Otwarto oddział chemioterapii w nowotarskim szpitalu (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Czarny Dunajec
Clouds
-7°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
156 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 78 | 156 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
02.10.2023, 12:30 | czytano: 9676

Otwarto oddział chemioterapii w nowotarskim szpitalu (zdjęcia)

Z udziałem wielu gości w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu odbyło się oficjalne otwarcie długo wyczekiwanego oddziału chemioterapii dziennej.

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
Pacjenci onkologiczni z naszego regionu uzyskali dostęp do leczenia blisko swojego miejsca zamieszkania. Nie muszą już dojeżdżać na chemioterapię do Krakowa, Nowego Sącza albo Suchej Beskidzkiej.

Dyrektor Marek Wierzba mówił na otwarciu oddziału, że to kamień milowy w historii placówki, bo powstał zupełnie nowy oddział w całkowicie nowej dziedzinie - onkologii. Zapowiedział, że w planach jest jego dalszy rozwój i poszerzanie zakresu działalności.Jego ordynator Łukasz Stokłosa przypomniał, że co roku przybywa pacjentów onkologicznych, tu statystyki są smutne, ale równocześnie dokonuje się ogromny rozwój w leczeniu schorzeń nowotworowych. - Chemioterapia dzienna to trend światowy - podkreślił. - To wyjątkowy dzień dla mnie, dla szpitala, miasta i całego regionu. Udało się stworzyć nowoczesny oddział specjalistyczny, idealne i komfortowy dla pacjentów onkologicznych.

Uruchomienie oddziału kosztowało 13 mln zł.

Podczas otwarcia odbyła się też prezentacja nowo zakupionego za 1,6 mln zł nowoczesnego, zrobotyzowanego mikroskopu dla oddziału neurochirurgii, niezwykle pomocnego przy zabiegach neurochirurgicznych, a także poświęcono nowo otrzymaną karetkę.W otwarciu wzięli udział parlamentarzyści, burmistrzowie, wójtowie, radni, lekarze i zaproszeni goście.

- Nasz ośrodek jest dedykowany dla wszystkich, którzy chcą dojeżdżać na chemioterapię bliżej miejsca zamieszkania. Będziemy leczyć zarówno pacjentów, którzy rozpoczną terapię u nas jak i osoby, które chcą kontynuować i przenieść terapię z innych ośrodków onkologicznych - mówi ordynator nowego oddziału, specjalista w zakresie onkologii klinicznej Łukasz Stokłosa. - W naszym oddziale docelowo będą realizowane wszystkie rodzaje leczenia - klasyczna chemioterapia, terapia celowana, immunoterapia, etc. Na początek możliwa będzie tylko chemioterapia, co bezpośrednio wynika z aktualnego zakontraktowania naszego oddziału przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale równocześnie mamy deklarację ze strony płatnika, że wkrótce uzyskamy dostęp do pozostałych terapii. Mam nadzieję, że jest to kwestia kilku miesięcy - dodaje.

W oddziale chemioterapii będzie też działać poradnia onkologiczna.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Mario Operowany06:08, 5 października 2023
Artur Drobniak i Łukasz Stokłosa Fachowcy w swojej dziedzinie.Pan Artur swoją wiedzą wyciągnął mnie z tego Czarnobylowskiego dziadostwa ....i żyje ... Pozdrowienia dla mistrzów bo jest ich mało ... a babrosie do zwolnienia .dziekuje
gazda19:46, 3 października 2023
No to ostatnie przecinanie wstążeczki Pani Paluch i pana Siarki. teraz sie wezmą za normalną prace.
Maria17:34, 3 października 2023
i dwie pielegniarki pracujace
Ja tylko przejazdem15:25, 3 października 2023
@antycovidian

Sprawdziłem falę "tajemniczych" zgonów na UAM /.../

Wpisy nie na temat będą usuwane. Regulamin na dole strony.
Jeśli coś nie jest jasne - zapraszam: moderator@podhale24.pl
ja tylko przejazdem14:58, 3 października 2023
@Admin
a co w poniższym wywodzie dotyczy artykułu?

Widać, że te "szczepionki" wyprały Ci mózg. Wiarygodność komisji - kapituły przyznająca nagrody Nobla dawno sięgnęła mułu, szczególnie po tym, jak, pomimo rozpętania konfliktów zbrojnych i śmierci tysięcy niewinnych cywilów, POKOJOWĄ Nagrodę Nobla przyznano Prezydentowi USA Panu Barakowi Obamie. Przestań pieprzyć o skuteczności "szczepionek" p/covid, które nadal są w fazie BADAŃ KLINICZNYCH, ba zapoznaj się z materiałami - wypowiedziami producentów tych eksperymentalnych preparatów medycznych, (choćby w Parlamencie Europejskim ) zwanych przez Ciebie "szczepionkami" Skończ z tą propagandą i przestań się ośmieszać, bo ludzie już się przekonali ile bzdur na ich temat ostatnimi latami wypowiedziałeś. Faktów propagandą nie zakrzyczysz,


oficjalna narracja - przekazu medialnego nie zostawia "suchej nitki" na bzdurach, które nadal opowiadasz. Sięgnij do archiwum Podhale24.pl - swoich wypowiedzi i skonfrontuj je z obecną wiedzą przekazywaną w mediach głównego nurtu.
Jasiek13:59, 3 października 2023
Na uroczystym otwarciu był ksiądz i patronka Krościenka n/D. Będą uzdrowienia...
ja tylko przejazdem13:28, 3 października 2023
@antycovidian

huc se ta, huc:) /.../

Wpis nie dotyczy tematu artykułu. Moderator.

Covidian13:28, 3 października 2023
I jeszcze dorzucę definicję "naglicy" którą "wygooglałem", żeby inni nie musieli szukać:
"Zmyślona choroba która dzieje się gdy ktoś "nagle umiera", zawsze jest plotkowane że to efekt szczepionki na COVID-19. To słowo jest głównie używane przez foliarzy i antyszczepionkowców w social mediach."
taka prawda12:42, 3 października 2023
@Covidian:
A ja dziękuję Bogu, że nie uległem napompowanej panice i się nie zaszczepiłem wraz z rodziną. Jest wywiad dr Davida E. Millera (USA), który przedstawia liczne dowody, że covida wyprodukowały laboratoria w Północnej Karolinie i Wuhan na zlecenie Big Pfarmy i WHO. Celem mega zyski, depopulacja i wytresowanie obywateli. Dziękuję.

Proszę pamiętać o temacie artykułu. Moderator.
Covidian11:21, 3 października 2023
Do Antycovidian: Ja też czasem mam tak zwaną naglicę, głównie jak pomieszam ogórki kiszone i mleko.
Wektor w drugą stronę.11:20, 3 października 2023
A gdzie sławny minister od handlu walutami? Może by tak jakiś bonik na karetkę (albo paliwo) zorganizować?
ciekawski11:17, 3 października 2023
Proszę o podanie informacji ile osób będzie zatrudnionych na nowym oddziale? Bo z tego co słychać to jedna osoba kierownicza i JEDNA pielęgniarka. Ktoś coś?
alan09:42, 3 października 2023
Uruchomienie oddziału kosztowało 13 mln zł.Pomyślcie ile takich odziałów
można było by uruchomić gdyby kasa ,która poszła na wszystkie afery PIS między inymi takie jak:"willa plus" po ok.40 ml. zł
dla Bąkiewicza
antycovidian09:09, 3 października 2023
@Ja tylko przejazdem (4 x zaszczepiony a wciąż żywy
"Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny lub otrzymali twórcy technologii mRNA, która stała się podstawą opracowania skutecznych szczepionek przeciwko COVID-19"

Powiedz to tym rodzinom (nawet z Nowego Targu), których bliscy w młodym wieku nagle zmarli po przyjęciu tych szczepionek na tzw. naglicę
- wgooglaj : Fala tajemniczych zgonów dotknęła pracowników UAM. lub 22.05. Poznańska choroba naukowców "W samym tylko bieżącym roku 2023 zmarło 17 wykładowców. W roku ubiegłym zmarły 34. Natomiast w 2021 roku zmarło aż 39-ciu nauczycieli uniwersyteckich. W 2020 odeszło 20-stu wykładowców." - to jest ta Twoja "skuteczność szczepionek przeciwko COVID-19" takich osób - zgonów w Polsce były tysiące.

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
antycovidian03:19, 3 października 2023
@Ja tylko przejazdem (4 x zaszczepiony a wciąż żywy

Widać, że te "szczepionki" wyprały Ci mózg. Wiarygodność komisji - kapituły przyznająca nagrody Nobla dawno sięgnęła mułu, szczególnie po tym, jak, pomimo rozpętania konfliktów zbrojnych i śmierci tysięcy niewinnych cywilów, POKOJOWĄ Nagrodę Nobla przyznano Prezydentowi USA Panu Barakowi Obamie. Przestań pieprzyć o skuteczności "szczepionek" p/covid, które nadal są w fazie BADAŃ KLINICZNYCH, ba zapoznaj się z materiałami - wypowiedziami producentów tych eksperymentalnych preparatów medycznych, (choćby w Parlamencie Europejskim ) zwanych przez Ciebie "szczepionkami" Skończ z tą propagandą i przestań się ośmieszać, bo ludzie już się przekonali ile bzdur na ich temat ostatnimi latami wypowiedziałeś. Faktów propagandą nie zakrzyczysz, oficjalna narracja - przekazu medialnego nie zostawia "suchej nitki" na bzdurach, które nadal opowiadasz. Sięgnij do archiwum Podhale24.pl - swoich wypowiedzi i skonfrontuj je z obecną wiedzą przekazywaną w mediach głównego nurtu.

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
Ja tylko przejazdem (4 x zaszczepiony a wciąż żywy22:21, 2 października 2023
Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny lub otrzymali twórcy technologii mRNA, która stała się podstawą opracowania skutecznych szczepionek przeciwko COVID-19.
Ta sama metoda może być zastosowana z powodzeniem przy leczeniu wielu nowotworów (np.glejaka mózgu).
Stachu22:02, 2 października 2023
Tylko jakim kosztem dla pacjentów z Zolu, zagladneli tam, poukładał dziadków jak śledzie przejść się nie da, do niedawna na korytarzach leżeli. A w sumie to biuro pracy powinni zlikwidować bo przecież niema bezrobocia.
Miotonik21:15, 2 października 2023
wielu politykuje puki nie zachoruje
mól w szafie19:22, 2 października 2023
Ten Siarka coby się nie działo wszędzie się pcha. Ja osobiście takiemu " dobrodziejowi" na pewno podziękuję przy wyborach. Obłuda i nic więcej.
Smutek19:16, 2 października 2023
Czemu nikt nie zaczyna szukac i czytac skąd tyle tych nowotwór??? Czemu dzieci są teraz takie chore ??
Jola18:51, 2 października 2023
Jak miło zobaczyć doktora Huberta Wolskiego. Kiedy Pan wraca na Ginekologię i Połoznictwo?
Saba18:06, 2 października 2023
A kiedy uroczyste zamknięcie ginekologii?
Maria17:26, 2 października 2023
No i Paluchowa jest. Bingo! Bez niej nic nie może się odbyć. Niedługo zacznie wyskakiwać z lodówki.
Krościenko16:13, 2 października 2023
Pierwsza dama Podhala obecna dziękujemy dziękujemy dziękujemy otwarcie zaliczone
ja tylko przejazdem14:54, 2 października 2023
To świetna wiadomość dla chorych na Podhalu, Spiszu i Orawie. /.../

Proszę pamiętać o zasadach zamieszczania komentarzy. Moderator.
Siwy14:32, 2 października 2023
Za wąski korytarz zrobili i"zasłużeni" się nie zmieścili
FK14:04, 2 października 2023
No i jest pani Paluch, wiadomo. Jaki był jej wkład w to otwarcie?
Justyna13:47, 2 października 2023
Gdzie diabeł nie może tam panią poseł pośle. Z przecinania wstążek to już chyba doktorat ma.....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas