Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 1.404 km/h Wilgotność: 84 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
09.09.2021, 09:40 | czytano: 2148

Zmiana decyzji - pomnik stanie w innym miejscu

Na cmentarzu parafialnym w Cichem Górnym stanie pomnik upamiętniający mieszkańców zamordowanych podczas II wojny światowej i ofiar obozów koncentracyjnych. Początkowo pomnik miał stanąć w Chochołowie, ale mimo iż wybudowano już postument, władze gminy zmieniły lokalizację po krytyce ze strony sołtysa.

Sołtys Chochołowa Maciej Szwajnos powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Czarny Dunajec, że lokalizacja pomnika przy granicy z Cichem, przy ścieżce rowerowej, jest nietrafiona. - Dla kogo powstaje pomnik w Chochołowie? - pytał. - Pomnik blokuje zjazd do działki. Cały murek jest wepchany do samej drogi. Nie wiem kto i komu to będzie służyło. Nic o tym nie wiemy. Czemu nie zrobiliście po drugiej stronie. Zablokowaliście komuś działkę - alarmował.

Pomnik miał stanąć na gminnej działce, gmina uzyskała już stosowane zezwolenia, rozpoczęła się również budowa postumentu. Ostatecznie, po słowach krytyki, zapadła decyzja o zmianie lokalizacji. Jak mówi wójt Marcin Ratułowski, za zgodą proboszcza parafii w Cichem Górnem, pomnik stanie na cmentarzu parafialnym w Cichem Górnem. Prace już trwają. Odsłonięcie i poświęcenie zaplanowano na 19 września.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas