56, 25 listopada 2018
Obserwatorze pałasz nie tylko niewiedzą ale i nienawiścią. Jesteś dalej ślepy. Udaj się pośpiesznie do okulisty - taka jest moja dobra rada.
Do AA09:52, 25 listopada 2018
A skąd idą pieniądze jak nie od Burmistrza? I budżetu Gimny a jak Dyrektor nie dba o pensje pracowników i nie zwraca Burmistrzowi uwagi na to jak zarabiają jego pracownicy to pieniądze się nie znajdą. No ale jak to bywa Dyrektorzy maja ponad stan to co się będą martwić o pracowników!!!!
Podopieczna17:17, 24 listopada 2018
Pani Dyrektor serdeczne Bóg zapłać za okazaną mi pomoc, serdeczność i słowa otuchy. Takich ludzi nam potrzeba.
kawa07:38, 24 listopada 2018
te osoby nie mają zadnej empatii podejścia do czlowieka , w jednym z tych placówek potrafili na drugi dzień po śmierci członka rodziny zadz do tej rodziny by przyszli do urzędu dopłacić 20 zl .nic im się nie należy mają dośc
Pedagog21:51, 23 listopada 2018
Dołączam do życzeń. Znam kilka pracowników socjalnych z naszego MOPSu pracuje w oświacie i wiem jaka maja ciężka pracę. Nie wiedziałem tylko że za takie pieniądze. Życzę wytrwalosci.
AA16:04, 23 listopada 2018
Oj ślepy Ty jesteś Obserwatorze i nie wiesz skąd idą pieniądze. Lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd. To nie jest w porządku.
obserwator14:12, 23 listopada 2018
Drogie Panie że przez lata zajmowałem się podobnymi kwestiami- to nie do Pana Burmistrza jedynie trzeba chodzić o podwyżki przede wszystkim to wasza Dyrekcja winna za wami stanąć bo jak Dyrektor nie dba o pracowników to lokalna władza tego sama nie zrobi
Autorka10:47, 23 listopada 2018
Pani Dyrektor, Szanowne Panie przesyłam serdeczne życzenia z okazji Waszego Swięta. Bądźcie wytrwałe w niesieniu pomocy ludziom potrzebującym .Wierzę,że Wasza ciężka praca prędzej czy później będzie doceniona. Tego Wam życzę z całego serca.
do baciok@08:39, 23 listopada 2018
ej baciok baciok doczytaj przepisy.
nie myl zawodu pracownika socjalnego i pracy w terenie z często przypisanymi pod OPS-y świadczeniami rodzinnymi. Zgodnie z ustawa o pomocy społecznej jeden pracownik socjalny przypada na 2tys mieszkańców albo na 50 rodzin!
Tak więc jeśli znasz OPS gdzie jest 22 pracowników socjalnym to miejscowość musiałaby miec ok 44 tys mieszkańców. niezły żart z twojej strony, tylko nie kompromituj się juz więcej. Każdy OPs średnio co 3 lata przechodzi kompleksową kontrole z MUW gdzie liczba pracowników jest szczegółowo sprawdzana a przede wszystkim kwalifikacje pracowników.
Jeśli zatrudnione jest 22 osób to sprawdz najpierw czym się zajmują: kto jest pracownikiem socjalnym, kto asystentem rodziny, kto wykonuje usługi opiekuncze, kto jest prawnikiem, psychologie, kto zajmuje się świadczeniami rodzinnymi itpo.
to nie pisz głupot
@17:31, 22 listopada 2018
Nie popieram . Za to co robią to zarobki mają wystarczające.
majorka w sloncu15:45, 22 listopada 2018
Opowiadają o empatii, a w praktyce to jest z tym baaaardzo róznie. Czasem zamiast empatii chamstwo i słoma z butów wychodzi.
Jak dawać podwyżki, to osobom dobrze pracującym, a nie każdemu jak leci, nawet jak swoją pracę wykonuje źle.
Obserwator13:05, 22 listopada 2018
Burmistrz zakleja pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej usta krówkami i na otarcie łez zamiast godnych zarobków wręcza koszulki z nadrukiem INTERREG - Europejska Fundacja Rozwoju Regionalnego żeby dziewczyny miały w czym chodzić, a jak zrobi im się smutno to zawsze mogą poczytać ciekawą lekturę którą również im sprezentował o AK - świetnym wyczuciem i inteligencją błysnął Wójt Nowego Targu.
Dziewczyny popieram was
L09:34, 22 listopada 2018
W mojej miejscowości pomoc społeczna pomaga tylko alkoholikom i rodzinom patologicznym, np.rodzinie, gdzie matka - (cwana oszustka i złodziejka) pracą nigdy się nie pohańbiła i większość swojego czasu spędza na fb kreując się na najwspanialszą mamunie, a tatuś - alkoholik z wyboru, pracą również nigdy się nie pohańbił a do tego psychopata prześladujący sąsiadów.... Takim się pomaga, a tam gdzie faktycznie pomoc potrzebna to opieka ślepa...
e223:04, 21 listopada 2018
Wszystkiego najlepszego!! To trudna i niedoceniana praca!
klops21:59, 21 listopada 2018
A ja trochę ICH rozumiem .
Jak to jest że podopieczni
mają więcej niż pracownicy?
A tak -
Bo bez pracy jest więcej kołaczy .
baciok@21:47, 21 listopada 2018
Nic nie ujmując nikomu. Znam Gminę gdzie w pomocy społecznej pracują 22 osoby. To już są jakieś jaja.
Karolina21:06, 21 listopada 2018
naprzyjmował pan Burmistrz wiele dodatkowych i zbędnych osób i teraz nawet podwyżki żadnej nie może zrobic. niektórzy maja jałmuzne w urzedzie.
do pracownik21:05, 21 listopada 2018
obiecać nie grzech ..... np. lodowisko, a podwyżki będą np. śmieci.
Smok19:21, 21 listopada 2018
/.../

Co to w ogóle jest pomoc społeczna? To jakiś brzydki i niefortunny oksymoron, który w ogóle w życiu i języku nie powinien występować.
Pracownik19:00, 21 listopada 2018
Teraz trzymamy burmistrza za słowo co nam dziś obiecywał.
krin18:49, 21 listopada 2018
Dzień Pracownika ?. przeważnie budżetówki. Co się stało z dniami pozostałych zawodów.
Maćko18:10, 21 listopada 2018
Cieszcie się że do Was chociaż ktoś przyszedł. W większości gmin to się pies z kulawą nogą nie pofatygował
miasteczkowy17:06, 21 listopada 2018
Panie Watycha, koszulkę to daj p. Joannie.
gazdzina16:59, 21 listopada 2018
Zarobki po urzędach w Nowym Targu to jakaś kpnia. Później się dziwić, że albo zwolnienia albo praca na pół gwizdka. Albo dobrze opłacani i dobrze pracujący, sprawni urzędnicy w mniejszej ilości albo praca za 2 tys. ćwierćinteligentów i dalej dziadostwo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij