Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Czarny Dunajec
Clear
18°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 54 %
Clear
18°
Wiatr: 11.052 km/h Wilgotność: 75 %
Clear
19°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 57 %
Clear
19°
Wiatr: 12.564 km/h Wilgotność: 58 %
Clear
19°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 60 %
Clear
19°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 58 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
11.01.2022, 19:45 | czytano: 5870

Sztab kryzysowy przed skokami narciarskimi i feriami w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Przedstawiciele służb ratunkowych i porządkowych spotkali się z wojewodą małopolskim oraz władzami samorządowymi, aby omówić zagrożenia wynikające z wzmożonego ruchu turystycznego podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz ferii zimowych.

Fot. Marcin Szkodziński
Początek ferii zimowych połączony z Pucharem Świata w skokach narciarskich przyciągnie do Zakopanego i okolicznych miejscowości tysiące turystów. W związku z tym władze samorządowe wraz z przedstawicielami województwa małopolskiego przygotowują się do bezpiecznego obsłużenia zwiększonego ruchu turystycznego.

- Zachęcamy do spędzenia okresu ferii i weekendów w Małopolsce. Jesteśmy przygotowani do wzmożonego ruchu zarówno pod względem bezpieczeństwa, ale też zapewniam, że stosowne służby w tym sanepid będą kontrolować wszystkich tych, którzy będą udostępniać turystom swoje miejsca gdzie prowadzą działalność gospodarczą, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie zaznacza Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Na małopolskich drogach ma pojawić się więcej policjantów, którzy będą pilnowali, aby podróż odbywała się bezpiecznie. - Policjanci będą czuwać, aby ten przyjazd do małopolski odbywał się bezpiecznie. Zarządcy drogi są zobowiązani do tego aby w przypadku opadów sprawnie reagować i udrażniać ruch na głównych drogach do kurortów w Małopolsce – zapowiada Łukasz Kmita.

Wojewoda nie tylko zachęca do wypoczynku, ale także przestrzegania zasad bezpieczeństwa. - Zachęcam, żeby aktywnie spędzać ten wypoczynek na świeżym powietrzu, ale też należy pamiętać o swoim i innych bezpieczeństwie. Wchodząc do restauracji i sklepów pamiętajmy o tym, aby nosić maseczki. Także na świeżym powietrzu, jeżeli będzie tłum jak na Gubałówce, czy Krupówkach zakładajmy maseczki – apeluje Łukasz Kmita.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Henryk20:50, 13 stycznia 2022
matko i córko
Ci wszyscy włodarze są tak bezużyteczni a nawet więcej SZKODLIWI
Rajdowiec07:34, 12 stycznia 2022
Hahahahaaaaaaaa
miejscowy07:26, 12 stycznia 2022
panie Kmita, teraz będą kontrole a podczas sylwestra Kurski kazał panu siedzieć cichutko heheh
Mikron.O22:19, 11 stycznia 2022
Wczasy w górach tylko dla twardzieli !!!
Osiol21:08, 11 stycznia 2022
Po dwóch nie mieli a po trzeciej działce w Wiśle zawodnicy nie nabrali jeszcze kondycji i szczyt formy się przesunol na nie wiadomo..... najazdu turystów kibiców może nie być
Tego typu zjazd urzędników powinien odbyć się telefonicznie taka opcja konferencyjna jest...... i zabezpieczyła ich lepiej i kosztów by nie generowala
Wprawę powinni mieć po poprzednich imprezach i sylwestrach
A organizator dalej o biletach tylko dla,, zwycieskiej drużyny '' mówi czy już mu obojętne..... czy wersja,, Chorzow sylwester''
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij