Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
10.08.2019, 13:19 | czytano: 3851

Bajania rozpoczęte! (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

Paradą konną przez centrum Bukowiny Tatrzańskiej pod Dom Ludowy, rozpoczęły się 53. Sabałowe Bajania.

W kolorowej, roztańczonej i rozśpiewanej paradzie konnej, kilkudziesięcioma wozami konnymi pod Bukowiańskie Centrum Kultury zajechali w samo południe uczestnicy Bajań, widzowie i zaproszeni goście. Uwagę przyciągał zaprzęg z platformą, na której bukowiańscy górale tańczyli zbójnickiego.

Imprezę, która rozpoczęła się na plenerowej scenie przed Domem Ludowym, oficjalnie otwarli dyrektor BCK Bartłomiej Koszarek, wójt Andrzej Pietrzyk i przewodniczący Rady Gminy Bukowina Tatrzańska Władysław Piszczek.

Na Sabałowe Bajania składają się ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych, któremu towarzyszą kiermasze, pokazy, zawody, zabawy i koncerty. Punktem kulminacyjnym jest Sabałowa Noc, która odbędzie się dzisiaj tj. w sobotę na scenie pod termami. W programie m.in. ceremonia pasowania na Zbójnika i Wiyrchową Orlicę oraz koncert zespołu ENEJ (g. 22).

W tym roku impreza potrwa aż 6 dni - od dziś do czwartku, na kiedy zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Cały program 53. Sabałowych Bajań w dziale "Co, gdzie, kiedy".

r/ zdj. Robert Miśkowiec
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Ted14:54, 10 sierpnia 2019
Znów bukowiański nudny festyn???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij