Burmistrz ogłosił żałobę w Rabce-Zdroju - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Jabłonka
Rain
21°
Wiatr: 14.148 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
10°
Wiatr: 14.976 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
21°
Wiatr: 15.696 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
10°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
02.04.2024, 08:48 | czytano: 5832

Burmistrz ogłosił żałobę w Rabce-Zdroju

Burmistrz Leszek Świder ogłosił dwudniową żałobę w gminie Rabka-Zdrój po poniedziałkowej tragedii w Parku Zdrojowym. 1 kwietnia, podczas wichury, zginęły tu trzy osoby - dziecko i dwie kobiety - śmiertelne przygniecione przez drzewo powalone przez wiatr.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
"Szanowni Państwo, W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Parku Zdrojowym ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Zawieszam również, do środy włącznie, kampanię wyborczą: moją i kandydatów z mojego komitetu wyborczego w zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. wyborach samorządowych. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę" - ogłosił w poniedziałek późnym wieczorem Leszek Świder.

Ofiary wichury w Rabce-Zdroju, które zginęły przygniecione przez kilkunastometrowego, potężnego jesiona, to 42-letnia matka i jej 7-letni syn oraz 70-letnia kobieta.

W całym Parku Zdrojowym wichura powaliła pięć drzew, w tym rozłożystego jesiona rosnącego przy alejce koło szpitala kardiologicznego. Cała trójka nie miała szans - wielkie potężne drzewo runęło na alejkę, wprost na nich. Choć na miejsce wezwano śmigłowce ratunkowe i karetki, na pomoc było za późno.

Okoliczności tragedii wyjaśniają policja i prokuratura.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Z.09:29, 4 kwietnia 2024
Wystarczyło zamknąć park jak to robią na całym świecie gdy jest wichura wysłanie pracowników, żeby założyli taśmy na wejścia z ostrzeżeniem nic nie kosztuje,tylko pomyśleć trzeba i popatrzeć co jest za oknem...
Biedny narodzie09:20, 3 kwietnia 2024
Gdzie tu Burmistrz jest winny, niewolno wycinać drzew bo to są zabytki, tak jak i te stare ruiny, które nie jeden inwestor by je odnowił i miasto wyglądało by inaczej w stary stylu ale nowocześnie. Durne przepisy i jeszcze gorsi urzędnicy od zabytków. Tu Burmistrzowie poprzedni i obecny nie ponosi żadnej winy ale prześladowcy wyszukują każdej niedorzecznej okazji by sobie po nim pojeździć.
P.10:21, 2 kwietnia 2024
Po co żałoba? Żałoba nic nie zmieni, rodzinie nie pomoże. Chcecie pomóc tylko na pokaz? Trzeba zadbać za co odpowiadacie. Mam suche drzewo na działce to go ścinam, mam coś co grozi zawaleniem rozbieram, mam dziurę to zasypuje. Nie czekam na to żeby później w żałobie chodzić.
Radek10:17, 2 kwietnia 2024
Burmistrz powinien ogłosić wycinkę wszystkich starych drzew i sadzenie nowych , co da ogłoszenie żałoby jak niebezpieczeństwo dalej wisi w powietrzu . Takie jest moje zdanie Radek.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas