Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-3°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
-3°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
20.10.2021, 23:00 | czytano: 4039

Kopalnia Soli Bochnia idealna na rodzinną wycieczkę. (art. sponsorowany)

Odwiedź najstarszą kopalnię soli w Polsce jeszcze tej jesieni.
Długie miesiące lockdownu dały się we znaki wszystkim – zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Skoro, więc pogoda jeszcze dopisuje – warto pomyśleć o rodzinnej wycieczce na południe Polski. Gdzie dokładnie? Zapraszamy do kopalni soli w Bochni – miejsce, które swoimi atrakcjami zaskoczy całą rodzinę!

Kopalnia soli w Bochni – bogata historia i moc atrakcji
Szukasz pomysłu na rodzinną wycieczkę? Koniecznie wybierz się do Bochni! To właśnie tam, na głębokości ponad 200 m znajduje się najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce. Obiekt powstał ponad 770 lat temu, a obecnie na jego terenie znajduje się centrum edukacyjno-turystyczne. Dawne wyrobiska solne przystosowano na potrzeby prowadzenia działalności turystycznej. Na terenie kopalni przygotowano kilka wariantów tras turystycznych o różnym stopniu trudności.


Dlaczego warto odwiedzić Kopalnię Soli w Bochni razem z rodziną?
Wspomniana kopalnia soli jest najstarszą w Polsce. Zwiedzanie solnych wyrobisk to atrakcja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Podczas odkrywania podziemnych wyrobisk solnych można dowiedzieć się, jak wyglądała dawna technika wydobywcza.
Odwiedzający kopalnię będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi górnicy. Wszystko za sprawą windy górniczej, która zwozi odwiedzających ponad 200 metrów pod ziemię, to od tego punktu rozpoczyna się zwiedzanie najstarszej w Polsce Kopalni Soli. Żądnym przygód turystom polecamy natomiast przeprawę łodzią przez zalaną solanką komorę.
Chociaż jest to atrakcja płatna dodatkowo, warto z niej skorzystać dla wspaniałych przeżyć i miłych wspomnień. Taka przygoda to dla dzieci fajne doświadczenie, które na pewno będzie powodem do dumy. Ciekawostką jest to, iż łodzie pływające w kopalni są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków.


Z myślą o rodzinach z młodszymi dziećmi przygotowano „Rodzinne Zwiedzanie Królestwa Skarbnika”. Ta nieco bajkowa wersja zwiedzania spodoba się całej rodzinie, chociaż uwaga skupia się głownie na najmłodszych turystach.
Na tej trasie poznacie legendę o Skarbniku, dzięki czemu odnajdziecie skarb tej niezwykłej postaci. Trasa obejmuje zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, przejazd kolejką, spotkanie z tajemniczą postacią Skarbnika oraz pobyt w komorze Ważyn.


Kopalnia Soli w Bochni to miejsce, które nie tylko bawi, ale i uczy. Zlokalizowane pod ziemią atrakcje zapewnią rozrywkę na minimum 3 godziny. Co zrobić z resztą dnia? Można go wykorzystać na zwiedzanie Bochni – miasta, które jest starsze nawet od Krakowa!
Bilety do Kopalni można zakupić w kasie bezpośrednio przed zjazdem lub z wyprzedzeniem przez Internet. Dla rodzin, które nie zrealizowały jeszcze Polskiego Bonu Turystycznego przygotowana została oferta specjalna umożliwiająca wykorzystanie bonu na zakup imprezy turystycznej składającej się z biletu wstępu na zwiedzanie kopalni oraz kuponu na posiłek o wartości 50 zł w punkcie gastronomicznym w komorze Ważyn. Taka wycieczka wymaga jednak wcześniejszej rezerwacji minimum dwa dni przed terminem jej realizacji.

Z myślą o zdrowiu
Najcenniejsze w Kopalni Soli Bochnia jest jednak to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Największym skarbem tego miejsca jest bowiem... powietrze! Kopalniany aerozol ma działanie prozdrowotne. Mikroklimat panujący w Kopalni Soli Bochnia sprzyja osobom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych. Mowa o schorzeniach takich jak astma i przewlekła obturacyjna chorobą płuc.


Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia to doskonała forma profilaktyki zdrowotnej, a tej nigdy nie za wiele. Dlatego nie zwlekaj i zabierz swoich bliskich na jesienny wypad do Kopalni Soli w Bochni!

Kopalnia Soli Bochnia
Ul. Campi 15
32-700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52 | 14 692 67 54
e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl
www: www.kopalnia-bochnia.pl
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas