Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
14°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 44
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Clouds
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.02.2020, 20:47 | czytano: 5546

Darmowe sadzonki drzew dla właścicieli prywatnych lasów

arch. Podhale24

Od czterech lat Powiat Tatrzański prowadzi akcję zakupu sadzonek w ramach przebudowy drzewostanu w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa. Również w tym roku z budżetu powiatu dofinansowany został zakup sadzonek jodły i buka. Każdy posiadacz terenów leśnych może złożyć wniosek z prośbą o przekazanie od 50 do 200 sadzonek.

- Ustalony został zarządzeniem starosty tatrzańskiego regulamin określający zasady dofinansowania zakupu sadzonek w ramach przebudowy drzewostanu - ochrony różnorodności biologicznej i krajobrazowej w lasach na terenie powiatu tatrzańskiego należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych. W naszych lasach przeważa świerk. Monokultura nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo lasy są bardziej podatne na degradację, ataki szkodników lub choroby. Dlatego propnujemy nasadzenia jodły i buka - wyjaśnia naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Wojciech Trzop, odpowiedzialny za realizację projektu.

Do korzystania z dofinansowania uprawnione są wyłącznie osoby fizyczne i wspólnoty gruntowe (posiadacze terenów leśnych nie będących własnością Skarbu Państwa) posiadające lasy położone na terenie powiatu tatrzańskiego. Wnioski należy składać do końca marca 2020r w Starostwie Powiatowym w Zakopanem w Wydziale Ochrony Środowiska lub u osób odpowiedzialnych za przekazanie sadzonek na terenie danej gminy. Osobami odpowiedzialnymi są radni powiatowi.

W Zakopanem jest to Marcin Zubek, w Gminie Biały Dunajec - Tomasz Dzierżęga, w Gminie Kościelisko - Marta Nędza-Kubiniec, w Gminie Poronin - Andrzej Gut Kantek, a w Gminie Bukowina Tatrzańska - Maria Kuchta.

Powiat Tatrzański zastrzega sobie prawo kontroli wykonania nasadzeń na wskazanej działce ewidencyjnej.

s/
najnowsze informacje
komentarze
omniasol11:20, 17 lutego 2020
@górol

Tak nie urośnie masz racje. Buki tez nie.
Temu Bukowina Tatrzańska sie nazywa Bukowina, Bukowina Miejska, Bukowina Waksumndzka.

Pewnie tam Olchy i Topole rosły, a mieszkańcy dla jaj nazwali bukowina.
Co jest droższe?17:33, 15 lutego 2020
"50 do 200 szt." :) I już jest powód żeby wydawać pieniądze na urzędników.
lesnik10:34, 15 lutego 2020
Pisowcy wycięli 1.5 miliona drzew.Ciekawe ile nasadzą...
z Gminy Czorsztyn13:23, 13 lutego 2020
A w Gminie Czorsztyn nic a nic.......
Dobre07:37, 13 lutego 2020
To są te drzewa obiecane przez Morawiecki ego
górol23:22, 12 lutego 2020
u nas to .... nie urośnie , nie ten klimat.
Po drugie żadnego pożytku z takiego drewna nie ma
misiek20:54, 12 lutego 2020
Witam ; a czy właściciel urbaru też może się o to postarać o sadzonki ,pozdrawiam .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij