Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
15°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
08.06.2022, 09:59 | czytano: 8507

Tymczasowy dworzec kolejowy w Zakopanem od 25 czerwca

Do Zakopanego od 25 czerwca wracają bezpośrednie połączenia m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni. Pociąg z podróżnymi zatrzymywał się będzie na nowym, tymczasowym dworcu na Spyrkówce - informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Arch. Podhale24.pl
Prace na kolejowej „zakopiance” prowadzone są etapami, tak by zapewnić bezpośredni dojazd pod Tatry w sezonie letnim oraz zimowym. Wygodę w podróży zapewnią lepiej przygotowane dla pasażerów perony. Do 20 zmodernizowanych stacji przystanków między Skawiną a Zakopanem dołączy niebawem przystanek w Rokicinach Podhalańskich.

Szeroki zakres prac na stacji Zakopane wymagał przygotowania stacji tymczasowej. Pociągi będą kursować do tymczasowej stacji usytuowanej obok stacji postojowej PKP Intercity, przy ulicy Spyrkówka w Zakopanem (ok. 2 km przed stacją Zakopane). Tymczasowa stacja będzie dostosowana do obsługi podróżnych. Takie rozwiązanie pozwala na sprawną przebudowę stacji Zakopane, oraz budowę przez miasto parkingów, przebudowę ulic i budowę placu komunikacyjnego. Informacje o połączenia do Zakopanego dostępne są na stronach przewoźników. Na miejscu od 25 czerwca do końca sierpnia do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni.

Po przebudowie stacja Zakopane zapewni oczekiwany komfort podróży. Wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Poziom obsługi pasażerów zwiększą nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. W orientacji na stacji pomoże czytelne oznakowanie i oświetlenie oraz system ścieżek dotykowych dla osób niewidomych i słabo widzących. Nowe tory i urządzenia sterowania ruchem na stacji usprawnią obsługę połączeń dalekobieżnych i regionalnych.

Źródło: PKP, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
fbb111:00, 10 czerwca 2022
Wyborco z Ustupu, szinkansen bardzo dobrze prawi.
Wyborca z ustupu23:41, 9 czerwca 2022
shinkansen dobrze gada!
szinkansen19:00, 9 czerwca 2022
A mnie fascynuje konserwowanie dziadostwa na kolejne dziesięciolecia i chwalenie się że rozwój i ameryka. Dlaczego przy okazji puszczenia z dymem milionowych kwot na remont i "modernizację" nie dobudowano drugiego toru, by mogło funkcjonować połączenie wahadłowe Zakopane - Nowy Targ a nawet dalej do Rabki. /.../
taka prawda08:27, 9 czerwca 2022
Już widzę te tłumy turystów wysiadających na Spyrkówce i człapających pieszo do centrum. A ma to trwać ponad 1,5 roku. Ile miasto jest w sumie mieć tam autobusów w gotowości do przewozu na centrum? aha a ile ludzi dojeżdża do pracy do zakopanego na 7 lub 8? A widzicie turystów na po sylwestrze Marzeń snujących się na Spyrkówkę? A wiecie ilu kibiców przyjedzie na Igrzyska Europejskie w przyszłym roku, bo niektóre dyscypliny sportowe będą odbywać się w Zakopanem? Po kiego remontujecie tory i dworce jakim takim zniechęcającym dla pasażerów zachowaniem kolei ich stracicie. A niech ta nasza kolej upadnie i wjadą tu koleje czeskie albo niemieckie. Przynajmniej pasażer jest odpowiednio traktowany, bo w naszych kolejach to jest on piątym kołem u wozu, zupełnie niepotrzebny do ruchu kolejowego pasażerskiego.
Wyborca z ustupu22:56, 8 czerwca 2022
Kasprowy 4:09, Najszybsze prawie 3:00 godziny.
XXI wiek na kolei dojechał a raczej doczłapał i do zakopanego i to tylko na kwartał, ech
obiektywny20:38, 8 czerwca 2022
I co z buta na Krupówki? Średnio to widzę. Może PKP pozwoli zabierać rowery by ci którzy mają daleko do pracy mogli sobie podjechać na rowerze.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij