Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.05.2019, 21:09 | czytano: 2431

"Manifest ceraty" - prace Andrzeja Dziubka w nowotarskich Jatkach (zdjęcia)

zdj. Galeria Sztuki BWA Jatki

NOWY TARG. W galerii Sztuki BWA JATKI otwarta została wystawa prac Andrzeja Dziubka - muzyka, piosenkarza, założyciela polsko-norweskiego zespołu De Press.

"Zawsze pociągał mnie surrealizm, lubiłem prowokować" - mówi wprost Andrzej Paweł Dziubek, którego norweskie nazwisko brzmi - Nebb.

Jako nastolatek uciekł przez dwie granice do Austrii, bo chciał ... kupić sobie gitarę. Został złapany. Potem wyjechał - już legalni do Norwegii. Tam zajmował się na przemian muzyką i plastyką. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Oslo, grał koncerty, wydawał płyty, organizował happeningi. Stworzył w Oslo galerie Nebb, w której swoje prace mogli pokazywać artyści i twórcy, którzy nie mogli liczyć na prezentacje swoich prac w innych galeriach sztuki. Po 30 latach wrócił do Polski. Od 2000 roku mieszka ponownie na Orawie.

W Jatkach prezentowana jest jego nowa koncepcja - obrazy na ceracie. Stąd tytuł ekspozycji "Manifest ceraty". Same prace w formie instalacji i collage'y noszą prowokujące do myślenia tytuły i formy ("Nadmuchaj swoje ego", Człowiek dokument", "Machina teraźniejszości".

Do swoich prac użył wspomnianej ceraty, ale także płyty pilśniowej, kleju stolarskiego, metalu, tuszu i akrylu.

Jak podkreślają pracownicy galerii - "wystawa Andrzeja Dziubka - NEBB - przyciągnęła wielu miłośników i muzyki i sztuk wizualnych, wielu przyjaciół z dawnych lat i cały skład pierwszego zespołu który współtworzył i w którym grała Andrzej Dziubek ("LOTONY" zespół powstał w Liceum w Jabłonce ). Gościem szczególnym - była mama Artysty - Magdalena Dziubek, osoba pełna energii o pogodnym spojrzeniu błękitnych oczu. Była reprezentacja Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, było wielu miłych gości, łowcy autografów."

Wystawa dofinansowana jest ze środków Gminy Miasta Nowy Targ i trwać będzie od 10 maja do 1 czerwca 2019 r.

opr. s/ zdj. Galeria Sztuki BWA Jatki
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
synek09:51, 17 maja 2019
matko widziałem gumowego stolca
Też tak umiem06:00, 16 maja 2019
Mam w domu oponę, więc zostanę artystą.
dosia11:24, 13 maja 2019
warto obejrzeć, polecam.
Okropne czasy...11:16, 13 maja 2019
Jaki tytuł...taka wystawa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij