Najszybszy samolot tłokowy w Polsce w Nowym Targu - podhale24.pl
Rabka Zdrój
Clouds
-1°C
Clouds
-0°C
Clouds
1°C
Clouds
1°C
Snow
2°C
Clouds
-0°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
08.05.2019, 13:16 | czytano: 4547

Najszybszy samolot tłokowy w Polsce w Nowym Targu

Kolejnym uczestnikiem lipcowego Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie najszybszy samolot tłokowy w Polsce Yak-3U "Czech Ride" pilotowany przez Mateusza Stramę i Piotr Kowalskiego.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Ten legendarny samolot powstał w USA na bazie kadłuba Yak-11, a jego zbudowanie zajęło aż 12 tysięcy godzin. Maksymalna prędkość tej maszyny to 640km/h. Jest to możliwe dzięki silnikowi Pratt Whitney R2000 o mocy 1500 koni mechanicznych. Od 1997 roku samolot brał udział w znanym na całym świecie wyścigu Reno Air Race w Nevadzie.

W chwili obecnej jest to najszybszy i najmocniejszy samolot z silnikiem tłokowym w Polsce. Pokaz samolotu Yak3.pl będzie można zobaczyć w oba dni pikniku.

Źródło: organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Z Chicago14:30, 8 maja 2019
Jakaś kawiarenka,restauracja ? Tyle ludzi sie przewija,jakies normalne ceny,np niech w takich dniach otworzy kuchnie objazdowa RUMCAJS ,jestem za, jak jestem na Podhalu to szybko ,smacznie w I are roz sad nie,nie chce robic reklamy,moze byc ktos inny,,pomyslcie o tym
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas