Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Szczawnica i okolice
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
19°
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 91
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Clear
16°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 86
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2019, 12:01 | czytano: 4522

Problem dryfujących śmieci w Jeziorze Czorsztyńskim

Sezon turystyczny nad Jeziorem Czorsztyńskim w pełni, a turyści mogą podziwiać nie tylko piękne widoki, ale i stertę śmieci.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne zwrócono uwagę na śmieci i drzewo pływające wokół zbiornika przy ścieżce rowerowej.

– Udało się ściągnąć firmę, która z wolontariuszami chciała pozbierać śmieci znad jeziora, ale kłopot polegał na tym, że przyszli akurat w takim czasie, kiedy były bardzo wysokie stany. W związku z czym, nie dało się tego usunąć. Dopiero, gdy woda opadnie, będzie można te prace przeprowadzać – stwierdził wójt Jakub Jamróz.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Bujok12:07, 15 lipca 2019
Jkm "chłopie" myślę, a Ty myślisz realnie? Kultury trochę. Jak to sobie wyobrażasz formalnie? Na jakiej podstawie gmina Czorsztyn ma się zwrócić go nowotarskiej i białczańskiej? Obruszyć się i powiedzieć to Wasze więc mi wysprzątajcie?
A pomysł z siatkami? To może zdawać egzamin przy łapaniu śmieci z burzówek jak siatki drenażowe, a na rzece chcesz to zamontować? Jak? Co jak przyjdzie woda i popłyną konary?z To będziesz mieś dodatkowego śmiecia w jeziorze w postaci tej siatki. Da się to zrobić, nawet miały być zrobione tak zwane łapacze rumoszu (nie byłoby problemu zamulania zbiornika Sromowieckiego przez Niedziczankę), ale tego niestety nie wykonano.
Prawda jest taka że Polacy to brudasy i syfiarze i nie ma co na innych zwalać tylko posprzątać wokół siebie a najlepiej nie robić dziadostwa.
Rak11:33, 13 lipca 2019
Jezioro czorsztyńskie to tak naprawdę jedno wielkie szambo dla Podhala, i nic więcej gminy podhalańskie powinny się wziąć do roboty na czele z Zakopanem i Nowym Targiem bo to najwięksi truciciele jeziora czorsztyńskiego.
Jkm04:48, 11 lipca 2019
do Bujok myslisz troche chlopie?? chodzi mi o te wszystkie miejscowosci przez ktore Bialka plynie czyli np. wsi nalezece do Gminy Bialka czy Nowy Targ
Śmieć23:33, 10 lipca 2019
Śmieci to problem po każdej powodzi i po burzy... Wszystko co leci z góry zapyla do jeziora... I to pół biedy... Problemem na całą odbytnicę jest Białko, gdzie w sezonie wszystko do jeziora S.R.A
Monika bez Stanika21:37, 10 lipca 2019
Jkm ...jestem ZA

Dobrze gadasz
Bujok20:53, 10 lipca 2019
JKM gdzie Białka Tatrzańska a gdzie wlot Białki do jeziora? Tak sobie napisałeś co Ci się pomyślało?
Kacper20:48, 10 lipca 2019
Śmierdzące bajoro. jezioro białe....to jest to.
Jkm17:48, 10 lipca 2019
Dziwię się np. Gminie Czorsztyn, że nic nie robią z tym problem..90% śmieci wpada do jeziora z Dunajca i Białki więc to te gminy powinny brać się za sprzątanie jeziora. Dla Gminy Czorsztyn najlepszym rozwiązaniem jest starać się o dofinansowanie na specjalne siatki, które można by było zamontować pod Huba przy ujściu Dunajca i po stronie Białki i śmieci które się tam zgromadza niech sobie Gmina Nowy Targ i Białka Tatrzańska se swoich pieniędzy sprzątają..
zatroskana17:25, 10 lipca 2019
Naprawdę najwyższa pora coś z tym zrobić!! Przecież to nie tylko problem estetyki ale i zdrowia korzystających z jeziora i okolic. Byłam wiosną nad jedną z zatok. Nie chcecie wiedzieć jaki był smród!! Życzę władzom więcej determinacji i pomysłu na systemowe zajęcie się problemem, a nie tylko na zasadzie 'reagujemy, bo nas opisują". A czy zapora, która czerpie niemałe korzyści z jeziora nie powinna partycypować w kosztach czyszczenia jego brzegów?
JA15:17, 10 lipca 2019
do takitam....gratólacje- słownik ortograficzny się kłania nisko:(
plażowicz15:16, 10 lipca 2019
Wydaje mi się,że to nie problem gminy. Tylko Zapory, ale gmina powinna egzekwować od zapory utrzymanie porządku na swoim terenie.
takitam.12:32, 10 lipca 2019
taaa, woda opadnie, czesc zostanie na brzegu. gratólacje wójćiku. a gdybysmy tak odniesli skale jeziora do oceanu i ... .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij