Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 86
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.08.2014, 23:28 | czytano: 844

Viper SD-4 - kolejna atrakcja Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Podczas VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego na lotnisku w Nowym Targu będziemy mogli zobaczyć nowoczesny, ultralekki samolot Viper SD-4 wyprodukowany na Słowacji. W trakcie trwania imprezy będzie możliwość oglądnięcia tej maszyny w locie, ale również porozmawiać z producentem na temat ogromnych możliwości tego samolotu.

Viper SD-4 to dwumiejscowy samolot o konstrukcji całkowicie metalowej w kategorii ultralekkiej i LSA. Idealny do podróży, lotniczej rekreacji, szkół lotniczych i holowania szybowców, posiada doskonałe właściwości pilotażowe. Viper SD-4 to także samolot dla miłośników nowoczesnego wzornictwa. Przestronna i nowoczesna kabina zapewnia wysoki komfort i wspaniałą widoczność. W komfortowym pilotowaniu samolotu pomagają nowoczesne systemy nawigacyjno - komunikacyjne wyposażone w wyświetlacze LCD. Viper SD-4 został opracowany i wykonany przez wysokiej klasy inżynierów lotniczych z firmy TOMARK sro z siedzibą w Preszowie na Słowacji.

Samolot ma rozpiętość skrzydeł 8,4m, napędzany jest silnikiem Rotax 912 o mocy 80HP. Jego maksymalny ciężar do startu to 600kg. Viper SD-4 osiąga prędkość przelotową 220km/h. Do startu i lądowania potrzebuje maksymalnie 180m pasa startowego. Samolot jest przystosowany do lądowania na pasach trawiastych. Zbiorniki paliwa pomieszczą od 70-100l paliwa (w zależności od wersji) co daje mu maksymalny zasięg 1100km!

Samolot będzie pilotowany przez Józefa Sabo – instruktora i inspektora lotnictwa na Słowacji, jest on równocześnie pilotem testowym firmy Tomark – producenta samolotu Viper SD-4.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko już 16 i 17 sierpnia na VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Szczegóły i plan imprezy dostępne są na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl oraz u nas w dziale "co, gdzie, kiedy".

materiał prasowy, opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij