Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
30.12.2021, 14:00 | czytano: 5468

Wyjaśniła się zagadka kradzieży w Szczawnicy. Policja zatrzymała podejrzanego

Zarzut kradzieży z włamaniem, kradzieży, uszkodzenia ciała i tworzenia fałszywych dowodów usłyszał 48-latek, który kradł w pensjonatach w Szczawnicy. Mężczyzna działał w recydywie, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Fot. KPP Nowy Targ
W okresie świątecznym na terenie Szczawnicy w powiecie nowotarskim doszło do kilku kradzieży w pensjonatach. Czynności w sprawie kradzieży prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy. 26 grudnia br. właścicielka jednego z pensjonatów zażądała od dwóch mężczyzn, którzy wynajęli u niej pokój zapłaty za pobyt. Ci oświadczyli, że nie mają pieniędzy, po czym pobili kobietę i uciekli. W wynajmowanym przez nich pokoju znaleziono natomiast dwa telewizory, które zostały wcześniej skradzione z sąsiednich pokojów, do których złodzieje weszli przez drzwi balkonowe.

Kolejnego dnia rano, ci sami mężczyźni przechodząc obok innego pensjonatu weszli do środka, skąd ukradli dwie torebki z dokumentami, gotówką i telefonem, pozostawione w korytarzu na komodzie przy drzwiach wejściowych. Tego samego dnia, część skradzionych rzeczy została znaleziona w rejonie pustostanu w Szczawnicy, gdzie mężczyźni najprawdopodobniej spędzili noc.

Okazało się, jednak szybko, że złodzieje z powiatu nowotarskiego uciekli na teren powiatu tatrzańskiego. W poniedziałek wieczorem, jeden z nich wszczął awanturę w jednej z restauracji w centrum Zakopanego. Podczas interwencji w lokalu policjanci znaleźli na stoliku dokumenty, a w wynajmowanym pokoju pozostałe skradzione w Szczawnicy rzeczy. Awanturnik został zatrzymany w zakopiańskiej komendzie. Początkowo mężczyzna posługiwał się danymi innego mężczyzny, aby całą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa zrzucić na niego. Jednak szybko ustalono, że kłamie. Złodziejem okazał się 48-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który niedawno opuścił zakład karny. Następnego dnia został przekazany policjantom z Nowego Targu.

Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży, tworzenia fałszywych dowodów i uszkodzenia ciała kobiety, za co grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 48-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Obecnie trwają czynności, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać wspólnika zatrzymanego mężczyzny.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
LOGIK19:42, 31 grudnia 2021
Zamienić więzienia w obozy pracy
śmrek15:34, 30 grudnia 2021
Stosek coześ narobił halina cie łubije
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas