Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Zakopane i okolice
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 48
Thunderstorm
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Thunderstorm
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
03.12.2018, 13:57 | czytano: 1252

Mikołaj w Jabłonce (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński

Jak co roku do orawskich dzieci przybył Święty Mikołaj. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się w niedzielę mszą św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Borach, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Łomzik.

W liturgii uczestniczyły dzieci z Orawy, uczniowie biorący udział w konkursach „Mikołajki 2018”, zaproszeni goście oraz parafianie. Po Mszy Św. korowód prowadzony przez Świętego Mikołaja przybył do Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce, gdzie z niecierpliwością wyczekiwały tłumy najmłodszych.

Po przywitaniu specjalnego gościa wręczono Ordery Świętego Mikołaja. Tegorocznymi laureatami nagrody są: Halina Korba, Honorata Gróbarczyk oraz Paweł Grzybacz. Następnie dzieci obejrzały przygotowany dla nich program artystyczny. Po czasie wspólnej zabawy nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastycznym i literackim. Nagrody zwycięzcom wręczali: proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach ks. Grzegorz Łomzik, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Maria Głuszak, zastępca wójta gminy Jabłonka Bolesław Wójcik oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Maria Staszkiewicz. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a na zakończenie Święty Mikołaj każde dziecko obdarował słodkim upominkiem.

Źródło: Urząd Gminy Jabłonka, zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij