Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Zakopane i okolice
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
-0°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 82
Snow
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.11.2017, 18:33 | czytano: 2656

Jubileusz chóru "Gorce"

Fot. Zbigniew Krauzowicz

NOWY TARG. Przez dwa dni nowotarski Miejski Nauczycielski Chór "Gorce" świętował jubileusz 65-lecia istnienia.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się w piątek. Pierwszego dnia odprawiona została msza święta z udziałem chóru i w jego intencji. Tego dnia chórzyści odwiedzili też na cmentarzu mogiły zmarłych członków.

W sobotę w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu odbył się koncert jubileuszowy, podczas którego radny wojewódzki Stanisław Barnaś wręczył na ręce prezesa Henryka Chrobaka - Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Potem w kolejce z życzeniami ustalili się sympatycy, przyjaciele, przedstawiciele władz. Uczestnicy uroczystości obejrzeli wspomnieniowe film o chórze i wieloletnim dyrygencie prof. Janie Szostku, z komentarzem Zofii Sokołowskiej, a także wysłuchali jubileuszowego koncertu. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili też uczniowie profesora Bogusław Ćwiertnia i Krzysztof Sokołowski. Na finał odbyło się prawykonanie utworu "Nieszpory Maryjne" Janusza Korczaka (sopran solo - Annika Mikołajko, organy - Wojciech Gracz, dyrygent - Joanna Szczerba).

Chór został założony w 1952 r. przez chórmistrza i organistę Józefa Grzybka. W swoim repertuarze ma utwory religijne, patriotyczne i popularne. Aktualnie liczy ok. 50 członków. Jego dyrygentkami są Joanna Szczerba i Dorota Żmuda.

r/
najnowsze informacje
komentarze
n13:17, 21 listopada 2017
a pani glinska zapomnieli nieladnie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij