Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
01.03.2019, 22:49 | czytano: 2107

W hołdzie nauczycielom Wychowania Fizycznego (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński

JABŁONKA. Rozpoczął się IX Memoriał w Piłce Ręcznej im. Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Po raz pierwszy turniej trwa 2 dni.

Dziś w Hali Sportowej trwają zmaganie w kategorii dzieci. Do Jabłonki zawitały drużyny z województwa małopolskiego i nie tylko. Swoje umiejętności na parkiecie oprócz dwóch drużyn gospodarzy prezentują UKS Wiertmet Libusza, Hutnik Kraków, LUKS Skrzyszów i MOSiR Bochnia. Chłopcy i Dziewczynki swoje finałowe mecze rozegrają już jutro od 8.30

Oficjalne rozpoczęcie turnieju rozpocznie się jutro o 11.30. Memoriał tradycyjnie rozpocznie mecz piłki ręcznej w którym Rodzina zmarłych profesorów podejmie drużynę Nauczycieli i Sponsorów. Następnie o zwycięstwo w turnieju powalczą w kategorii Seniorek AZS UEK Kraków i TSR Orawa, a w Kategorii Masters drużyny TSR Orawa, KWS Grodków, ISKRA Holić(Słowacja), BKS OLD BOYS Bochnia i OLD BOYS Bardejov(Słowacja).

W naszym regionie piłka ręczna z roku na rok jest popularniejsza, a to wydarzenie odgrywa ważną rolę dla sympatyków tej dyscypliny sportowej. Osobą, która szczególnie przysłużyła się dla rozwoju tego sportu na Podhalu i Orawie, jest śp. Zdzisław Galik. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku reprezentował barwy GKS Grodków. Z Opolszczyzny przeniósł się na Orawę i podjął pracę jako nauczyciel matematyki w LO w Jabłonce. Dalej kontynuował swoją pasję – był trenerem między innymi drużyny seniorskiej Gorców Nowy Targ i męskiej drużyny SKR Orawa Jabłonka, która występowała w rozgrywkach ligowych. Po nagłej śmierci w 2010 r. jego wychowankowie i pasjonaci piłki ręcznej wpadli na pomysł, aby zorganizować wydarzenie upamiętniające lubianego nauczyciela. Zwołano Komitet Pamięci Zdzisława Galika, który wspólnie z Urzędem Gminy Jabłonka zorganizowali turniej sportowy w ulubionej dyscyplinie trenera, jaką jest właśnie piłka ręczna. Niestety w kolejnych latach Orawa pożegnała emerytowanego wychowawcę Józefa Machaja oraz współorganizatora jak i uczestnika Memoriału w latach 2012 – 2014 Marka Madeję. Przed oficjalnym rozpoczęciem Memoriału o godzinie 9.30 na miejscowym cmentarzu drużyny wraz z rodzinami zmarłych zapalą świece, złożą kwiaty i wspólnie odmówią modlitwę za zmarłych profesorów.

Zapraszamy na Halę Sportową w Jabłonce, aby dopingować dzieci, młodzież i dorosłych podczas zmagań w turnieju. Przy tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczynki, młodzież i dorosłych do trenowania piłki ręcznej w klubie.

źródło: organizator, zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij