Festyn sołecki z atrakcjami (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Rabka Zdrój
Clouds
19°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
19°
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
23°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
24°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
21°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
10.07.2024, 11:37 | czytano: 804

Festyn sołecki z atrakcjami (zdjęcia)

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się tradycyjny festyn sołecki w sołectwie Tylka Biały Potok w gminie Krościenko nad Dunajcem. Atrakcji było w bród, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na scenie zaprezentował się zespół dziecięcy „Małe Pieniny”, prowadzony przez niezastąpioną instruktorkę i szefową - Joannę Piszczek. Wystąpiła także Kapela z Pienin, grająca piękne rytmy górali pienińskich. Wielką atrakcją był występ legendarnego już kabaretu „Truteń” ze Skawy, który zaprezentował się w swym najlepszym wykonaniu i składzie.
Gwiazdą wieczoru był jednak „Ahaju Fusión Boliwia”, zespół „górali” z dalekich Andów. Muzycy, w których żyłach płynie krew dawnych Inków i ich ostatniego władcy Atahualpy, grali nie tylko przepiękne melodie wprost z Andów, ale też polskie, europejskie i światowe przeboje. Zespół - jak zawsze - wystąpił w dwuosobowym składzie: Regis Vito Cardozo Tambo (Tari Bolivia) i Alberto Mejia Monterrey (Beto Bolivia). Muzycy tradycyjnie już ubrani kolorowo z elementami etnicznymi prezentowali się wyjątkowo, grając niepowtarzalne i charakterystyczne rytmy. Artyści, jak sami podkreślali wiele razy, podczas swych występów pragną się dzielić bogactwem kultury Indian obu Ameryk, grając m. in. na fletni pana.

Podczas festynu nie zabrakło i licznych ciekawych konkursów dla najmłodszych. Były więc, konkursy ćwiczące pamięć i sprawnościowy - hula hop. Z kolei dorośli ścigali się biegając z jajkiem na łyżeczce oraz rozpoznawali swych partnerów stojących za parawanem po …stopach i kolanach... Były i inne atrakcje takie jak: dmuchańce, czy gratisowa wata cukrowa, a także przeuroczy konik „Lolek”.

Organizatorem imprezy była sołtys Grażyna Malik, a współorganizatorami CKIP w Krościenku nad Dunajcem oraz wójt gminy Krościenko nad Dunajcem, który wsparł wydarzenie.

CKiP w Krościenku, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas