Sobota, 20 lipiec 2019, Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Nowy Targ i okolice
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
27°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 42
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
15.05.2019, 14:30 | czytano: 1755

Jubileusz "Milusioków" (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Grupa Regionalna "Milusioki", działająca przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych oraz stowarzyszeniu "Dasz Radę", świętowała na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury jubileusz 10-lecia istnienia.

Podczas koncertu jubileuszowego z "Milusiokami" wystąpili goście m.in. Hanna Chowaniec-Rybka z kapelą. Były też Trebunie-Tutki i Megitza. Obecni byli przedstawiciele miasta, powiatu, Związku Podhalan. Członkom zespołu błogosławił ks. Władysław Zązel. Do "Milusioków" z gratulacjami i życzeniami ustawiła się długa kolejka gości. Finałem były medale dla opiekunów, członków oraz jubileuszowy tort. Potem świętowanie przeniosło się do karczmy Zadyma w Szaflarach.

Zespół góralski dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie powstał 10 lat temu z inicjatywy ówczesnej wicedyrektor Małgorzaty Chowaniec. Grupa prowadzona przez Renatę Knap dostarcza jego członkom zabawy i nauki, tak potrzebnej w ich rozwoju, a publiczności dużych wzruszeń. Jak podkreślają opiekunowie zespołu, nauka jest długa, a nierzadko trudna, ale efekty przynoszą wielką satysfakcję jednym i drugim. Docenieniem pracy są też występy i sukcesy, jakie odnosi nowotarska grupa.

Dziś w MOK-u ruszył tymczasem, związany z jubileuszem, III Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij