Zmiana decyzji - pomnik stanie w innym miejscu - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
09.09.2021, 09:40 | czytano: 3024

Zmiana decyzji - pomnik stanie w innym miejscu

Na cmentarzu parafialnym w Cichem Górnym stanie pomnik upamiętniający mieszkańców zamordowanych podczas II wojny światowej i ofiar obozów koncentracyjnych. Początkowo pomnik miał stanąć w Chochołowie, ale mimo iż wybudowano już postument, władze gminy zmieniły lokalizację po krytyce ze strony sołtysa.

Sołtys Chochołowa Maciej Szwajnos powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Czarny Dunajec, że lokalizacja pomnika przy granicy z Cichem, przy ścieżce rowerowej, jest nietrafiona. - Dla kogo powstaje pomnik w Chochołowie? - pytał. - Pomnik blokuje zjazd do działki. Cały murek jest wepchany do samej drogi. Nie wiem kto i komu to będzie służyło. Nic o tym nie wiemy. Czemu nie zrobiliście po drugiej stronie. Zablokowaliście komuś działkę - alarmował.

Pomnik miał stanąć na gminnej działce, gmina uzyskała już stosowane zezwolenia, rozpoczęła się również budowa postumentu. Ostatecznie, po słowach krytyki, zapadła decyzja o zmianie lokalizacji. Jak mówi wójt Marcin Ratułowski, za zgodą proboszcza parafii w Cichem Górnem, pomnik stanie na cmentarzu parafialnym w Cichem Górnem. Prace już trwają. Odsłonięcie i poświęcenie zaplanowano na 19 września.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas