Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
18.06.2021, 13:35 | czytano: 3540

Docenieni zawodnicy i trenerzy (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. - Wytrwałość i konsekwencja doprowadziła naszych mistrzów do osiągnięć sportowych. To ich charyzma i osobowość jest kluczem do sięgnięcia po laury - zauważył przewodniczący RM Jan Gluc rozpoczynając uroczystość wręczenia nagród dla sportowców.

Wręczeniu nagród za wybitne osiągnięcia sportowe poprzedził film ukazujący wyczyny naszych skoczków.

- Trener to ktoś, kto mówi zawodnikowi to, czego on nie chce słyszeć - żartowała Zofia Kiełpińska. Olimpijka, naczelnik wydziału sportu zakopiańskiego UM wymieniała nagrodzonych sportowców i zawodników. Wśród nich - nieobecni z powodu pracy Michał Doleżał, jego asystent Grzegorz Sobczyk, Kasper Skrobot - trener techniczny kadry A skoczków i jego brak Michał, Weronika i Edward Budnych - szkoleniowców i trenerów przebywających obecnie na zgrupowaniu.

Nagrodzeni zostali m.in.: Jerzy Woyna Orlewicz, zakopiańczyk, narciarz-alpejczyk, olimpijczyk z Innsbrucku 1964, trener, działacz społeczny i sportowy, architekt; Wojciech Truchan urodzony w Dzianiszu biathlonista, brązowy medalista mistrzostw świata, zawodnik WKS Zakopane; Jan Józwik łyżwiarz szybki, olimpijczyk zawodnik SN PTT Zakopane, 18-krotny mistrz Polski; Karol Zięba - skoczek, Andrzej Zapotoczny - serwisant, były skoczek narciarski; Krzysztof Miętus skoczek narciarski, medalista MŚ juniorów.

- Wygrywanie to nie tylko kończenie zawodów na pierwszym miejscu i pokonywanie innych zawodników. To także pokonywanie samego siebie i spełnianie marzeń - mówiła Zofia Kiełpińska.

Owacje na stojąco odebrali mistrzowie - Kamil Stoch i Dawid Kubacki. O Andrzeju Stękale powiedziano, iż "wdarł się do grona skoczków, jak zbójnik".

Uhonorowano także Klemensa Murańkę. "I ty spełniaj swoje marzenia" - te słowa powiedział do młodziutkiego Klimka przed laty Kami Stoch wręczając mu swoje narty. Powtórzono dziś te słowa dodając - "a ty będziesz spełniał nasze".

Oklaskiwano nieobecną na uroczystości Marynę Gąsienicę-Daniel reprezentantkę Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijkę.

W gronie nagrodzonych znalazł się Michał Nowaczyk, snowboardzista reprezentujący klub AZS Zakopane, zawodnik Kadry Narodowej PZN, uczestnik Pucharu Świata i Oskar Kwiatkowski - snowboardzista, olimpijczyk.

Nagrody mają charakter finansowy.

Jak przypomniano, w poniedziałek 21 czerwca odbędzie się w Zakopanem Gala Sportowa, podczas której docenieni zostaną za swoją pracę i osiągnięcia młodzi zawodnicy - juniorzy i młodzieżowcy. Będzie to grupa ok. 120 osób.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Tadek18:35, 18 czerwca 2021
Sportowcom gratuluję .
Dal czego "królowa Pienin " była na tym wręczeniu nagród .?????
ani sportowiec ani trener a takie NIC , szwędą się po Podhalu
a już miałem nadzieję , że jej nie zobaczę.
dryblas17:20, 18 czerwca 2021
Nagrody pieniężne dla sowicie zarabiających sportowców są. A na utrzymanie klubów i szkolenie młodzieży nie ma.
No cóż, ile jest warte zdjęcie z nikomu nie znanym trenującym nastolatkiem...? A ze sportowym celebrytą... bezcenne. W szczególności gdy płacisz nie swoimi pieniędzmi.
Żenujące.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij