Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Czarny Dunajec
Clouds
14°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
01.08.2022, 10:23 | czytano: 7994

Trzy nowe linie autobusowe do Nowego Targu

Rada Powiatu Nowotarskiego wyraziła zgodę na zawarcie umów na uruchomienie trzech nowych linii autobusowych: Ciche - Nowy Targ, Podszkle - Nowy Targ oraz Maniowy - Nowy Targ.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Pierwsza kursować będzie na trasie Ciche - Ratułów - Czarny Dunajec - Stare Bystre - Ludźmierz - Nowy Targ, druga: Podszkle - Piekielnik - Załuczne - Odrowąż - Pieniążkowice - Wróblówka - Czarny Dunajec - Stare Bystre - Rogoźnik - Ludźmierz - Nowy Targ, a trzecia: Maniowy - Szlembark - Knurów - Łopuszna - Waksmund - Nowy Targ.

Powiat uzyskał dotację zna przewozy z Funduszu Autobusowego.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wieśniak19:18, 2 sierpnia 2022
OK, włodarze wyobrażali sobie, że ich (wysokie raczej) zarobki są wprost proporcjonalne i zależne od ilości kawek które w ciągu dnia pracy wypiją, ale teraz przyszedł kryzys i to się wszystko maże, zapomnijmy im to, teraz trzeba im naprawdę ruszyć głową i naprawdę z sensem skonfigurować odjazdy/przyjazdy busów.
fbb121:27, 1 sierpnia 2022
Busy widma za pieniądze podatników.
wieśniak17:21, 1 sierpnia 2022
Linia Maniowy - Nowy Targ z pewnością odciąży kierunek z Nowego Targu na Szczawnicę. Jak powszechnie wiadomo, w Nowym Targu busy na Szczawnicę są przepełnione, a później od Maniów do Szczawnicy wiozą przysłowiowe powietrze. Tylko dlaczego trzeba było dopiero wielkiego kryzysu paliwowego żeby rada powiatu wreszcie ten podstawowy fakt odkryła i zaczęła działać? Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślano żeby tak zrobić? Ale spoko, mój dziadek opowiadał mi że kiedyś za głębokiej komuny ledwo zdołał wsiąść do autobusu PKS do Szczawnicy, tak strasznie był on przepełniony po jakimś ważnym meczu hokejowym Podhala Nowy Targ, ale że od Ostrowska do Krościenka był jedynym pasażerem; połowa autobusu wysiadła w Waksmundzie a druga połowa w Ostrowsku, tak że za komuny było jeszcze gorzej. Tylko ja zawsze myślałem że tam w radzie powiatu się myśli, w swojej naiwności zawsze podejrzewałem radnych powiatowych że oni myślą o racjonalizacji komunikacji. Niestety, ta tutaj racjonalizacja bardziej wygląda mi na przypadek niż efekt starań o racjonalizację przewozów, tzn. po prostu zgłoszono takie trzy linie, po porostu sami busiarze racjonalnie pomyśleli, powiat został jedynie poproszony o wydanie odpowiedniej bumagi, bo powiat myśli o sobie że został stworzony li tylko do wydawania bumag. Jeśli się mylę to z góry przepraszam, ale w takim razie na co tyle lat czekano z tym rozwiązaniem?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas