Poniedziałek, 12 kwiecień 2021, Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Nowy Targ i okolice
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Rain
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
15.06.2020, 14:12 | czytano: 5000

Obywatelskie zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców w Rogoźniku i Gronkowie

Arch. Podhale24.pl

Pierwszy z kierowców miał 2 promile, a drugi 1,5. Obu zatrzymali przypadkowi ludzie wyciągając kluczyki ze stacyjki lub uniemożliwiając dalszą jazdę.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w Rogoźniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy skutera, który jechał „zygzakiem” i wszystko wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Osoba, która zgłosiła to policji, wykorzystując odpowiedni moment wyciągnęła kluczyki ze stacyjki skutera, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Na miejsce przyjechała policja, która zatrzymała kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugie, podobne zdarzenie, miało miejsce w niedzielę wieczorem w Gronkowie. W tym przypadku zgłaszający interwencję mężczyzna uniemożliwił dalsza jazdę kierowcy mitsubishi. 54-latek kierujący samochodem był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Tylko podczas ostatniego tygodnia na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono 12 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Zeleźniok14:22, 15 czerwca 2020
I dlatego ja przeniosłem się do Chicago, tu mogę swobodnie uprawiać swoje dwa hobby. Obalanie "ucha" i hajboki a potem jazda mojom niemiecką karą.
Fasolka14:17, 15 czerwca 2020
Powinno się pokazywać twarze takich drogowych pijaków
dowcipniś14:15, 15 czerwca 2020
Dobre i 2 promile jak nic hahahahah
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij