Pościg za kierowcą skutera śnieżnego na Turbaczu - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
18.03.2019, 19:44 | czytano: 13999

Pościg za kierowcą skutera śnieżnego na Turbaczu

Wspólny patrol Straży Granicznej i Gorczańskiego Parku Narodowego zatrzymał w rejonie masywu Turbacza kierowcę skutera śnieżnego, który jeździł po terenie parku. Dostał 1000 zł mandatu.

Fot. KOSG
Fot. KOSG
Funkcjonariusze patrolowali w weekend teren Gorczańskiego Parku Narodowego. Ich zadaniem było przeciwdziałanie szkodnictwu leśnemu oraz wykrywanie i eliminowanie wykroczeń, związanych z nielegalnym wjazdem pojazdów mechanicznych na tereny leśne.

Ich wezwanie do zatrzymania się do kontroli zignorował mężczyzna na skuterze śnieżnym. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać. Nie posiadał on stosownych zezwoleń do poruszania się na patrolowanym obszarze. Kierowca został ukarany mandatem karnym z art. 127 ustawy o ochronie przyrody w kwocie 1000 zł.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu systematycznie prowadzą współdziałania ze Strażnikami Leśnymi oraz Strażami Parków Narodowych. Tego typu współpraca odbywa się na podstawie specjalnych porozumień, w ramach których funkcjonariusze zobowiązali się do udzielania szeroko pojętej wzajemnej pomocy.

Źródło: KOSG, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Piszecochce11:44, 14 lutego 2020
Karać mandatami i zabierać klucz. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Park Narodowy pod ochroną i tyle w temacie. Ktoś tego nie rozumie to zapraszam do poczytania przepisów. Chociaż wiadomo jak z czytaniem na Podhalu.
tt16:29, 21 marca 2019
Co do Stefka Burczy Mu Chy... Wiesz Stefku, najlepiej sam siebie opisałeś, pisząc że wg ciebie: "nie jednostki dostosowują się do społeczeństwa" (... ale społeczeństwo do jednostek? HA HA HA HA!) - bo rzeczywiście, jesteś osobnikiem niedostosowanym społecznie. Wielkie ego, z każdego posta tylko "ja, mnie, moje".... Rzekoma "lepszość" (tylko na czym niby polegająca? Wg ciebie chyba na tym, że masz śmieszną pierdziawkę i wyglądasz na niej jak śmieszny pajacyk? dla mnie to raczej na minus komuś, jak na plus, żadnej "lepszosci" nie widze takiej osoby...) Obrażanie innych, a potem pisanie, ze nie, ty nikogo nie chciales obrazic, he he, żałosne. Takim osobnikom /.../
roko15:47, 21 marca 2019
Częściej takie akcje, a może cos sie zmieni i w końcu góry będą wolne od ryku silnika i smrodu spalin. Mała podpowiedź jeszcze dla panów strażników. Alkomat. Niejeden z miłośników tego typu wycieczek jedzie pod wpływem. Na własne oczy widziałem 2 takie przypadki - panowie pili wódkę/piwo, nawet sie nie kryli z tym. A potem dalej na swoje żałosne pierdziochy...
były z kombinatu05:58, 21 marca 2019
ale Ci się oberwało Stefku Burczymucho!!Ciekawe czy coś z tego zrozumiałeś-ale lekcja kultury była przednia!!Nie warto obrażać i pisać z poniżeniem o innych ludziach!!!"To wy albo wasi przodkowie zostali zciagnieci do pracy w kombinacie z okolicznych wiosek i ulokowane w spółdzielni mieszkaniowej ( stąd zapewne znajomość mentalności ich mieszkańców ) komuna upadła, zakład zamknięto, kleisz podeszwy u prywaciaza i zsfustrowany patrzysz jak inni się bawią"-zacytowałem Twój chamski wpis!!Przemyśl to!!!:(p.s-trochę więcej pracy ze słownikiem języka polskiego też by Ci się przydało:)Popatrz jak napisałeś te kilka wyrazów!Żenada-ale wiadomo za pieniądze wiedzy i kultury nie kupisz!Mniej na pierdziawce spędzaj czasu a więcej nad dobrą książka:)
nowotarżanka20:41, 20 marca 2019
Do Stefka Burczymuchy:

"Wolność polega na tym że społeczeństwo akceptuje jednostki a nie jednostki dostosowują się do społeczeństwa ale skąd ty to możesz wiedzieć" - i dalej nic Stefku nie rozumiesz:).

Może więc warto doczytać:)

Otóż art. 31 naszej Konstytucji mówi (polecam lekturę zwłaszcza pkt 3):
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Jakkolwiek trudno Ci to zrozumieć: NIE WOLNO CI WSZYSTKIEGO, nawet w Twoim lesie, od którego płacisz podatek.

Mam nadzieję, że tym razem nie było zbyt długo i zbytnio się nie zmęczyłeś:)
motocross17:09, 20 marca 2019
Dlaczego mam szanować pieszych skoro oni nie szanują mnie? owszem jeżdżę... ale widząc pieszego zwalniam do niemal zera, machnę ręką i z reguły spotykam się z uśmiechem. no ale zależy kogo spotkasz... notabene działa to w dwie strony, bo sam jeżdżę ale motocykliści którzy zbyt niegrzecznie się zachowują także mnie denerwują. Kwitując wszystko dla ludzi ale proszę jednych i drugich o rozsądek i wzajemny szacunek oraz akceptacje. pozdrawiam
Czytelnik14:42, 20 marca 2019
Do burczymucha
Mnie nie obraziłeś , ale przeczytaj swoje komentarze
zanim napiszesz ze nikogo nie obrażasz .
Pozdrawiam
Konopnicki14:22, 20 marca 2019
O większego trudno zucha,
Jak był Stefek Burczymucha,
- Ja nikogo się nie boję!
Choćby niedźwiedź... to dostoję!
Wilki?... Ja ich całą zgraję
Pozabijam i pokraję!
Te hieny, te lamparty
To są dla mnie czyste żarty!
A pantery i tygrysy
Na sztyk wezmę u swej spisy!
Lew!... Cóż lew jest?! - Kociak duży!
Naczytałem się podróży!
I znam tego jegomości,
Co zły tylko, kiedy pości.
Szakal, wilk,?... Straszna nowina!
To jest tylko większa psina!...
(Brysia mijam zaś z daleka,
Bo nie lubię, gdy kto szczeka!
Komu zechcę, to dam radę!
Zaraz za ocean jadę
I nie będę Stefkiem chyba,
Jak nie chwycę wieloryba!
I tak przez dzień boży cały
Zuch nasz trąbi swe pochwały,
Aż raz usnął gdzieś na sianie...
Wtem się budzi niespodzianie.
Patrzy, aż tu jakieś zwierzę
Do śniadania mu się bierze.
Jak nie zerwie się na nogi,
Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi!
Pędzi jakby chart ze smyczy...
- Tygrys, tato! Tygrys! - krzyczy.
- Tygrys?... - ojciec się zapyta.
- Ach, lew może!... Miał kopyta
Straszne! Trzy czy cztery nogi,
Paszczę taką! Przy tym rogi...
- Gdzie to było?
- Tam na sianie.
- Właśnie porwał mi śniadanie...
Idzie ojciec, służba cała,
Patrzą... a tu myszka mała
Polna myszka siedzi sobie
I ząbkami serek skrobie!...

Stefek Burczymucha-odważny w necie zakomleksiony w realu!
Stefek Burczymucha12:30, 20 marca 2019
Czytelnik
Ja cię nie obrazami. Besia w zwierciadle poszukaj. Parkowanie podałem jako przykład wybiorczego przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym przez służby porządkowe. Patrole jeżdżą po mieście i udają że nic nie widzą. Chciałem zwrócić na to uwagę i tyle.
Stefek Burczymucha12:25, 20 marca 2019
Realnie myślący
Jeśli przekroczylem normę moralna to szczerze przepraszam! Nie jest moim celem obrażać nikogo. Tylko ripostuje. Mnie nie przeszkadza jazda pojazdami silnikowymi więc nie widzę konieczności wyjeżdżają gdziekolwiek. Do buszu to się nadaje przynajmniej kilka osób z tej dyskusji i na pewno ja do nich nie pasuje no chyba że zgodzą się używać benzyny jako podpalki do grilla.
Wolność polega na tym że społeczeństwo akceptuje jednostki a nie jednostki dostosowują się do społeczeństwa ale skąd ty to możesz wiedzieć.
I na koniec, prawo piszą ludzie dla ludzi i ludzie powinni to prawo zmienic.
Czytelnik06:52, 20 marca 2019
Do Stefek burczymucha
Bęsiu jeden , widzę ze masz jakiś problem ze sobą.
Ze wsi jesteś to sobie na wsi rób zakupy. Nawet ci
Handlarz pod dom podjedzie. Nikt nie każe ci jeździć
Do NT zakupy. Nie porównuj parkowania w mieście
do debi....j jazdy po górach .
realnie myślący05:25, 20 marca 2019
Stefek Burczymuch-ty tak na poważnie piszesz?No bo jeśli dla jaj to ja to mogę zrozumieć,ale jeśli poważnie to idź koniecznie do lekarza od głowy!Moze jeszcze uda się uratować resztki rozumu!Na ten czas to Twoje wpisy świadczą o kompletnym idiotyźmie!Egoizm,chamstwo i buta przez Ciebie przemawia!Niestety!Przypominam Ci że żyjesz wśród ludzi gdzie obowiązują jakieś normy prawne i moralne!Jesli Ci to nie odpowiada to masz możliwość wyjechać do buszu i tam sobie żyj w/g swoich zasad i norm!A na razie jeszcze w Polsce istnieje prawo musisz się do niego stosować"dorobkiewiczu"któremu się wydaje że za pieniądze można wszystko!Może i niektórzy"kleja podeszwy u prywaciarza" ale oni maja rozum ,takt i kulture-czego u Ciebie brak!!Lecz się człowieku!
Stefek Burczymucha00:32, 20 marca 2019
Normal
Ty za to swoje piwo do schroniska nosisz i cie trafia bo na butach zasuwasz a puszki w plecy gniota
Stefek Burczymucha00:28, 20 marca 2019
Władysław
Trafiłeś w 10! Państwo okrada takich jak ja żeby dać takim jak ty 500+ mieszkanie+ emerytura + itp więc nie kasaj ręki która cie karmi. Wiedz że w paliwie najwięcej podatków
Stefek Burczymucha00:24, 20 marca 2019
Nowotarzanka
Jak typowa baba nakrecasz się i jak tak dalej pójdzie to następny wpis będzie podzielony na tomy. Już wiem w czym wczesniejsze pokolenia były lepsze pilnujac aby kobiety nie miały glosu
Stefek Burczymucha00:18, 20 marca 2019
Jajkobyly, jontek
Wam chyba wali w dekiel tanie piwo z dyskontu. Sami jesteście prymitywami nakręconymi powszechną propagandą pseudo ekologów. To wy albo wasi przodkowie zostali zciagnieci do pracy w kombinacie z okolicznych wiosek i ulokowane w spółdzielni mieszkaniowej ( stąd zapewne znajomość mentalności ich mieszkańców ) komuna upadła, zakład zamknięto, kleisz podeszwy u prywaciaza i zsfustrowany patrzysz jak inni się bawią.
normal22:32, 19 marca 2019
Nareszcie!! oby częściej - koniecznie jeszcze trzeba się wziąć za tych na motorach co to niby nadzorują swój las a tak naprawdę jeżdżą na piwo do schroniska itp.
Za przeproszeniem byle g**..aż kupi motor i szaleje po lesie, niema już gdzie spokojnie pospacerować bo na każdym szlaku takich można spotkać niestety jeszcze trzeba im szybko z drogi ustępować bo maja pierwszeństwo. Nie mam tu pretensji do właścicieli jeżdżących ciągnikami do swoich pól czy lasów ale do tych wygodnych leni jeżdżących jeepami i motorami dla zabawy, na grzyby lub borówki.
Jontek20:24, 19 marca 2019
@jajkobyły-szacunek dla Ciebie!Trafnie i w punkt trafiłeś:)Pozdrawiam!
Władysław18:56, 19 marca 2019
Czemu niektórzy ludzie mieniący się mądrymi, twierdzą że polany i lasy są ich własnością to mogą robić na swoim co chcą .Pomylili wolność ze samowolą to po pierwsze a po drugie,jak by była to tylko jego własność to po jaką cholerę
płaci podatek ,jest tylko chwilowym dzierżawcą okradanym przez państwo i tak z pokolenia na pokolenie.
Z kowanca18:29, 19 marca 2019
Jontek i nowotarżanka to chyba typowe blokusy co im nawet samoloty na niebie przeszkadzają, dla nich jest fajne jak wyjdą z jamnikiem i patrzą jak kal oddaje na cudzej polanie.
nowotarżanka18:25, 19 marca 2019
Do Stefka Burczymuchy:
"Skoro las mój i podatek od niego płacę to co komu do tego jak z niego korzystam"....
No i po co było pisać wcześniej, że zrozumiałeś funkcjonującą w cywilizowanym świecie zasadę, że Twoja/moja wolność nie są nieograniczone:)! Nic z tego nie zrozumiałeś, a cytat powyżej tylko to potwierdza.
Pierwsze "z brzegu" przykłady, które mi przychodzą na myśl:
1. Jeśli jesteś właścicielem działki budowlanej, od której też płacisz podatek, to nie możesz wybudować na niej wszystkiego co chcesz. Jest to chyba dla większości oczywiste. Ograniczenia prawa własności są dopuszczalne i stosowane. W bardziej cywilizowanych krajach a za taki uważam choćby np. Czechy (nie mówiąc już o tych bardziej na zachód) bardzo dba się o tzw. ochronę krajobrazu, historyczną zabudowę itp. Podhale jest niestety przykładem regionu, w którym ludzie mają takie pojęcia w nosie i dlatego zabudowa jest tu w większości brzydka, a tereny wokół zakopianki, zwłaszcza od Szaflar w górę, upstrzone paskudnymi reklamami. Ale to samo w Rynku w Nowym Targu - nadal pełno paskudnych reklam! Nie mówiąc już o wyrąbanych wnękach w zabytkowych kamienicach w Rynku (przy wejściu do Rossmanna). To szkaradziejstwo bierze się właśnie z podejścia takie jak Twoje - jestem właścicielem i wszystko mi wolno. Niestety miejscowe elity samorządowe wiedzą, że górale w większości mają takie podejście i obawiają się wprowadzać surowe zasady obowiązujące choćby w Czechach w planach zagospodarowania przestrzennego.
2. To, że jesteś właścicielem lasu i płacisz podatek, bynajmniej nie oznacza, że wszystko Ci w nim wolno. Polecam lekturę ustawy o lasach.
3. To, że ktoś lubi jeździć po wałach nie oznacza, że mu wolno tylko dlatego, że płaci podatki, z których państwo wały te naprawia, modernizuje.
3. Co Ty ciągle tak o tej "ziemi w doniczce"? Myślisz, że tylko Ty masz las w Gorcach? :) Konwersujesz tu m. in. z osobą, której rodzina ma las w Gorcach (i nie tylko). I też płacimy podatki. Różnica jest między nami taka, że Ty uważasz, że wszystko Ci wolno w Twoim lesie, a my stosujemy się do obowiązujących zasad.

I na koniec: chciałam poinformować wszystkich quadowców jeżdżących po trasie narciarskiej w Obidowej (na której jest pełno dzieci na biegówkach, które często nie mają gdzie uciec), czyli tych łamiących zakaz wjazdu na trasę, że o wszystkich tego typu sytuacjach będę zawiadamiać odpowiednie służby. I nie interesuje mnie czy ktoś gdzieś tam ma działkę i płaci od niej podatek!
Jasiek K16:54, 19 marca 2019
też mam swój las na zóltym szlaku i jakośnie jeżdże tam codziennie może pare razy w roku po drzewo - traktorem lub dzipem a reszta z buta..
Czytelnik16:41, 19 marca 2019
Do trial
To ze kotlorka jest twoja to nie znaczy ze całe miasto
ma cię słuchać bar...e jeden. Weź zrób ogrodzenie cwaniaku
to się dowiesz czy dostaniesz ma to pozwolenie.
Potem mów ze będziesz w lesie robił co ci pasuje.
Bez poważania Jasiu
siwy15:09, 19 marca 2019
Nie jestem przeciwnikiem motocrosowej rozrywki. Znam wielu ludzi pochodzacych z Nowego Targu, a mieszkajacych w Chicago. Jezdza na skuterach, kladach. Zapytajcie ich gdzie jezdza? Czy wjezdzaja na sasiada posiadlosc? Czy w gorach jezdza gdzie sie im podoba? Zapraszamy do USA na skutery, moze sie nauczycie kultury i przestrzegania prawa. Pozdrawiam
Jontek14:38, 19 marca 2019
@racer,Stefek Burczymucha,summit-żal mi Was egoistyczne stworzonka!I tyle!!Wasz poziom kultury świadczy o Waszym prostactwie!
Gorski14:32, 19 marca 2019
I tak i tak nie wyeliminuje się quadowcow crossowcow i skuterowcow którzy jeżdżą po Gorcach oni byli są i będą więc i tak nie ma się co chwalić że złapali jednego i dali mu 1000zl mandatu bo akurat w tym wypadku się mu należało bo wjechał na teren parku narodowego.
Ale większość terenów w Gorcach od Dunajca po Turbacz to są działki prywatne to co ma do tego straż parku? Zaznaczam że motocykliści którzy według strasznych mieszczuchow którzy tak boją się o runo leśne drzewa i zieleń to jeżdżą głównie szlakami zrywkowymi gdzie właściciele prowadzą gospodarkę leśną. Sam mam motor i nie widzę żadnej przyjemności z jazdy po młodnikach...
Bzik12:35, 19 marca 2019
Kierowcy kładów itp to jak szarańcza tępić póki wszystkiego nie zniszczą .A mandaty powinny być bardziej dotkliwe zeby odstraszyć skutecznie tą zarazę!!!
Skuterowiec11:53, 19 marca 2019
Aha jeszcze niech Zabronią jeździć Rowerom bo panowie po piwku zjeżdżają na dół bez wyobraźni W dodatku nie słychać jak zjeżdżają nie można się odsunąć czekać tylko na katastrofę
trial11:51, 19 marca 2019
Do Leśnik akurat kotlorka to jest moja polana i troche lasu i będe sobie tam jeżdził kiedy mi pasuje a jeszcze raz zobacze jak łaziory mi tamtedy idą na nogach i niszczą runo leśne to im nogi z d... powyrywam
jajkobyły11:50, 19 marca 2019
wszelka dyskusja z prymitywami zwącymi się krosowcami jest bez sensu . To są osobnicy , którym posiadana odrobina pieniędzy wali na dekiel. Niestety prezentują poziom typowego mieszkańca podgórskich wiosek. A co do jeżdżących po górach tępić na każdym kroku.
Stefek Burczymucha11:33, 19 marca 2019
Nowotarzanka
No i właśnie dlatego cześć będąca parkiem powinna być państwowa i chroniona. Tam by sobie spokojnie kornik mogl rozwijać swoją działalność a ty w ciszy podziwiać efekty jego pracy. Natomiast pozostałe tereny leśne powinny byc dostępne dla ludzi. Skoro las mój i podatek od niego płacę to co komu do tego jak z niego korzystam. Ci co mają ziemi tyle co w doniczce chcą mieć najwięcej do powiedzenia
Czytelnik11:15, 19 marca 2019
Witam
1000 zł to stanowczo za mało . Poruszają się nielegalnie
to zabierać im sprzęt tak jak wędkarzom . Wniosek o ukaranie do sądu
i kara żeby była dotkliwsza. Po prostu tępić bu....uw.
Pozdrawiam
nowotarżanka10:08, 19 marca 2019
Do Stefka Burczymuchy:
a gdzie chciałbyś jeździć i pewnie jeździsz, bo jakoś nie wierzę, że korzystasz tylko ze swojej działki? Po szlaku na Turbacz? Gdzie chciałbyś mieć wydzieloną część gór, żeby móc pojeździć? Może mnie przekonasz. Wtedy ja ze swoimi małymi dziećmi wiedziałabym, gdzie nie chodzić na spacer i nie słuchać ryku silnika i nie wdychać kurzu przez kilka minut po przejechaniu takiego zawodnika:).
Dyskusja z Tobą raczej nie ma sensu, bo musiałabym założyć, że cenisz przyrodę, zwierzęta,które żyły tam wcześniej niż Twoi przodkowie nabyli prawo własności lasu czy działki w lesie np. na takim Buflaku,czy nad Kowańcem, że lubisz ciszę w lesie, to, że możesz posłuchać jak szumią drzewa:).
Nie zrozumiemy się, bo po Twoich wpisach na portalu widać, że mamy inną wrażliwość:). Tobie potrzebna jest adrenalina, ryk silnika, a mnie spokój i cisza na szlaku. Inaczej odpoczywamy.
Mimo to serdecznie pozdrawiam.
summit09:32, 19 marca 2019
do JONTEK: żal mi cię biedaku, że musisz tylko patrzeć.. KUP sprzęt i spróbuj sam. a spacerowicze niech nie chodzą po moim lesie bo mi przeszkadzają i niszczą małe drzewka.
Stefek Burczymucha09:27, 19 marca 2019
Jontek
Gdybym Ci jeździł pod oknem miedzy 22 a 6 to rozumiem i przepraszam ale w innym wypadku to znajdź sobie inny sposób na wyładowania swoich frustracji
Stefek Burczymucha09:25, 19 marca 2019
Nowotarzanka
Pewnie ze potrafię a ty? To że jednym nie podoba się dźwięk silnika nie znaczy że nie wolno jeździć. Mnie też różne rzeczy przeszkadzają ale jakoś godze się z tym że ktoś lubi coś innego. Te cywilizowany społeczeństwa o których wspominasz potrafią podzielić teren na obszar chroniony i obszar dostępny dla miłośników sportów motorowych. U nas tylko zielone klapki na oczach
racer09:20, 19 marca 2019
a mnie przeszkadają blokusy co chodzą po lesie i nie umieją się zachować, na skarpie źle na torze źle w lesie źle... zazdrość cię bierze że ja mam motor za 30000 a skuter zxa 60000 a ty na nogach chodzisz? a wasze psy srają na trawę nad dunajcem i też mi to przeszkadza!
nowotarżanka08:45, 19 marca 2019
Do Stefka Burczymuchy: a potrafisz dostrzec coś poza końcem własnego nosa?! Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych. Cywilizowane społeczeństwa już dawno do tego doszły i to zrozumiały. Twoje prawo własności jest ważne, ale są też inne - nie mniej ważne - prawa. Nie rozumiem dlaczego góralom jakoś szczególnie trudno to pojąć?!

A co do quadów: kilka tygodni temu w najlepsze ktoś jeździł quadem w Obidowej po trasie narciarskiej - mimo zakazu!!!! Brak słów.
Marian07:27, 19 marca 2019
I tak właśnie ma być!!! brawo Panowie
BACA06:36, 19 marca 2019
jaka to jest ohronynia lakoszyrody rabunkowa wycinka lasowco zostanie po drzewostanie w Gorcah pustynia nikt tego nie widzi......
Jontek06:22, 19 marca 2019
no nareszcie!Jeszcze tylko zająć się tymi "zawodnikami"co rozjeżdżają skarpy po lotniskiem i uprzykszają życie spacerowiczom oraz mieszkańcom okolicznych bloków niesamowitym hukiem swoich pierdziawek i będzie dobrze!TĘPIĆ TO NOWOBOGACKIE DZIADOSTWO KTORE NIE LICZY SIE Z INNYMI UPRAWIAJAC SWOJE HOBBY!!
Lila05:49, 19 marca 2019
Do Stare i burczymucha:
Przeczytaj co oznacza Park Narodowy.. definicje.
Może Cię otrzeźwi, bo Ty chyba jeździsz z nimi...
Stefek Burczymucha23:57, 18 marca 2019
Leśnik
Wszyscy zmotoryzowanych mile widziani. Po to jest żeby jeździć. W większym stopniu (ze względu na skalę występowania) przyrodzie szkodzą użytkownicy przydomowych kosiarek i podkaszarek spalinowych niż nas paru na motorach. Ciekaw jestem czy ci strażnicy to mieli skuter na wodę skoro tak szanują przyrodę?
Romek i Atomek23:31, 18 marca 2019
Było mu spuścić powietrze z kół...
Funkcjonariusz X23:19, 18 marca 2019
Na pol. Kotlarka funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę w tym sezonie, bo tutaj w grę wchodzi w dodatku alkohol!
Stefek Burczymucha23:11, 18 marca 2019
Albo w rynku jak jeden z drugim do bankomatu wyskoczy, na ul Kazimierza Wielkiego to pół samochodu na pasach stoi i też nie ma mandatu ale motocykliści w szczerym polu to największy problem tego miasta.
Stefek Burczymucha23:05, 18 marca 2019
Wiem wiem mają braki kadrowe i nawał pracy ale mogą chociaż interweniować w okolicy os bereki skoro i tak jadą tam na obiad. Jakoś nikt nie dzwonił że samochód na środku skrzyżowania stoi lub na pasach. Nic bym nie mówił gdyby faktycznie nie było gdzie zaparkować ale tam jest wolny cały jeden i drugi plac pięknie wyasfaltowany i całkowicie za darmo
Leśnik23:04, 18 marca 2019
Stefek Burczymucha
Ale żeby dojechać do swoich hektarów to musisz przejechać i uprzykrzyć życie innym! Ale tak to jest jak się nie szanuje innych i przyrody. Proponuję zaprosić wszystkich zmotoryzowanych na swoje włości i zobaczymy co Ci zostanie. A tak z innej beczki ciekawe co byś powiedział jak przed twoimi oknami od rana do nocy rozbrzmiewał tylko jeden dźwięk niewytłumionego krosa! Przez takich jak Ty ginie przyroda!
Zocha22:38, 18 marca 2019
Ciekawe ile kosztowała akcja ścigania skutera? Pewnie więcej (dniówki, paliwo).
Stefek Burczymucha21:54, 18 marca 2019
Prawo działa dziwnie wybiórczo. Policja przyjeżdża w pola i krzaki chcąc ukarać zwyrodnialcow na motorach ale jednocześnie nie zauważają pojazdów niewłaściwie zaparkowania po całym mieście.
Stefek Burczymucha21:45, 18 marca 2019
A ja jeżdżę po swoim lesie i polanie i przeszkadzają mi turyści deptajacy moja rozjezdzona crossem ścieżkę. Proszę sobie deptac ziemię w doniczce a widoki podziwiać z ławki pod blokiem lub w telewizorze.
ja21:07, 18 marca 2019
Brawo tylko że kary powinny byc znacznie wyższe tak od 5 tys w górę plus za każdy promil 100 % wiecej
r20:53, 18 marca 2019
ciekawe czy to nie z wasmudzkiej mp
zonk20:49, 18 marca 2019
1000zł a skuter pewnie na 50 tysięcy. Te kary są śmieszne! Czasami jak mam nałożyć jakąś grzywnę z mojej dziedziny to słyszę Panie takie grosze trzeba było natychmiast pisać a nie zawracać głowę.
per pedes20:31, 18 marca 2019
To jeszcze zostało do ukarania kilkuset crossowców,quadowców i innych drajwerów;-) rozjeżdżających lasy.
Leśnik20:27, 18 marca 2019
A co z motorami w okresie letnim? Robow, Marfiana, Szuflow codziennie nękane głośnymi przejazdami crosow i trialow. Na polanie Kotlarka ognisko, piwko a potem zjazd na dół. Niestety motocykliści regularnie w okresie letnim niszczą naturę i runo leśne. Powinni sobie jeździć po swoim podwórku lub przed blokiem.
Ale tym niestety nie ma kto się zająć!
obiektywny20:10, 18 marca 2019
Brawo w końcu się ktoś za to zabrał.
szary20:09, 18 marca 2019
Bardzo dobrze, tylko dlaczego tak rzadko takie akcje
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas