Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Zakopane i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
06.01.2019, 11:57 | czytano: 3673

Nowotarski Winter Classic, tym razem dla Mike’a (zdjęcia)

Po raz 5. grupa ludzi spod znaku Winter Classic zorganizowała Noworoczny Nowotarski Charytatywny Mecz Hokejowy. W tym roku wydarzeniu nie przeszkodziły nawet olbrzymie opady śniegu jakie nawiedziły Podhale w ostatnich dniach. Tym razem dochód z meczu był przeznaczony dla 8-letniego Mike, syna byłego hokeisty Podhala Łukasza Malinowskiego.

Chłopiec od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi. Urodził się planowo, w 38 tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Jednak już przy pierwszym badaniu okresowym, rodzice zostali skierowani do neurologa, który stwierdził u dziecka wzmożone napięcie mięśniowe oraz problem z motoryką i ruchem. Potwierdziły się też obawy rodziców, że Mike słabo słyszy. Podczas kolejnych badań okazało się, że ma głęboki obustronny niedosłuch, co utrudniało mu komunikację z rodzicami i otoczeniem. Kolejne wyjazdy na badania potwierdziły diagnozę – wirus cytomegalii wrodzony. Okazało się, że wirus ten atakuje ośrodkowy układ nerwowy, tkanki miękkie, hamując ich rozwój już w łonie matki. Potrafi on uszkodzić słuch i wzrok oraz doprowadzić do poważnych problemów neurologicznych. U dziecka stwierdzono opóźnienie rozwoju psychoruchowego i podejrzenie epilepsji. W 2012 r. Mike przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego i od tej pory słyszy na jedno uszko. Za dwa lata jest planowana operacja na drugie.

Chłopiec jest systematycznie rehabilitowany ruchowo, słuchowo, a mimo to jest dzieckiem nadal leżącym, na razie nie siedzi, nie raczkuje. Jest w trakcie terapii aminokwasowej, która jest kosztowna, ale może przynieść oczekiwane efekty.

To dla niego zorganizowano loterię fantową, z wieloma cennymi nagrodami m.in, wycieczką na Malediwy. Wylicytować również można było cenne rzeczy, jak nartę na której skakał Kamil Stoch, koszulkę Łukasza Piszczka z Cracovii, czy lot balonem. Wielu lokalnych sportowców przekazało wartościowe przedmioty.

Dzieci oprócz zabaw na śniegu mogły się przejechać skuterem. Nie brakowało też chętnych do zabawy z foto-lustrem - Zaczarowanym Zwierciadłem. Nowotarski Klub Kolarski przeprowadził test wydolnościowy na profesjonalnych rowerach Indor Cycle IC5 specjalnie sprowadzonych na tę okazje z Klubu Fitness Factory. Swoje stoisko miała też Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, a ci co zgłodnieli - mogli usmażyć kiełbasę lub zjeść coś ciepłego.

Przed głównym meczem, czyli starciem Old Killers i Young Killers (w tym roku wygrała "młodość"), hokeiści TatrySki Podhale rozegrali z zawodnikami obu zespołów pokazowe dwie tercje. Towarzyszyła im trener Tatjana Tikhonow, która chętnie pozowała do zdjęć.

Szacunek i brawa należą się organizatorom za ten wspaniały blisko 3-godzinny wieczór emocji i wielkiej dobroci ludzkich serc. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Łysy i znany raper Anatom. W roli konferansjera sprawdził się Bolesław Bara.

pyz/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
strachu18:18, 7 stycznia 2019
BRAWO !!!! taki komentarz wystarczy ! BRAWO !!!
gość Kraków14:44, 6 stycznia 2019
WINTER CLASSIC SZACUNEK byłem, widziałem i opowiem jak się bawią ludzie dobrego serca .Jeżeli amatorzy to z organizowali to strach pomyśleć co by było gdyby się tym zajeli profesjonalnie .pozdrawiam
szara eminencja12:07, 6 stycznia 2019
Wielki szacunek dla organizatorów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij