"Promuj Nowy Targ" - nowy projekt grupy radnych - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Szczawnica
Rain
24°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
20°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
25°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
19°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 84 %
Rain
23°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
136 %
Zakopane
62 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
22.12.2021, 18:00 | czytano: 4284

"Promuj Nowy Targ" - nowy projekt grupy radnych

NOWY TARG. Radni: Agata Michalska, Artur Kret, Szymon Fatla i Bartłomiej Garbacz zapowiedzieli wsparcie lokalnych organizacji kwotą 2 tysięcy zł, co miesiąc, do końca tej kadencji Rady Miasta.

Od lewej radni: Szymon Fatla, Agata Michalska i Bartłomiej Garbacz / arch. Podhale24
Od lewej radni: Szymon Fatla, Agata Michalska i Bartłomiej Garbacz / arch. Podhale24
- Przekazane środki będą pochodziły z diet jakie otrzymują twórcy inicjatywy. Jeżeli do programu dołączą inne osoby bądź podmioty, to kwota wsparcia będzie zwiększać. Zapraszamy do naszej inicjatywy innych radnych - powiedział Bartłomiej Garbacz.

Zgodnie z zapowiedzią, radni z klubu "Razem Nowy Targ" zdecydowali, że swoje podwyżki diet, uchwalone podczas dzisiejszej sesji - przeznaczą na cele społeczne, szczególnie jako wsparcie dla osób, które swoją pasją i zaangażowaniem promują Nowy Targ. Swój projekt zgłosił także przewodniczący Rady Miasta. Grzegorz Luberda ze swojej podwyżki ustanawia nagrodę finansową dla uczniów z nowotarskich szkół.


W przedstawionym przez radnych "Razem Nowy Targ" projekcie czytamy:

Inicjatywa ma na celu aktywizację mieszkańców w promowaniu Nowego Targu w Polsce i poza jej granicami. Każda organizacja non-profit, bądź osoba prywatna, która w ramach prowadzonej działalności (artystycznej, sportowej, ekologicznej etc.) w sposób aktywny włącza się w budowanie marki naszego miasta będzie mogła liczyć na wsparcie finansowe.

Do kogo jest kierowana inicjatywa?

Każda organizacja non-profit skupiająca mieszkańców Nowego Targu, posiadająca wpis do rejestru prowadzonego przez Starostę Nowotarskiego lub osoba prywatna, która poprzez swoje działania chce aktywnie promować Nowy Targ.

Jakie formy promocji są oczekiwane?

Beneficjenci projektu mają dowolność w wyborze formy promocji Nowego Targu, jednak niezależnie od wyboru konieczne jest aby była ona skierowana do odbiorcy zewnętrznego. Podmiotom, które będą korzystać ze wsparcia zostaną udostępnione materiały promocyjne typu banery, roll-upy itd. Działanie musi być udokumentowane formie wizualnej jako zdjęcia lub film wraz z osobami promującymi Nowy Targ, który następnie będzie umieszczony w mediach społecznościowych, na stronie internetowej, bądź innych mediach o zasięgu co najmniej lokalnym.

Skąd pochodzą środki finansowe, o których mowa powyżej?

Twórcami pomysłu są Radni Rady Miasta Nowy Targ: Agata Michalska, Artur Kret, Szymon Fatla i Bartłomiej Garbacz, którzy zadeklarowali chęć wsparcia lokalnych organizacji non profit łączną kwotą 2000 zł każdego miesiąca do końca aktualnej kadencji Rady Miasta Nowy Targ. Przekazane środki będą pochodziły z diet jakie otrzymują twórcy inicjatywy. Jeżeli do programu dołączą inne osoby bądź podmioty, to kwota wsparcia będzie zwiększana.

Jaką wysokość wsparcia można uzyskać?

Wsparcie jakie może uzyskać organizacja będzie zależne od ilości wniosków w danym miesiącu, a także od oceny zgodności wniosków z założeniami projektu. Kwota 2000zł będzie podzielona wg informacji zawartych we wnioskach pomiędzy wnioskujących. Środki będą przekazywane na rachunki bankowe. Wsparcie może być udzielone na udział w wydarzeniu, np.: wycieczka, konkurs, turniej, zawody sportowe, itp. Nie ma żadnych preferencji poza uczciwymi zasadami opisanymi powyżej.

Jak otrzymać wsparcie?
Wystarczy, że złożysz prosty elektroniczny wniosek, który będzie udostępniany na początku każdego miesiąca.

#PromujNowyTarg #AmbasadorzyNT #WspieramyAktywnych #RazemNowyTarg

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Pyzdra13:31, 25 grudnia 2021
@Jo

Co Ty za bzdury pleciesz? Nowy Targ ma wszelkie atrybuty, by być miastem turystycznym, tyle że znaczna część potencjału wciąż jest jeszcze niewykorzystane. Są Gorce i szlaki piesze, są ścieżki rowerowe, do narciarstwa biegowego, jest lotnisko sportowe, a więc i loty widokowe; w końcu jest to jedyne w regionie prawdziwe miasto z klimatycznym rynkiem i np nigdzie indziej w regionie targi bożonarodzeniowe nie będą wyglądać lepiej, bo żadna miejscowość takiego rynku nie ma. Jest niepowtatzalny, robiący duze wrazenie jarmark. Jest Bór na Czerwonem, calkiem dobtze rozteklamowany i sporo innych pieknych miejsc, jak np Samorody, które reklamy w ogole nie mają. Niedlugo bedzie tez Brama w Gorce, ktora bedzie tez duzym impulsem do rozwoju turystyki.Czego wciąż brakuje? Ano na pewno stacji na Dziubasowkach, term, ktore, mam nadzieje ze powstaną, jak już tylko zostanie doprowadzona geotermia, trochę bazy noclegowej ale i ta się w ostatnich latach nieźle rozwija. Powinno rozwijać się kajakarstwo, które na razie poza jednym dniem w roku nie istnieje. Potencjał jest ogromny, ale niestety w znacznej mierze nieuwolniony. Liczę jednak, że z biegiem czasu będzie się to zmieniało (a w zasadzie już się zmienia).
0
Jo11:27, 24 grudnia 2021
@ widać jak byk
Jak napisałem NT mógłby być co najwyżej bazą wypadową a nie ośtodkiem turystycznym. Miasto powinno bardziej zwrócić uwagę na utrzymanie młodych, poprzez tworzenia atrakcyjnych miejsc pracy a do tych z kolei potrzeba inwestorów.
@kilo
Huk jest, ale nie większy niż ten od krosówek quadów itp poza tym lotnisko w NT byłoby małe nie rozmiarów tego z Frankfurtu
0
klio16:42, 23 grudnia 2021
...Jo...na lotnisko nigdy nie zgodzą się ci,co mieszkają na blokach.To dodatkowo więcej spalin i huk przy starcie każdego samolotu.Kto nigdy nie mieszkał blisko lotniska to nie wie jakie to uciążliwe.Może więcej pieniędzy dla miasta ale dla mieszkańców utrapienie.
0
widać jak byk15:58, 23 grudnia 2021
@Extreme, do Czarnobyla też są organizowane wycieczki, to czemu nie do NT.
@Jo, jesteśmy miastem przy drodze a możemy być jeszcze miastem przy lotnisku bo wszystko co wymieniłeś fajnego to jest w Białce Bucovinie i Zacofanem.
0
Janek15:43, 23 grudnia 2021
Nie jestem z N.T.ale często jestem w tym mieście i muszę stwierdzić że za poprzedniego ś,?. burmistrza to miasto było wiochą ,a za Watachy staje się pięknym miastem rozwijającym cały bczas.
0
Jo10:26, 23 grudnia 2021
Nowy Targ byłby naprawdę fajnym miastem, gdyby kierowali nim ludzie którzy byli kiedykolwiek poza granicami państwa i mieli nowoczesne podejście do sprawy.
Jeśli chodzi o mnie to budowa lotniska, przyciągnęłaby niwy inwestorów, korporacje, biurowce a więc pieniądz. Mają świetne bazy wypadowe Bukowina, Białka, Zakopane, byłoby to interesujące miasto dla nowych mieszkańców. NT ma mnóstwo miejsca pod zabudowe pod duże nowoczesne budynki. NT może dalej być miastem handlu, ale może też być miastem biznesu nowoczesnych technologii. Trzeba tylko inwestora zaprosić i pokazać to i owo
0
Widać, że radni bezsilni wobec08:13, 23 grudnia 2021
pomysłów promocyjnych niewykraczających poza pasmanterię, sami się wzięli do roboty za panią wiceburmistrz
0
h07:48, 23 grudnia 2021
Już składamy wniosek.
0
zatroskany22:50, 22 grudnia 2021
dane z ostatniej chwili:
podwyżki:
-burmistrz 20000zł
-radni ?
-parking 4zł
-abonament 30zł/mc
inwestycje
-lodowisko w centrum smogu
-deski odpadające z parkingu
-czujnik przeniesiony poza strefę smogu
ja się pytam tylko jak to możliwe że oni zebrali najwięcej głosów?,
kto na nich głosował?, duchy?
0
taxi5522:30, 22 grudnia 2021
Pan radny nieogolony dopłaca już chyba do patroli policji które zostawiają swoją policyjną robotę i wykonują zadania niepotrzebnych w Jego Mieście strażaków?
0
urzędasy tak trzymać21:31, 22 grudnia 2021
Nowy Targ promuje się sam i to wspaniale. Na dowód przedstawiam trzy dobitne przykłady tylko z ostatnich dni: parking na Kościuszki, lodowisko w rynku no i stacja pomiaru jakości powietrza.
0
88819:39, 22 grudnia 2021
Kogo interesuje monolog człowieka zarabiającego najniższą krajową pracując po 12h dzień w dzień....
0
Osiol19:15, 22 grudnia 2021
Najbardziej rozsławia nas panujący burmistrz.... Więc????
0
Extreme19:13, 22 grudnia 2021
Myślę, że znajdą się ekstremalni turyści z całej Europy by delektować się nowotarskim smogiem. Może nie będą zawiedzeni jak jakiś pokaz na lodowisku się nie odbędzie i dostaną deską w łeb na parkingi :)
0
f1618:42, 22 grudnia 2021
Najlepszym promotorem miasta jest burmiszcz Watycha. Wypromował miasto na Europejską Stolicę Smogu. Daj mu jeszcze te dwa kafle do tych 20 co dostaje. Zasłużył
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas