Tylmanowianie podziękowali proboszczowi - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Czarny Dunajec
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
09.08.2021, 23:08 | czytano: 8030

Tylmanowianie podziękowali proboszczowi

Po 30 latach, ksiądz Marek Mroczek, proboszcz parafii w Tylmanowej, odszedł na emeryturę. Parafianie podziękowali mu za posługę. Nie zabrakło ciepłych słów i wzruszeń.

Fot. Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej
Fot. Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej
Wczoraj odbyła się uroczysta msza św. dziękczynno – błagalna w intencji ks. Marka, której przewodniczył biskup Leszek Leszkiewicz.

Biskup podczas homilii wspomniał o działaniach ks. Marka na rzecz rozbudowy parafii, podziękował za jego gospodarność i dbanie o rozwój duchowy parafian. Podkreślił, że dzięki powiedzianemu kiedyś Bogu TAK, Tylmanowa otrzymała, na 30 lat, znakomitego kapłana i gospodarza dbającego zarówno o rozwój materialny jak i duchowy.
W mszy św. licznie uczestniczyli parafianie, obecny był także wójt Tadeusz Królczyk wraz z Maciejem Mikołajczykiem, przewodniczącym Rady Gminy Ochotnica Dolna.



Po mszy św. przyszedł czas podziękowań. Przed ołtarzem ustawiły się delegacje reprezentujące różne organizacje działające w parafii: Związek Podhalan, Ochotnicza Straż Pożarna, klub sportowy Mikołaj, chór parafialny Misericordia, siostry albertynki, kolędnicy misyjni, grupa maryjna, schola, lektorzy i ministranci, rodziny. W

Parafianie wręczyli ks. Markowi 30 róż symbolizujących 30 lat pracy w tylmanowskiej parafii. Został także przekazany pamiątkowy album, który powstał specjalnie z okazji przejścia ks. proboszcza na emeryturę. Stanowi on podsumowanie trzech dekad pracy ks. Marka w Tylmanowej – począwszy od budowy kościoła, po inne inwestycje i codzienną pracę oraz służbę w parafii – wśród ludzi i dla ludzi. Do albumu został dołączony folder z wierszami Stanisławy Noworolnik – mieszkanki Tylmanowej. Podczas, gdy delegacje dziękowały księdzu proboszczowi za jego lata posługi, z chóru rozbrzmiała ulubiona pieśń ks. Marka: „Królowej swej”. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich – nie obyło się bez łez.



Następnie, w imieniu księży z dekanatu Krościenko nad Dunajcem, głos zabrał ks. Henryk Homoncik – proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Krościenku, dziękując za lata owocnej współpracy. Z kolei w imieniu księży rodaków z Tylmanowej wystąpił ks. Czesław Noworolnik – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku. Wspomniał on o swoim pierwszym spotkaniu z ks. Markiem, podziękował także za przyjaźń, pomoc i troskę, którymi otaczał i otacza wszystkich powołanych z Tylmanowej.

Na koniec głos zabrał ks. Marek – podziękował biskupowi za serdeczną przyjaźń i wsparcie. Wspomniał także swój pierwszy przyjazd do Tylmanowej kiedy już objął posługę proboszczowską. Zapamiętał mały, skromny kościół pw. św. Mikołaja, ale też obok, na placu, zobaczył stos cegieł – wiedział, że parafia przymierza się do budowy kościoła. I tak się zaczęło… Ks. Marek podziękował parafianom za to, że zawsze go słuchali i zawsze byli gotowi i chętni do pracy, której nie brakowało. Podziękował także wszystkim organizacjom za owocną współpracę, siostrom albertynkom za ofiarną służbę w kościele, ks. Romanowi i ks. Piotrowi, którzy w ostatnim czasie szczególnie pomagali w parafii.



Po zakończonej mszy św. delegacja złożona z parafian udała się jeszcze na plebanię, aby tam przekazać ks. Markowi rower elektryczny i kolaż złożony z 1000 zdjęć. Kolaż otrzymał również biskup Leszek Leszkiewicz wraz z drobnym regionalnym upominkiem i albumem. Parafianie nie zapomnieli także o ks. katechecie Piotrze, który już wkrótce odchodzi do innej parafii – także został mu przekazany pamiątkowy obraz. Na plebanię udali się też zawodnicy klubu sportowego Mikołaj wraz ze swym trenerem Piotrem Kwitem, aby przekazać koszulkę sportową z numerem 29 – symbolizującym pełne, zakończone lata służby w parafii tylmanowskiej, służby także na rzecz sportu.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Z Tylmanowej16:04, 10 sierpnia 2021
Do @Parafianin
Mów za siebie! ! ! !
Parafianin09:44, 10 sierpnia 2021
Oby wszystkie parafie mały tak oddanych i szanujacych parafian proboszczów. Dziękujemy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas