Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
02.09.2019, 14:11 | czytano: 8100

Otwarcie S7 na odcinku Chabówka - Skomielna Biała nastąpi pod koniec września

Fot. GDDKiA

Tymczasem dziś przed południem przełożony został ruch z budowanej S7 starą zakopiankę. Chodzi o odcinek od Zbójeckiej Góry do węzła Zabornia.

- Przełożenie ruchu niezbędne jest do dokończenia robót nawierzchniowych i wykończeniowych na drodze ekspresowej S7. Trzeba położyć warstwę ścieralną czyli ostatnią nawierzchni, pozamykać istniejące zjazdy tymczasowe i wykonać poziome oznakowanie na jezdniach S7. Prace te zostaną ukończone w drugiej połowie września 2019 r. - informuje Iwona Mikrut-Purchla z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Na odcinku S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój prace wykończeniowe na obiektach mostowych wykonane zostały w 96,5 %. Warstwa wiążąca nawierzchni położona została na 73,2 % a ścieralna 30,9 % odcinka. Trwają jeszcze prace także na drogach dojazdowych, zlokalizowanych wzdłuż głównego ciągu drogi ekspresowej.

Generalnym wykonawcą tego odcinka jest spółka SALINI IMPREGILO S.p.A. z Mediolanu.

Na 6,1 km odcinku od Skomielnej Białej do Chabówki oprócz dwujezdniowej drogi powstały m.in. dwa węzły drogowe „ Skomielna Biała” i „Zabornia”. Na węźle „Skomielna” są zjazdy na Wadowice i Nowy Sącz natomiast na węźle „Zabornia” zjazdy na Nowy Targ i Chyżne. Jedna trzecia tego odcinka drogi ekspresowej czyli ok. 2,3 km poprowadzona jest na obiektach inżynierskich. Powstało ich 17, w tym najdłuższa i najwyższa estakada w Skomielnej Białej o długości 1 km i wysokości 50 m w najwyższym punkcie oraz 4 małe mostki na ciekach przy węźle „Skomielna”. Tu także powstał Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Na Zbójeckiej Górze podróżujący będą mogli odpocząć na MOP-ie ( Miejscu Obsługi Podróżnych).

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
pisior20:28, 4 września 2019
To jest dowód na to ,że rząd PIS-u nic nie buduje ?? Wszystko odwrotnie niż mówią totalni platfusi .Kto wierzy niech się zastanowi.
pio22:10, 3 września 2019
Śliczny - na pewno się przejedziemy, tylko za pasażera! bo już ślepi będziemy.
Śliczny13:58, 3 września 2019
@Wyborca.Ty i większość ma za złe i to i to. Ale se taka teraz ,,partia,, rządzi. No i tyle.
burak13:32, 3 września 2019
@Burok. Umiejętności zweryfikuje(przetrzebi?) posiadaczy prawa jazd(świeć panie nad nimi nie nad nami) nie kierowców. Pozdrawiam kolego :)
zetel11:12, 3 września 2019
Wielki sukces , rok po terminie . , pis na wodę . Nawet rudy był szybszy przed Euro 2012 .
Śliczny10:47, 3 września 2019
G** mnie obchodzi kto rządzi w tym dziwnym kraju.Mama nadzieję że kiedyś się przejadę z N.Targu do Krakowa i na zad bez korków, normalnie.Mam dopiero 55 lat.
hary09:25, 3 września 2019
@Niepolityczny kierowca
jeszcze ci ten pis bokiem wyjdzie, poczekaj.
Burok08:05, 3 września 2019
Spokojnie , bez podniet . Zobaczymy co będzie po otwarciu nowej drogi . Jak sprawdzi się zjazd z S7 na starą zakopiankę . Pani zima zweryfikuje umiejętności i zdolnośc myślenia kierowcow , i żadna partia od lewa do prawa nie pomoże :)
PK23:04, 2 września 2019
@prawdą po oczach malkontentów
Dawno ci się tak zrobiło?Wyzywasz bliźnich od tchórzy,zobaczymy co powiesz jak się kasa na rozdawanie i szczucie skończy.Fakt jest taki że budują drogi i tamci też budowali,łaski nie robią bo budują z podatków.
Loko22:57, 2 września 2019
Rozwalacie mnie. Zasady ortografii ważniejsze niż prawda. Tak dla małego przypomnienia to przetargi na budowę S7 zostały ogłoszone w 2014 roku, a wtedy rządziło PO. Jedyne co Adamczyk zrobił na tych odcinkach to wybrał włosko ukraińskich patałachów i teraz mamy tego efekty, ale dalej wierzcie propagandzie.

Co do Rdzawka - Nowy Targ to nie S7 tylko DK47 (inny numer i standard drogi) i wycinka drzew może nastąpić po wydaniu ZRID i przejęciu gruntów, czyli najwcześniej za rok. Z dużym naciskiem najwcześniej, bo ostatnio urząd wojewódzki ma bardzo duże opóźnienia w wydawaniu ZRiDów.
prawdą po oczach malkontentów20:03, 2 września 2019
Wielu takich tu dyskutuje , którzy nie znają zasad pisowni , a ponadto nic poza narzekaniem i totalnym niezadowoleniem nic nie wnoszą . Cieszcie się ,że jest taki PIS co tak rządzi , buduje i daje kasę każdemu do ręki. Rządzili PO+PSL - nic nie robili i nie dawali , a bardziej zabierali , to się nie odzywaliście i siedzieliście jak myszy pod miotłą . Tchórze i malkontenci totalni .
ki18:57, 2 września 2019
Kiedy zacznie się wycinka drzew przed początkiem prac na odcinku Rdzawka - Nowy Targ ?Budowanie mają zacząć na wiosnę.
kierowca18:56, 2 września 2019
Znowu na granicy Skomielnej i Naprawy koło nowego ronda jest gigantyczna góra gruzu, chyba znowu został skuty ten odcinek co bodaj w zeszłym roku...kto za takie sprawy zapłaci????
Knt potęga podhala17:54, 2 września 2019
Loko
Ale ty jesteś pierwszy do narzekania kup sobie słownik ortograficzny bo błędy masz w swoim komentarzu
esbek16:37, 2 września 2019
do ~Wyborca, rok opóźnienia to nie opóźnienie kilkuletnie...
do ~Wojtek, od września 2018 mają około 22mc na projekt i pozwolenia, później bodajże około 25mc na budowę, nie wliczając okresów zimowych...
Niepolityczny kierowca16:28, 2 września 2019
Loko, popraw ortografię, myślisz POzytywnie, ale zakopianka przy POprzednim rządzie była w strefie marzeń.
Loko16:05, 2 września 2019
31 Lipca 2018 roku ten odcinek powinien zostac oddany. A tu dalej obiecanki. Wybory ida cza cosik otworzyc rzeby lud uwidzial ze cos robia darmozjady. Zaraz bedzie propaganda ze PiS buduje i w zasadzie buduje tyle ze trzy razy dluzej niz zwykle.
Wojtek15:40, 2 września 2019
A kiedy rozpoczęcie robót przy nowej S7 na odcinku Chabówka- Nowy Targ.
Czekamy z niecierpliwością.
popisss15:23, 2 września 2019
wyborca* przypadkow nie ma , mow mi do reki nie do ucha. biedny to przestepca za 1zl, biznesmen przedsiebiorca bo za miliony. pozdrawiam myslacych.
Wyborca15:19, 2 września 2019
Bardzo się cieszę, że ten odcinek drogi zostanie oddany do użytku. Ale dlaczego pierwotne terminy ukończenia prac zostały tak bardzo przekroczone.? Przecież prace projektowe wykonywali fachowcy, Wykonawca Zobowiązał się wykonać pracę w terminie jak na umowie. To dlatego nie dotrzymał terminu.? Rozumiem kilkutygodniowy `poślizg", ale nie kilkuletni.! Ciekawe czy Wykonawca poniesie karę finansową za to.? A jeżeli projekt był zły czy też oparty o nieprawidłowe badania geologiczne to czy karę poniosą projektanci.? No, bo to tak nie może być, że podpisujemy umowę na wykonanie robót w określonym terminie, a kończymy pracę kilka lat po upłynięciu tego terminu.!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij