Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Zakopane i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 65 %
30.06.2020, 11:20 | czytano: 4143

Uważaj na internetowych oszustów. Mieszkańcy Podhala dali się naciągnąć

Ostatnio zdecydowanie częściej robimy zakupy przez Internet. Kupując w sieci musimy być czujni. Przekonali się o tym w ostatnim czasie mieszkańcy powiatu nowotarskiego, którzy kupowali różne przedmioty m.in. kosiarkę, telefony, jednak nie otrzymali zamówionego towaru, jak i zwrotu wpłaconych pieniędzy.

- Apelujemy, aby kupując w sieci zachować ostrożność i kierować się rozsądkiem - podkreśla asp. szt. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania do sprzedających. Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa. Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu. Oszuści telefonicznie proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis aukcyjny po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają.Jeżeli zdecydujemy się na płatność z góry, należy dokładnie sprawdzać, czy numer rachunku bankowego i kwota w smsach z kodami autoryzacyjnymi zgadzają się z tymi zawartymi w realizowanej płatności.

Jeśli mimo zachowania środków ostrożności zostaniemy oszukani, należy zgłosić sprawę administratorowi ds. bezpieczeństwa danego serwisu, zachować dowód przelewu na konto bankowe, całą korespondencję ze sprzedającym i zgłosić się do najbliższej jednostki policji.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Burax12:06, 30 czerwca 2020
Portale które ułatwiają takie oszustwa i nie mają żadnego Programu Ochrony Kupującego powinny być zamykane. To wylęgarnia oszustów wszelakiej maści a oni nic sobie z tego nie robią, zero pomocy czy blokowania danego oszusta.
Jasne11:35, 30 czerwca 2020
Udać się na policję która to policja odmówi wszczęcia postępowania a prokuratura z sądem zgodnie orzeknie, że pokrzywdzony może pozwać oszusta do sądu cywilnego, więc nie ważne znamiona przestępstwa, postępowanie karne prowadzone nie będzie. Niektórzy przerobili.
Nie słyszałem też żeby można było otwierać przesyłkę przed jej pokwitowaniem i opłaceniem, wszystko co można sprawdzić to nienaruszalność kartonu dookoła. A jak w środku jest co innego to wracamy do sądu cywilnego, bo to tam można dochodzić więc po co prowadzić postępowanie karne. Niedługo jak kogoś zabiją to też powiedzą, że sprawcę można pozwać o zadośćuczynienie do sądu cywilnego więc po co jakaś sprawa karna.
lololo11:23, 30 czerwca 2020
Ale ktoś wstawił zdjęcie brudnej klawiatury - fuj .
Mało brakuje i się palce przykleją do niej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij