Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.08.2019, 17:56 | czytano: 5575

Niezwykła opera w ruinach czorsztyńskiego zamku (zdjecia)

Ruiny zamku Wronin w Czorsztynie po raz drugi były świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Pod jego murami został wystawiony spektakl operowy „ Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda”.

Przybyłych do zamku gości przywitał przedstawiciel organizatora wydarzenia prezes LGD Gorce - Pieniny Tomasz Hamerski. Wśród nich znaleźli się m.in.: poseł na sejm Anna Paluch, wicestarosta powiatu nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, wójt gminy Krościenko Jan Dyda, zastępca wójta gminy Krościenko Tadeusz Topolski, członek zarządu powiatu nowotarskiego Karol Skrzypiec.

Opera napisana przez  XIX-wiecznego kompozytora Karola Kurpińskiego opowiada historię miłości Wandy i Bojomira. Jej akcja osadzona jest właśnie w ruinach czorsztyńskiego zamku.  Premiera opery miała miejsce w 2016 roku i już wtedy cieszyła się dużym powodzeniem

W tym roku spektakl został  wzbogacony o muzyczne niespodzianki - dwa utwory Stanisława Moniuszki związane z obchodami Roku Moniuszkowskiego zaprezentowane w aranżacjach orkiestry Agnieszki Kreiner. Obsadę stanowili wybitni śpiewacy operowi: Maria Złotek, Ewa Walkowska, Krzysztof Michalski, Klaudiusza Leśniaka oraz Michał Czok. Do udziału została zaproszona Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner.

Spektakl wyreżyserował absolwent Wydziału Aktorskiego PWST Błażej Peszek – syn znanego aktora Jana Peszka.

Opera zachwyciła  tłumnie zgromadzoną pod murami zamku publiczność. Artyści, pomysłodawcy i akustycy otrzymali brawa na stojąco.
 
Wszyscy z niecierpliwością czekamy  na kolejne spotkanie z operą w murach zamku Wronin, które być może odbędą się znów za rok.
 
Tekst WB, fot.JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
S22:00, 13 sierpnia 2019
Porażka ... miejsce świetne i tyle ...pare ławek między metalowym budowlanym ogrodzeniem które stoi tam od 30 lat a dziurami wykopanymi przez prawdopodobnie archeologów. Dyrektor Parku pienińskiego powinien się wstydzić za to jak wyglada to miejsce.
Spektakl świetny ale można to było zrobić profesjonalnie z oprawa świetlna i wizualizacją
zmartwiona09:42, 13 sierpnia 2019
Szkoda, że nie wiedziałam :(
Szary23:17, 12 sierpnia 2019
Świetnie! Wspaniale ! I wiecie co pomogę " nie muzycznie " ale. Inaczej .
Anka19:48, 12 sierpnia 2019
fajna uczta duchowa w niesamowitej scenerii
Mati19:29, 12 sierpnia 2019
Wspaniała opera i atmosfera , brawo oby wiecej takich wydarzeń na zamku w Czorsztynie ????????
Brawo19:23, 12 sierpnia 2019
Doskonały pomysł
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij