Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
17.06.2022, 10:30 | czytano: 5780

Nowy dworzec autobusowy w Zakopanem (zdjęcia)

Od początku tego tygodnia w Zakopanem autobusy zajeżdżają nie na plac obok dworca kolejowego, a na plac przy AL. 3-Maja, gdzie wcześniej mieścił się parking autobusowy. Bez zmian pozostaje komunikacja miejska. Przeniesienie dworca związane jest z pracami remontowymi dworca Polskich Kolei Państwowych.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Pasażerowie, którzy przemieszczali się komunikacją zbiorową muszą przyzwyczaić się do nowego miejsca przyjazdów i odjazdów busów i autobusów. Dworzec autobusowy został przeniesiony z placu przy dworcu kolejowym na dawny parking dla autokarów znajdujący się przy AL. 3-Maja.

- Od poniedziałku dworzec już jest przeniesiony. Nie w całości, bo została jeszcze komunikacja nasza miejska i zostały tzw. autobusy, które dowożą poprzez PKP z Krakowa, czy Nowego Targu i dojeżdżają w tamto miejsce - informuje Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Z placu obok dworca PKP nadal odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej. Jednak także te stanowiska mają zostać przeniesione. - W pewnym momencie zaczną się pełne roboty na dworcu. Oczekujemy, że firma PPDM udostępni te stanowiska, kiedy dawniej odjeżdżała komunikacja, czyli tuż obok nieruchomości Pana Żarneckiego. Tuż obok FIS-u. Mam nadzieję, że tak się uda, aby komunikacja miejsca nie była przeniesiona na Aleje - zaznacza Leszek Dorula.

Zmiana miejsca dworca autobusowego wymusiła wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zamknięty został zjazd z ul. Nowotarskiej na Aleje z pominięciem ronda Solidarności. Częściowo wyłączony został także skrajny pas na Al. 3-Maja, który służy do prawoskrętu dla autobusów wjeżdżających na nowy dworzec.

Mieszkańcy obawiają się, że wprowadzone zmiany mogą jeszcze bardziej utrudnić przejazd z zachodniej części miasta do centru. Zamknięta jest także ul. Ks. Stolarczyka, przez którą już tworzą się korki.

- Dzisiaj jest tak, że jakąkolwiek ulicę jak się zamknie w Zakopane to natychmiast tworzą się korki. W związku z tym mogą być momenty, gdy korki się pojawią, ale te inwestycje musimy kiedyś zrobić w mieście. Jak ich nie zrobimy, to nie będzie lepiej, tylko coraz gorzej. Lepiej przecierpieć pół roku i postać w korku, a wykonać te zadania – mówi Leszek Dorula.

Przenosiny stanowisk dla autokarów oraz busów ma na celu przyspieszenie prowadzonych prac przy remoncie dworca PKP. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2022 roku przed Świętami Bożego Narodzenia.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Zkp10:16, 18 czerwca 2022
XXI wiek a w Zako dalej jak w lesie. Nowy Targ już od 10 lat ma porządny dworzec autobusowy a my co?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas