Po raz dwunasty spotkają się w Miętustwie - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Jabłonka
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
05.06.2024, 06:26 | czytano: 1287

Po raz dwunasty spotkają się w Miętustwie

Już w najbliższą niedzielę 9 czerwca w Miętustwie odbędzie się Zjazd Motocyklowy organizowany przez grupę motocyklową Pasja i Wiara oraz parafię pw. NMP Królowej Polski. Będzie to już dwunasta edycja tej popularnej imprezy, na którą rokrocznie zjeżdżają się setki motocyklistów z regionu i całej Polski.

zdjęcie z IX Zjazdu motocyklowego w Miętustwie, fot, M. Adamowski
zdjęcie z IX Zjazdu motocyklowego w Miętustwie, fot, M. Adamowski
Jak co roku koło południa motocykliści spotkają się na parkingu przy kościele w Miętustwie by o godzinie 13-tej wziąć udział we wspólnej Mszy Świętej wraz z tradycyjnym poświęceniem motocykli.

Popołudnie upłynie zebranym na zabawie podczas pikniku. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło regionalnych akcentów, przysmaków góralskiej kuchni, występów artystycznych, a także konkursów z cennymi nagrodami. Imprezę uświetni również występ grupy Jedla.

Jak co roku uczestnicy będą mogli również wesprzeć cel charytatywny i tym razem wziąć udział w akcji Pomagamy Marysi „Pomóż zobaczyć więcej - Marysia Białońska”.

Marysia to 7-letnia dziewczynka z Bańskiej Niżnej, u której zdiagnozowano zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20. To ciężka choroba, która cały czas postępuje, prowadząc do całkowitej ślepoty. Ratunkiem, by zatrzymać chorobę jest podanie terapii genowej czyli leku o wartości 3 milionów, który w Polsce nie jest refundowany. Do osiągnięcia celu pozostało jeszcze około 500 tysięcy złotych.


Zjazd Motocyklowy w Miętustwie od samego początku, czyli od 2010 roku, cieszy się ogromną popularnością. Uczestnikami są motocykliści z całej Polski, którzy pokonują nawet kilkaset kilometrów, by wziąć udział w wydarzeniu. To dobra okazja, by spędzić na Podhalu kilka dni, delektując się krajobrazami i naturalnym pięknem regionu, a także podzielić się dobrocią serca. Zapraszamy 9 czerwca do Miętustwa - zachęcają organizatorzy.
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas