Maseczki dla potrzebujących od IPA Nowy Targ - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
25°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
72 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
24.04.2020, 11:31 | czytano: 6868

Maseczki dla potrzebujących od IPA Nowy Targ

Z inicjatywy osób, które od wielu lat wspierają działania Stowarzyszenia - Zasłużonych dla Sekcji Polskiej IPA, członkowie Regionu - Magdalena, Bogdan i Mateusz w towarzystwie Krzysztofa i Marcina przywieźli do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu 1500 szt. maseczek ochronnych, które przekazali dyrektorowi placówki Markowi Wierzbie.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Z kolei Marcin, Leszek oraz Sławek - członkowie klubu HDK PCK Kropla, działającego przy Regionie IPA Nowy Targ - przekazali dyrektorom Domu Pomocy Społecznej w Rabce – Zdroju oraz Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu po 200 szt. maseczek dla pracowników i ich podopiecznych.

- System ochrony zdrowia w ostatnich tygodniach przechodzi jedną z najtrudniejszych prób. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy a także personel medyczny - muszą mierzyć się z ciągłym niebezpieczeństwem zarażenia się. Aby wesprzeć działania służb medycznych, kilku przyjaciół IPA, w myśl maksymy Stowarzyszenia "Służyć poprzez przyjaźń" zwrócili się do członków Stowarzyszenia z chęcią niesienia pomocy. Wystarczyło kilka telefonów do kilku następnych osób i na odzew nie trzeba było czekać. W ciągu kilkunastu godzin, do spontanicznej akcji zgłosiły się kolejne osoby, dokładając swoją część dobra. Wstępnie zaplanowany zakup kilkuset maseczek zmienił się w ilość prawie dwóch tysiąca sztuk! W związku z olbrzymimi potrzebami związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym, możemy nie tylko pomóc, ale i podziękować osobom pracującym w ochronie zdrowia za ich trudną i obciążającą służbę. Mamy nadzieję, że ofiarowane maseczki spowodują, iż mieszkańcy powiatu nowotarskiego będą leczeni przez zdrową obsadę miejskiego ambulatorium - mówi Mateusz.


Jak podkreślają sami darczyńcy, ten gest uczynili na znak solidarności oraz w podzięce za ciężką pracę jaką wykonuje cały personel szpitala w Nowym Targu, oraz w domach pomocy w Rabce Zdroju i w Zaskalu. Dodają, że chcą tym samym zachęcić innych do wspierania potrzebujących w tych trudnych chwilach.Niniejszym składają podziękowania dla darczyńców, którzy nieraz już pokazali, iż bezinteresowna pomoc innym nie stanowi dla nich problemu, tj.: Tomaszowi Gołębiowskiemu i Markowi Jasińskiemu "Akcja Serca" - inicjatorom, a także Arturowi Lorkowi "F.U.H. Elektroserwis", Krzysztofowi Ślimakowi "Firma Remontowo-Budowlana Ślimak", Marcinowi Gołębiowskiemu "Magia Soli", Arturowi Marek "AiD Marek Sp. J.", Maciejowi Rybce "F.H.U. Rybka - Karcma Muzykancko", Łukaszowi Rubiś, Issama Benzid " Blachotrapez Sp. z O.O." oraz Agnieszce Wojas "Wojas S.A."


opr.s/ zdj. nadesłane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
zarazek12:11, 25 kwietnia 2020
Bardzo dobra akcja.Brawo dla ludzi którzy zamiast krytykować szuka dla innych światła w trudnej sytuacji.Jeżeli każdy z nas przy niesie choć kamyk dobroci to stworzy się góra dobroci.Jeśli każdy uświadomi sobie odpowiedzialność chwili powinniśmy pozostać bezpieczni. Dobrze strzeżony teren to teren świadomych ludzi i odpowiedzialności za wspólne dobro. zamiast krytykować to podawajcie ludzie w komentarzach pomysły miejsc które mogą potrzebować pomocy by móc jak najlepiej trafiać z dobrem... Pamiętajcie również o osobach starszych mieszkających obok nas by być im wsparciem! Mieszkancy bloków pamiętajcie by strzec się wzajemnie .jedna osoba chora wystarczy w skupisku by blok uległ pandemii ( wspólny pion wentylacyjny)
0
IPA zkp23:59, 24 kwietnia 2020
IPA NT dział prężnie i przykładnie-gratuluje! Niestety zakopiańskie olipa to porażka...ukladzik a reszta to fikcja-nie żądzi się prawami servo per amiceo-czlonkowie IPA zkp w służbie poniżają gnębią zwalniają dyskryminują swoich kolegów z towarzystwa itp wstyd i hanba-nie wspominając i tym że spotykają się tylko w ściśle określonym gronie-reszta członków ma tylko być po to aby płacisz składni.... porażka i wstyd!!!
0
do Mariusz19:22, 24 kwietnia 2020
...według TVP1 mają wszystko, są w pełnej gotowości do przyjmowania zakażonych pacjentów! Testy, proszę ja ciebie, robione są służbie medycznej i każdemu z podejrzeniem korona..! Wszystko, proszę ja ciebie, jest oczywiście dopięte na ostatni guzik! Szpital i epidemiolodzy dbają i troszczą się o wszystkich pracowników szpitala!
0
antybiotyk19:09, 24 kwietnia 2020
Ile osób będzie chorować w przyszłości na choroby bakteryjne przez te nie chroniące przed niczym, nie prawnie nakazujące nam noszenie przez miłościwie nam panujący rząd maseczki? Chory noszący maseczkę tak,żeby nie zarażać.Wszyscy jesteśmy chorzy?Nie. Rząd tak, na mózg (maseczka nic nie da tylko przeszczep mózgu lub głowy).
0
Pola18:37, 24 kwietnia 2020
Dlaczego rząd PiS nie może zapewnić każdemu maseczki za 24 gr.liczą że ludzie sami sobie dadzą rady,i tylko wybory najważniejsze na świecie.
0
alik17:17, 24 kwietnia 2020
Może pensjonariuszom jeszcze nie potrzeba tych DPS-ów, ale personel ich potrzebuje. Co najmniej 4 na zmianę tylko dla jednej osoby. I trochę więcej rękawiczek jednorazowych.
0
Mariusz14:16, 24 kwietnia 2020
Po co tez szpitalowi w Nowym Targu, ma przecież wszystko, pełne wyposażenie i dobry sprzęt nowoczesny
0
kalkulator13:29, 24 kwietnia 2020
Ludzie - opamiętajcie się. Po co pensjonariuszom DPS-ów w Rabce Zdrój i w Zaskalu maseczki. Przecież to paranoja. Pensjonariusze tych domów, to są osoby w podeszłym wieku, wielu z nich z poważnymi chorobami układu oddechowo - krążeniowego, mające poważne problemy z oddychaniem, cierpiącymi na choroby wieku starczego, dla Nich maseczka, to zabójstwo.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas