Wójt apeluje do mieszkańców: Nie podpisujcie aneksów umów z Tauronem! - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Rabka Zdrój
Snow
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
29.03.2023, 11:10 | czytano: 18707

Wójt apeluje do mieszkańców: Nie podpisujcie aneksów umów z Tauronem!

Mieszkańcy od kilku dni informują Urząd Gminy w Łapszach Niżnych, że Tauron przysyła aneksy do umów związane ze zmianą systemu rozliczenia energii elektrycznej wyprodukowanej w domach posiadających panele fotowoltaiczne. - Bardzo proszę o to, żeby tych aneksów nie podpisywać - apeluje wójt Jakub Jamróz w nagraniu video udostępnionym na Facebooku gminy Łapsze Niżne.

Fot. Kadr z nagrania
Fot. Kadr z nagrania
- Poprawka samorządowa, która została wpisana do nowelizacji ustawy mówi o tym, że instalacje fotowoltaiczne, nawet jeśli zostały zainstalowane po wejściu w życie nowelizacji ustawy, to jeśli zostały zamontowane w oparciu o środki unijne, w ramach projektów realizowanych przez gminy, to są podłączane na starych zasadach - wyjaśnia Jakub Jamróz.

- Wyjaśniamy sprawę z Tauronem, jak będę miał więcej informacji niezwłocznie je przekażę. Na tę chwilę prośba: nie podpisywać aneksów, nie denerwować się, nie wykonywać nerwowych ruchów, proszę o cierpliwość - dodaje.Przypomnijmy, iż w ramach międzygminnego projektu Odnawialne Źródła Energii, w którym gmina Łapsze Niżne brała udział, na jej terenie zamontowano liczne zestawy paneli fotowoltaicznych. Problem pojawił się przy nowelizacji ustawy, która wprowadziła nowe zasady rozliczeń energii elektrycznej przez prosumentów, czyli osoby produkujące prąd w instalacjach fotowoltaicznych. Liczne interwencje w Sejmie wójt Jakuba Jamroza i wicewójta gminy Nowy Targ Marcina Kolasy pozwoliły wprowadzić poprawki, dzięki którym mieszkańcy tych gmin, choć nie mieli jeszcze wówczas podpisanych umów z Tauronem, po wejściu ustawy w życie mogli skorzystać z korzystnych rozliczeń na starych zasadach.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
xxx07:10, 18 października 2023
Oj Sisi sisi...Wójt Ci się nie podoba a On taki ładny taki Amerykański ale na wiosnę są wybory i możesz powiedzieć wójcie z gminy aut!!!!
użytkownik!07:30, 5 września 2023
Też jestem i to bardzo ciekawy jak ta wielka inwestycja się zakończy? Chyba jednak coś jest nie tak skoro wójt tak apeluje! A teraz nagle cisza czy nie jest to aby cisza przed burzą? Bo wydaje się że jednak jakiś smrodek unosi się nad tą inwestycją! A też jestem posiadaczem tej gminnej inwestycji dlatego ta sprawa budzi moje wątpliwości. Obym się mylił tym razem!!!!!
mieszkaniec17:03, 15 kwietnia 2023
Wójt tylko apeluje i lawiruje pokrętnym tłumaczeniem. Ja też mam ten cud techniki na dachu i nie wiem co dalej? Wójt swoje a Tauron swoje... ja dalej nie wiem co jest grane? Zapewnienia wójta na sesji wydają mi się mało wiarygodne! Coraz częściej jednak tracę zaufanie do gminy jak i do właściwego wykonania tej inwestycji!
nieśmiały.16:08, 5 kwietnia 2023
Nie wiem czy to jest możliwe ale mam prośbę do redakcji proszę jednak ograniczyć umieszczanie podobizny Wójta bo boję się już otworzyć lodówkę! Bo nie mam pewności czy po otwarciu nie zobaczę podobizny wójta! Mało to jest radnych którzy są albo kontrowersyjni albo bezradni a też są osobami publicznymi a unika się jednak ich wizerunku. A szkoda bo czasem było by to jednak konieczne! Nie wiem jakie są procedury umieszczania wizerunku osób na stronie ale zapytać można kto pyta nie błądzi!
xyx10:40, 5 kwietnia 2023
i buum!!! No i kolejny buum kto tu ma rację tego akurat nie rozumie Wójt swoje a Tauron swoje kolejna wojenka? Gmina na czele z Wójtem dalej maluje trawę na zielono? Chyba nikt już nie traktuje poważnie gminy..... ani prasa.... ani władze które powinny czuwać nad prawidłowym działaniem gminy, nawet wystąpiła już taka choroba znieczulica i społeczeństwo ma to wszystko gdzieś! A gościu pyta do czego doszło w gminie? Trzeba oglądać sesje rady gminy tam jest jasny sygnał podziału władzy kto jest kim.... kto kogo opluwa.... a kto jest opluwany! Polecam oglądać ostatnią sesję i wysłuchać odezwę przewodniczącego do radnych! Członka byłej już PZPR na temat demokracji, dyktatury, prawa i sprawiedliwości oczywiście w jego ocenie!
i,,,,,buum!!!08:07, 3 kwietnia 2023
Jak wygląda wójt to każdy widzi ale to nie ma znaczenia! Ważne natomiast jest jakie podejmuje decyzje jakie są inwestycje na terenie gminy co z prawem a co ze sprawiedliwością społeczną? Nad takimi sprawami powinni się pochylać radni wójt a tak nie jest panuje chaos, obiecanki, kłamstwa pomówienia, oskarżenia, szukanie winnych! Czy taki ma być styl rządzenia gminą? Do czego to doszło w tej gminie to się w pale nie mieści! Na sesji mówi się że wszystko jest na dobrej drodze a po czasie okazuje się że to g****prawda! A radni głosują jak leci! Ciekawe co przyniesie miniona sesja jak się pokarze na stronie?
się wie!08:06, 2 kwietnia 2023
Sisi..... ej to chyba fotograf był do bani bo fotka faktycznie straszy! A co do dobrodziejstwa tego człowieka to jednak jest temat rzeka!
Sisi02:24, 2 kwietnia 2023
Ten kadr byłby dobry do straszenia .... co za ....ochyda
Znalazł się dobrodziej
co nie?14:24, 1 kwietnia 2023
Jednak jak by na to nie patrzeć to gość w biciu piany jest specem! Gdyby jednak gmina Łapsze N. brała wzór z takich gmin jak Kościelisko, czy Ochotnica, Szaflary to rozumie można mówić o inwestycjach! Tak na dobrą sprawę to nie jest żart na prima aprilis moi drodzy mieszkańcy!
czytelnik12:05, 31 marca 2023
Franku ! Też nie jest to wójt moich marzeń. Posiada wiele wad jako samorządowiec kilka z nich może jednak przytoczę, niesłowny, na sesjach lawirant, w gminie niedecyzyjny, i w sumie to brak kompetencji. Pytanie tylko dlaczego nie wybrał drogę kompromisu, dialogu, porozumienia? Co to ma za doradców no chyba że decyduje sam to walka z wiatrakami będzie trwała do końca kadencji!
a Tauron, państwo w państwie.06:33, 31 marca 2023
To jest Polska. Wszystko, aby tylko Polak stracił. To śą ci, co "rozdają" pieniądze na samochody strażackie.
Fenek09:00, 30 marca 2023
Moim skromnym zdaniem Gmina nie przypilnowała firmy, bo nie wierzę w tłumaczenie Wójta. Już udowodnił nie raz ile są warte jego zapewnienia i słowo.....zero.
przezorny !07:54, 30 marca 2023
Wszyscy stanęli na głowie a powinni stanąć na nogach! Wiele jednak jest nieprawości, niedomówień, tak z jednej czy drugiej strony! Efekty tej inwestycji są już odczuwalne co dalej zobaczymy czas pokaże.
prosument07:41, 30 marca 2023
zamiast "od 01.07.2023 w net biling" miałem napisać do 01.07.2022
prosument21:55, 29 marca 2023
@Aga, masz prawie racje z tą różnicą, że nie trzeba się odwoływać tylko poinformować Tauron składając odpowiednie oświadczenie, że jest się objętym tzw. "ustawą parasolową" i po zakończeniu okresu przejściowego (IV-VI 2022) nadal mam być rozliczany w systemie net metering a nie od 01.07.2023 w net biling.
Mieszkaniec15:58, 29 marca 2023
Miałem ten problem w lipcu 2022r. Firma która składała dokumenty złożyła oświadczenie na niewłaściwym formularzu. Dwa miesiące pisania TRAGEDIA. Oświadczenie musi być na formularzu Tauronu.
jak żyć14:50, 29 marca 2023
Czy aby te liczne interwencje w Sejmie wójta Jamroza i wice wójta Kolasy są jeszcze aktualne? Bo jednego tych z orędowników już niema! A co na to rada która tak chętnie zagłosowała nie ma nic do powiedzenia? E też się głupio pytam a kiedy Oni mieli coś do powiedzenia? Jedno jest pewne gmina do rozwojowej nie należy! Wyborco otwórz oczy i patrz!!!!!
Anty prawo i socjalizm14:26, 29 marca 2023
Macie ruskich z pis w rządzie wiec do Warszawy jechac placzki.
Janosik14:24, 29 marca 2023
Stare zasady są dobre, bo się korzystnie bilansują dla prosumentów. Niestety, za to płacą zwykli odbiorcy. Panele najwięcej prądu produkują wtedy, kiedy go najmniej potrzeba. A za wyprodukowaną energię TAURON musi potrącić z rachunku mimo, że tej energii nikt nie pobrał. Dlatego muszą być magazyny energii, żeby ten cały system działał, inaczej prędzej czy później całą tę fotowoltaikę szlag trafi.
Aga13:55, 29 marca 2023
W Nowym Targu (miasto) również były instalowane panele fotowoltaiczne z tego programu.
Aneksy były wysyłane i było to na zasadzie "informacyjnej" - Tauron informował o zmianie rozliczeń na "niekorzystny". Jeśli ktoś się odwołał do taurona pisemnie i wysyłając umowę instalacji fotowoltaiki to mógł zostać przeniesiony na stary/ korzystny system rozliczeń. Polecam spróbować
wójt *** , to musimy działać sami13:32, 29 marca 2023
A z kim niby mają podpisywać te umowy? Co jak wójt *** nic nie załatwi , to my mamy zainstalować dynama na pedał , by mieć prąd? Wójta zwalimy i będzie nowy , który pomoże swoim wyborcom .
baca13:21, 29 marca 2023
wójt jest w błędzie, aneksy nie są do podpisania, tylko Tauron nam je narzuca. Nie wysyłać im numeru konta do rozliczeń!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas