Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.11.2019, 13:19 | czytano: 1548

Kościelisko z francuskim Divion opracują program pomocy dzieciom i rodzinom

Fot. Marcin Szkodziński

W Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku wójt Roman Krupa i Lemoune Jacky podpisali porozumienie, dzięki któremu wspólnie rozpoczną prace nad opracowaniem programu pomocy rodzinom i dzieciom.

Niemal 97 tys. zł ma kosztować opracowanie programu „Nowe wzorce usług społecznych w dziedzinie wsparcia dziecka i rodziny na terenie gminy Kościelisko”. Całość kosztów pokryje dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Projekt kończy się propozycją programu wsparcia dzieci i rodzin. Gmina musi taki dokument posiadać, a nam ważność takiego dokumentu kończy się w 2020 roku i uważamy, że to będzie dobry moment, żeby z pomocą ekspertów zastanowić się co funkcjonuje na dobrym poziomie, a co wymaga poprawy - zaznacza Roman Krupa, wójt gminy Kościeisko.

W trakcie projektu pracownicy instytucji zajmujących się pomocą społeczną będą wymieniać się doświadczeniami. Zorganizowana zostanie także ankieta, która ma pomóc w zrozumieniu potrzeb rodzin z dziećmi.

- Liczymy, że nasi eksperci z Polski będą na zasadzie wymiany doświadczeń i podpatrywania rozwiązań stosowanych we Francji mogli na wyższym poziomie świadczyć pomoc w Kościelisku – mówi Roman Krupa.

W Kościelisku dzienne placówki wsparcia działają od 2012 roku. - Od 2012 roku gmina zatrudnia jednego asystenta rodziny, który może mieć od 12 do 15 rodzin. W 2017 roku Gmina złożyła projekt o dofinansowanie placówki wsparcia dziennego i otrzymaliśmy ponad 4 mln zł - mówi Stanisława Czubernat, skarbnik gminy Kościelisko.

Obecnie z pomocy korzysta ok 60 rodzin. Dzienne placówki wsparcia działają w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku oraz w budynku wielofunkcyjnym w Dzianiszu.

- Dzieci mogą skorzystać z pomocy przy odrabianiu lekcji oraz skorzystania z korepetycji jeżeli mają braki, a rodziny mogą liczyć na pomoc specjalistyczną – zaznacza Stanisława Czubernat.

Rozpoczynający się projekt ma jeszcze bardziej udoskonalić funkcjonującą już pomoc.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij