Docenieni zawodnicy i trenerzy (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
18.06.2021, 13:35 | czytano: 5741

Docenieni zawodnicy i trenerzy (zdjęcia)

ZAKOPANE. - Wytrwałość i konsekwencja doprowadziła naszych mistrzów do osiągnięć sportowych. To ich charyzma i osobowość jest kluczem do sięgnięcia po laury - zauważył przewodniczący RM Jan Gluc rozpoczynając uroczystość wręczenia nagród dla sportowców.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
Wręczeniu nagród za wybitne osiągnięcia sportowe poprzedził film ukazujący wyczyny naszych skoczków.

- Trener to ktoś, kto mówi zawodnikowi to, czego on nie chce słyszeć - żartowała Zofia Kiełpińska. Olimpijka, naczelnik wydziału sportu zakopiańskiego UM wymieniała nagrodzonych sportowców i zawodników. Wśród nich - nieobecni z powodu pracy Michał Doleżał, jego asystent Grzegorz Sobczyk, Kasper Skrobot - trener techniczny kadry A skoczków i jego brak Michał, Weronika i Edward Budnych - szkoleniowców i trenerów przebywających obecnie na zgrupowaniu.

Nagrodzeni zostali m.in.: Jerzy Woyna Orlewicz, zakopiańczyk, narciarz-alpejczyk, olimpijczyk z Innsbrucku 1964, trener, działacz społeczny i sportowy, architekt; Wojciech Truchan urodzony w Dzianiszu biathlonista, brązowy medalista mistrzostw świata, zawodnik WKS Zakopane; Jan Józwik łyżwiarz szybki, olimpijczyk zawodnik SN PTT Zakopane, 18-krotny mistrz Polski; Karol Zięba - skoczek, Andrzej Zapotoczny - serwisant, były skoczek narciarski; Krzysztof Miętus skoczek narciarski, medalista MŚ juniorów.

- Wygrywanie to nie tylko kończenie zawodów na pierwszym miejscu i pokonywanie innych zawodników. To także pokonywanie samego siebie i spełnianie marzeń - mówiła Zofia Kiełpińska.

Owacje na stojąco odebrali mistrzowie - Kamil Stoch i Dawid Kubacki. O Andrzeju Stękale powiedziano, iż "wdarł się do grona skoczków, jak zbójnik".

Uhonorowano także Klemensa Murańkę. "I ty spełniaj swoje marzenia" - te słowa powiedział do młodziutkiego Klimka przed laty Kami Stoch wręczając mu swoje narty. Powtórzono dziś te słowa dodając - "a ty będziesz spełniał nasze".

Oklaskiwano nieobecną na uroczystości Marynę Gąsienicę-Daniel reprezentantkę Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijkę.

W gronie nagrodzonych znalazł się Michał Nowaczyk, snowboardzista reprezentujący klub AZS Zakopane, zawodnik Kadry Narodowej PZN, uczestnik Pucharu Świata i Oskar Kwiatkowski - snowboardzista, olimpijczyk.

Nagrody mają charakter finansowy.

Jak przypomniano, w poniedziałek 21 czerwca odbędzie się w Zakopanem Gala Sportowa, podczas której docenieni zostaną za swoją pracę i osiągnięcia młodzi zawodnicy - juniorzy i młodzieżowcy. Będzie to grupa ok. 120 osób.

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Tadek18:35, 18 czerwca 2021
Sportowcom gratuluję .
Dal czego "królowa Pienin " była na tym wręczeniu nagród .?????
ani sportowiec ani trener a takie NIC , szwędą się po Podhalu
a już miałem nadzieję , że jej nie zobaczę.
dryblas17:20, 18 czerwca 2021
Nagrody pieniężne dla sowicie zarabiających sportowców są. A na utrzymanie klubów i szkolenie młodzieży nie ma.
No cóż, ile jest warte zdjęcie z nikomu nie znanym trenującym nastolatkiem...? A ze sportowym celebrytą... bezcenne. W szczególności gdy płacisz nie swoimi pieniędzmi.
Żenujące.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas