Środa, 22 września 2021, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój i okolice
-
brak pomiaru
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 97 %
10.02.2019, 20:21 | czytano: 3029

I Nowotarskie Ptakoliczenie (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Uczestnicy akcji, uzbrojeni w lornetki i notatniki ruszyli w niedzielę w miasto, w poszukiwanie ptaków. Spacer, będący jednocześnie przyjemnością i edukacją zorganizował miłośnik przyrody - Daniel Urbaniak.

Najmłodsi z zapałem wypatrywali pierzastych mieszkańców okolicznych drzew i pilnowali, by ci nieco starsi uczestnicy spaceru skrupulatnie notowali liczone gatunków ptaków.

Daniel Urbaniak podczas blisko dwugodzinnej przechadzki po nowotarskim parku i zakątkach miasta, opowiadał o poszczególnych ptakach, jakie można spotkać w tym czasie w mieście. To m. in. sikorki, gołębie, kwiczoły, a także dzięcioły. Organizator Ptakoliczenia przypominał czym najlepiej dokarmiać zimą ptaki, jaki powinien być prawidłowy karmnik, a także jak nieść pomoc rannym zwierzętom.

Nie sposób nie zauważyć było na jednej alejce pozostałości po obiedzie myszołowa.

Kolejny spacer planowany jest na pierwszą niedzielę marca. Tym razem trasa powiedzie ścieżką rowerową po lesie obok torów kolejowych.

tekst i zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
jaga218:43, 12 lutego 2019
@marylka. Na blokowiskach jeszcze trochę drzew zostało , cala Szaflarska wycięta na Równi też i wiele innych . Jest taki pęd do wycinania że będą szukać drzewek tak jak tych ptaków
marylka jagoda20:44, 11 lutego 2019
Zauważam coraz więcej sów bytujących w mieście, w ostatnich latach na blokowiskach się one wręcz rozpanoszyły i wiosennymi/letnimi nocami nieraz je słychać :-)
uczestnik21:45, 10 lutego 2019
świetne wydarzenie, pan Daniel rewelacyjny - ciekawa lekcja przyrody :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij