Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 77
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88
Clouds
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.02.2021, 23:28 | czytano: 4447

Studencka fantazja, czyli bolidem po stoku narciarskim

Członkowie akademickiego zespołu wyścigowego i inżynierskiego działającego na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie wybrał się na narty bolidem. I to nie byle jakim!

Korzystając z okazji, że narciarze chwilowo nie korzystali ze stoków studenci Akademii GóŸrniczo-Hutniczej postanowili na stoku narciarskim przetestować bolid swojej konstrukcji. Na stacje Szklana Góra w Harbutowicach wybrali się swoją najbardziej utytułowaną konstrukcją. Pojazd, który jest bohaterem poniższego filmu zdobył 1 miejsce w konkurencji Acceleration na FS Netherlands i 2 miejsca w Skid-Pad i Autocross na tych samych zawodach. Był też 1. w Acc na zawodach FS Spain i 3. na SAE Michigan. Regulamin takich zmagań zakłada konieczność tworzenia nowego bolidu co roku, więc jest to już bolid „emerytowany”. Dlatego też pojawił się pomysł, żeby wzorem Red Bull Racing wykorzystać sytuację z zamkniętymi stokami i nagrać ciekawe wideo z użyciem bolidu na narciarskiej trasie.W najbliższym czasie, już w marcu zespół zamierza zaprezentować nowy bolid spalinowy oraz wdrożyć system autonomiczny do bolidu elektrycznego – jako jedyny zespół FS w Polsce równocześnie rozwijają trzy technologie: spalinową, elektryczną i bolidy autonomiczne.

W wakacje planują wystartować z nowymi maszynami na europejskich zawodach Formuły Student: w Austrii, Czechach, Holandii i Hiszpanii

mat. prasowe, oprac. wo/
najnowsze informacje
komentarze
Kowanconski16:59, 14 marca 2021
Panie tam jak z 30 lat temu czerwonej mazda Fred zaliczył Długa Polanę
pik15:08, 22 lutego 2021
Powodzenia
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij