Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
18°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
31.01.2022, 15:26 | czytano: 7267

Uaktywnili się oszuści

Mieszkańcy Szczawnicy i Rabki-Zdroju odbierają dziś telefony od oszustów posługujących się metodą "na wnuczka" - informuje nowotarska policja.

Arch. Podhale24.pl
W rozmowie oszuści informują, że osoba bliska miała wypadek i należy przekazać pieniądze, aby uniknąć kary. - Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust! Natychmiast się rozłącz i zweryfikuj informację o wypadku dzwoniąc na posiadany numer do osoby bliskiej i poinformuj Policję. Przypominamy i apelujemy! Nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom nieznajomym! Policja również nie prosi o przekazanie pieniędzy! Nie daj się oszukać! Poinformuj również swoich bliskich o sposobie i metodach działania oszustów! - apelują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mądra po fakcie16:58, 2 lutego 2022
Potwierdzam, że telefoniczni oszuści są ostatnio bardzo pracowici. Odebrałam telefon od pseudo policjanta- biuro antykorupcyjne - nie może zadzwonić na telefon komórkowy, bo dzwoni z linii zastrzeżonej. Ktoś wziął kredyt na mój dowód - będzie w okolicy, to wyjaśnimy. trzeba było tylko się nie rozłączać a po długim sygnale - wstukać 112 w celu weryfikacji jego legitymacji. Nie nabrałam się, ale... zaraz zadzwoniłam na policję, a tam wyjaśniono, że nic się nie da zrobić, bo "tak faktycznie -nic nie mamy". Mówiłam, że poprzednie połączenie było z tym oszustem - chyba da się jakoś dotrzeć. Niestety NIE. Gdybym się umówiła na spotkanie i zawiadomiła o tym policję - to wtedy zostaliby złapani na gorącym uczynku. Innej możliwości nie ma, więc telefon na policję po fakcie - u mnie skończył się tylko prośbą policjanta, żeby ostrzec innych...
60latek10:02, 2 lutego 2022
Od jakiegoś już czasu odnoszę wrażenie, że polskie prawo i służby działają na korzyść przestępcom
Wieś22:05, 1 lutego 2022
Obcinać ręce złodziejom i wyłudzaczom
sumienie09:05, 1 lutego 2022
Stare panny się nabierają na wnuczka?
piotrek03:00, 1 lutego 2022
w tej bajce o babci , brak jest czerwonego kapturka i wilka wraz z myśliwym ...
z tąd22:46, 31 stycznia 2022
@Oszuści niestety bezkarni.Ciut współczuję twojemu mężowi,może zazdroszczę....Na pewno śliczna jesteś(ufarbowane masz włosy na jasny kolor?).
Oszuści niestety bezkarni17:00, 31 stycznia 2022
Mieliśmy taką sytuacje w listopadzie. Do babci mojego męża, która mieszka za Krakowem zadzwonił oszust podawał się za wnuka... błagał o pomoc... że był wypadek- mówił, że 6 tysięcy potrzeba bo dobry prokurator pomoże... babcia na szczęście nie dała się oszukać... wezwaliśmy policję, spisali notatke ze zdarzenia. Po miesiącu babcia dostała pismo - wezwanie na komisariat żeby złożyć zeznanie i pouczenie, że w razie nie stawienia się grzywna ???? - dobrze, że byliśmy wtedy u niej z wizytą - mąż zadzwonił na komisariat i przekazał, że w podanym terminie babcia nie miała jak przyjechać bo zwyczajnie nie będzie miał jej kto przywieść i w związku z tym kolejnego dnia przyjechały dwie policjantki i znów zrobiły notatkę ???? na pytanie czy już namierzyli sprawców powiedziały - to nie będzie takie proste.... także no... niestety - tak jak w tytule ????
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas