Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 58
Clouds
13°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 67
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
10.04.2021, 14:18 | czytano: 2545

Petycja rodziców ze Stasikówki odrzucona

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki ze Stasikówki zwróciła się z petycją do Rady Gminy Poronin w obronie szkoły przed likwidacją. - Nie ma takich planów – odpowiada gmina.

Rodzice nie zgadzają się z polityką edukacyjną władz gminy i sprzeciwiają się zamknięciu szkoły w Stasikówce. Przewodniczący Rady Rodziców napisał, że rodzice nie zgadzają się na przeniesienia dzieci ze Stasikówki do szkoły w Murzasichlu i wniósł o zachowanie obecnego statusu miejscowej szkoły.

Radni uznali petycję za bezzasadną, bo - jak podkreślają - postulaty rodziców są przedwczesne. „Rada Gminy Poronin nie podjęła żadnych formalnych kroków mających na celu zamknięcie szkoły w Stasikówce” - podkreślili.

Dotychczasowe uchwały, jak zaznaczają radni, mówią jedynie o reorganizacji szkół w gminie w związku z budową szkoły w Murzasichlu, która rozpocznie się w czerwcu. Po zakończeniu budowy i otwarciu szkoły do Murzasichla przeniesieni zostaną uczniowie z klas IV-VI ze Stasikówki. W nowym i nowocześnie wyposażonym budynku, zdaniem władz gminy, będą mieli lepsze warunki do nauki. Szkoła w Stasikówce pozostanie, z klasami I-III.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Informator22:16, 11 kwietnia 2021
Dowód - https://m.podhale24.pl/aktualnosci/artykul/75765
Informator21:23, 11 kwietnia 2021
"Prawda jest taka, że szkoła w Stasikówce na obecnych zasadach będzie działała jeszcze dwa lata, do 31 VIII 2023 r. Następnie 1 IX 2023 r., Szkoła Podstawowa w Stasikówce zostanie zlikwidowana i po tej likwidacji utworzona Szkoła Filialna w Stasikówce dla klas I-III. Ale kto da gwarancję, co się wydarzy za dwa lata. Może się okazać, że budynek szkoły przyda się komuś na działalność gospodarczą, np. produkcję pierogów (jak to ma np. miejsce w zlikwidowanej 1 IX 2019 r. szkole w Groniu, w sąsiedniej gminie Bukowinie Tatrzańskiej). Tłumaczenie się niskim poziomem nauczania to ściema." Dobrze by było by decydenci o tym wiedzieli a nie walili ściemy. Tak samo i mnie wychodziło. Małe Ciche ma obiecany remont szkoły
Zorientowany20:09, 11 kwietnia 2021
Prawda jest taka, że szkoła w Stasikówce na obecnych zasadach będzie działała jeszcze dwa lata, do 31 VIII 2023 r. Następnie 1 IX 2023 r., Szkoła Podstawowa w Stasikówce zostanie zlikwidowana i po tej likwidacji utworzona Szkoła Filialna w Stasikówce dla klas I-III. Ale kto da gwarancję, co się wydarzy za dwa lata. Może się okazać, że budynek szkoły przyda się komuś na działalność gospodarczą, np. produkcję pierogów (jak to ma np. miejsce w zlikwidowanej 1 IX 2019 r. szkole w Groniu, w sąsiedniej gminie Bukowinie Tatrzańskiej). Tłumaczenie się niskim poziomem nauczania to ściema.
Popieracz07:33, 11 kwietnia 2021
Do bacioka,. Co oznacza nick - baciok? Czyli należy rozumieć że w gminie działa POPiS czyli najpiertw PO a teraz po transformacji PiS? Zatem mamy do czynienia z przefarbowanymi lisami. Terraz już jasne uwzględniając informacje pozostałe.
baciok@21:42, 10 kwietnia 2021
Do nick Wojtek
Czemu rozdrażniony?
Taka jest rzeczywistość.
Nie chce dowalać do pieca ale niektórzy czołowi PiSowcy z tej Gminy to dawna czołówka PO w Powiecie Tatrzańskim.
W internecie nic nie ginie
Jakoś nie lubie ludzi bez honoru zmieniających poglądy polityczne.
Szkoły w Malem Cichem i Stasikówce to bedą filie szkoły w Murzasichlu, a nie samodzielne byty.
I to jest smutne.
Wojtek19:00, 10 kwietnia 2021
do mieszkaniec Gminy,wspaniale to wszystko wyklarowałeś,a zwłaszcza ostatnie Twoje zdania wszystko ilustrują,a baciok@ jest jakiś rozdrażniony i tak chlapie byle co.
baciok@16:58, 10 kwietnia 2021
Kto rządzi w Gminie Poronin?
Odpowiedź PiS
Kto likwiduje szkoły?
Odpowiedź PiS
Kto zlikwidował Gimnazja
Odpowiedź PiS
Ot logika dobrej zmiany.
Popieracz rodziców16:01, 10 kwietnia 2021
To było do przewidzenia. Ot taka to jest ta demokracja. Wspieram tych rodziców bo kwestią kuratora w władz gminy jest dbanie to to co jest .
Mieszkaniec gminy.15:01, 10 kwietnia 2021
W tym problem, że mieszkańcy Stasikówki sami nie zapisują dzieci do tej szkoły, bo poziom nauczania niski. W ten sposób Stasikowiany bez pomocy Gminy zamykają szkołę. Zaznaczyć trzeba, że na nowy rok szkolny nie ma zapisanego ani jednego dziecka. Nie będzie I klasy ! To w takim razie mieszkańcy całej gminy mają utrzymywać pusty budynek?
linijka14:26, 10 kwietnia 2021
"Radni uznali petycję za bezzasadną, bo - jak podkreślają - postulaty rodziców są przedwczesne."

Później będzie komunikat że petycja bezzasadna bo postulaty rodziców są spóźnione bo już po ptokach i szkoły nie ma :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij