Msza święta na zakończenie sezonu flisackiego - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
02.11.2022, 08:30 | czytano: 4576

Msza święta na zakończenie sezonu flisackiego

W poniedziałek ostatni raz w tym roku flisacy spłynęli tratwami ze Sromowiec do przystani w Szczawnicy. Zakończył się kolejny sezon spływów po Dunajcu. Jak co roku flisacy podziękowali Bogu za bezpieczny i udany sezon.

W tym roku ponad 295 tys. turystów skorzystało z tej największej pienińskiej atrakcji jaką jest spływu przełomem Dunajca. Flisacy oceniają sezon 2022 jako jeden z najlepszych pod względem frekwencji. W niedzielę w szczawnickim kościele parafialnym odbyła się  Msza Święta dziękczynna sprawowana przez proboszcza parafii Tomasza Kudronia w intencji  flisaków i ich rodziny. Wiele osób z tego grona włożyło regionalne stroje. Liturgię ubogacił śpiew flisackiego chóru oraz flisackie głosy czytających Słowo Boże.

W mszy świętej uczestniczył m.in Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec Jerzy Regiec, członkowie zarządu stowarzyszenia oraz poczty sztandarowe ze wszystkich miejscowości z których pochodzą flisacy.

jd / Parafia Szczawnica
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas