Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
03.11.2015, 17:01 | czytano: 1348

Zmiana w oznakowaniu na przejściu granicznym w Jurgowie

Dla kierowców jadących na Słowację drogą krajową nr 49 samochodami osobowymi nic się nie zmieniło. Zmiana dotyczy tylko ruchu przygranicznego pojazdów powyżej 7,5 tony. Pod znakami ograniczającymi tonaż do 7,5 t przy przejściu granicznym w Jurgowie ustawiono tabliczki informujące, że ograniczenie nie dotyczy przewozu drogowego z lub do miejscowości Jaworzyna Tatrzańska, Zdiar i Tatrzańska Kotlina.

Zmiany zostały uzgodnione ze służbami słowackimi oraz policją. Dla ruchu tranzytowego ograniczenie tonażu nadal obowiązuje.

Droga krajowa nr 49 do granicy państwa przystosowana jest do przejazdu cięższych pojazdów, jednak jej kontynuacja po przejechaniu granicy ze Słowacją w Jurgowie już nie i dlatego wprowadzono ograniczenie do 7,5 t. Jednak słowackie służby drogowe wprowadziły wyjątki, umieszczając stosowną tabliczkę pod znakiem ograniczenia tonażu na terenie Słowacji, zgodnie z obowiązującymi tam przepisami o ruchu drogowym. Przepisy te jednak są inne niż w polskim prawodawstwie.

- By ujednolicić oznakowanie na granicy polsko-słowackiej spotkali się przedstawiciele GDDKiA O/Kraków, Komendy Wojewódzkiej Policji i KP Policji w Nowym Targu oraz przedstawiciele służby słowackiej ( Krajskie Riaditelstvo Policajneho Zboru ) z Preszowa. Na spotkaniu ustalono treść tabliczki pod znakami ograniczenia tonażu ustawionymi w Jurgowie - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA.

Ograniczenie tonażu do 7,5 t nie dotyczy przewozu drogowego tylko dla pojazdów, które docelowo jadą do Jaworzyny Tatrzańskiej, Zdiaru lub Tatrzańskiej Kotliny na terenie Słowacji, lub stamtąd wracają.

GDDKiA, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Głupota12:28, 4 listopada 2015
o wiele lat za późno
Niemcy i Ruski nie zamknęły a Unia Europejska
TAK
granicę dla handlu
w tym EUOROREGIONIE
działało to na szkodę wszystkich
może trzeba pomyśleć
o zezwoleniu dla całego ruchu przygranicznego
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij