Strażackie uroczystości w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia i video) - podhale24.pl
Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Nowy Targ
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
14°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
19°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
16°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
13°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
16.06.2024, 19:50 | czytano: 5478

Strażackie uroczystości w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia i video)

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej świętowała dziś 90-lecie działalności.

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Fot. Monika Para-Miśkowiec
Podczas uroczystości odbyło się m.in. przekazanie i poświęcenie repliki sztandaru OSP, ufundowanego przez Jana Hodorowicza, wieloletniego prezesa jednostki z Bukowiny Tatrzańskiej, a aktualnie prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP.

Druhowie oficjalnie odebrali też kluczyki do dwóch samochodów pożarniczych, które trafiły do jednostki. To samochód średni z napędem 4x4, i drugi - z drabiną. Zostały sfinansowane przez gminę Bukowina Tatrzańska, z pieniędzy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i ze środków Ochotniczej Straży w Bukowinie.Obchody jubileuszu były okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych strażaków ochotników i tych, którzy angażują się w działalność jednostki.

Strażacy wzięli udział w Mszy św. i przemaszerowali przez centrum Bukowiny, a mieszkańcy mogli oglądać widowiskową defiladę. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z OSP Chocznia.W obchodach jubileuszu wzięli udział między innymi Wiesław Leśniakiewicz, podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Józef Galica – zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie jest największą jednostką, działającą na terenie gminy.

mp
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas